Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niepełne okienka
Wink
Właśnie ja robiłem tak samo, dopóki mi nie wysiadł mechanicznie (coś stuka) dysk awaryjny. Wziąłem go, aby przekopiować dane i w trakcie kopiowania system się zawiesił, zaczęło coś stukać i po zabawie. Obecnie dysk leży zabezpieczony przed wilgocią i czynnikami atmosferycznymi, czekając na naprawę (nie znalazłem kogoś kto by zrobił to bez utraty danych). W ostateczności, ba nawet coraz bardziej przechodzę na tą stronę, by zakupić np wysypany dysk tej samej firmy, parametrów (bądź podobny) i próbować pokombinować z elektroniką. Jak na razie stoję w miejscu bez kopii zapasowej a dysk 180 GB to już mi miejsca brakuje.
http://www.boincstats.com/signature/user_1495612.gif oraz Ningbo Phoenix 76/900 i luneta 50/500
Odpowiedz
(13.06.08, 15:38)Syriusz link napisał(a): Właśnie ja robiłem tak samo, dopóki mi nie wysiadł mechanicznie (coś stuka) dysk awaryjny.

Dysk wcale nie musi być uszkodzony. Miałem kiedyś podobny objaw z dyskiem. Po odzyskaniu danych, puściłem "low format". Taki format trwał ładnych pare godzin, ale było warto. Dysk odzyskał wigor i chęć do dalszej pracy. I służy mi po dziś dzień. Ale oczywiście nie trzymam na nim żadnych ważnych rzeczy. Pod linuksem jest komenda (nie pytać - nie pamiętam), która podaje "przebieg" życia dysku twardego. Jak liczba ta zbliża się do 300.000 znak, że dysk wybiera się na emeryturę. Myślę, że pod windowsa też się znajdzie wiele programów które pokażą "wiek" dysku.

Spróbuj kilku rzeczy:
1. podłącz go pod inny komputer z windowsem.

2. sciągnij jakiś LiveCD z dystrybucją linuksa (proponuje Ubuntu) , uruchom system z płyty i zobacz czy da się coś odczytać z dysku.

3. Wypal sobie Hiren's BootCD. Na tej płycie ratunkowej powinieneś znaleść to czego potrzebujesz do odzyskania danych. Przy dysku 180 GB powinno mu to zająć duuuużo czasu  ;D

4. Możesz spróbować użyć dystrybucji linuksa SystemRescueCD i skopiować popsutą partycję na inny dysk.

5. Pogadać z ludźmi z Ontrack Polska. Wycena uszkodzeń dysku jest ponoć darmowa. Za odzysk już trzeba odpowiednio zabulić.

Miłej walki  Smile
Orion 150/750 na EQ5, Kronos 20x60 na statywie.
Odpowiedz
Hmm ciekawe.
Skorzystam z twoich rad i jak wyjdzie to poślę ci piwo, albo na piwo.
http://www.boincstats.com/signature/user_1495612.gif oraz Ningbo Phoenix 76/900 i luneta 50/500
Odpowiedz
Zarejestrowałem się na forum z powodu problemu z rozdzielczością i „Niepełnych okienek” , jednak nim uzyskałem dostęp znalazłem powód moich kłopotów.
Problem polegał na tym, że bez względu jaką rozdzielczość ustawiłem, okna były poobcinane i „rozsypane”. Źródłem problemów okazała się  wielkość czcionki ustawiona w systemie (zwiększona ze względu na mój wiek Smile), przywrócenie rozmiaru "normalnego 96dpi" spowodowało ustąpienie problemów, jednak wszystko  na moim monitorze bardzo zmalało. Myślę, że problem jest do rozwiązania na drodze programowej.
Oczywiście istnieje możliwość zmiany rozdzielczości ekranu, jednak praca na monitorze LCD z rozdzielczością różną od natywnej nie jest zbyt komfortowa. 8)
Odpowiedz
Jeszcze pewnie są inne przypadki, których nie uwzględniłem w programie i na razie nie będę w stanie uwzglęnić. Zrobienie elastyczności w wielkości fontów czcionek, to przy tym natłoku opisów na poszczególnych okienkach jest praktycznie dla mnie niewykonalne.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości