Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Noc Muzeów" 17-05-2008 r - pokaz nieba prowadzony przez PTMA w Muzeum Techniki
Witam,

tak jak w poprzednim roku, podczas tegorocznej "Nocy Muzeów" w sobotę 17 maja 2008 r,  Oddział PTMA w Warszawie (wspólnie z Muzeum Techniki) będzie prowadził pokaz nieba (w Muzeum Techniki, PKiN).

Głównym naszym instrumentem będzie ponownie Dobson 250/1400; mozliwe będzie także użycie innych, mniejszych przyrządów. Planujemy użycie kamery CCD - w sali wewnątrz Muzeum będziemy pokazywać zarówno taras obserwacyjny, jak i niektóre obiekty, będące celem pokazu (w tym roku głównie: Księżyc (prawie w pełni Sad ) i Saturn. Big Grin
Będziemy również demonstrować astronomiczne programy komputerowe.

"Noc Muzeów" trwa od godziny 19 do 1 w nocy (już 18 maja), ale ze względu na porę zachodu Słońca, nasze pokazy nieba zaczną się ok. godz. 21 (wcześniej można pokazywać tylko budynki stolicy ;D )

Hermes
Odpowiedz
Witam,

i już po "nocy Muzeów" (17 maja 2008 r)... Big Grin

Brałem udział w pokazach nieba prowadzonych przez Muzeum Techniki i Oddział PTMA w Warszawie na terenie Muzeum.  Dokładniejsza relacja może się pojawić później; ja kilka godzin po powrocie z imprezy podsumuję ją w kilku zdaniach:

1.  Rekord frekwencji w Muzeum Techniki (ok. 9000 osób), :o :o
  2.  Dość przyjająca pogoda, która pozwoliła na prowadzenie pokazów niemal do końca imprezy (podczas większego zachmurzenia pokazywaliśmy budynki miasta). Big Grin
  3. Karol Wójcicki i Krzysztof Piasecki, oprócz udziału w pokazie, dodatkowo prowadzili spotkanie przy komputerze - na ekranie pokazywaliśmy astronomiczne zdjęcia i prezentowaliśmy astronomiczne programy. Big Grin  Dodatkowo na ekranie TV pokazywałem "na żywo" obrazy z teleskopu  oraz widok z tarasu.

Z kilkudziesięciu wykonanych przeze mnie zdjęć pokażę dwa:

[Obrazek: 35_18_05_08_8_23_59.jpg]

Zdjęcie wykonane w Muzeum Techniki podczas prowadzonych przez PTMA pokazów.

Hermes
Odpowiedz
Najczęściej powtarzanym przeze mnie zwrotem tego wieczoru było "nie opierać sie o teleskop" Wink

[Obrazek: nieopieracsie.jpg]

;D ;D ;D
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości