Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Starty rakiet (do 10.2008)
Ja również. 
Mieszkam w Lublinie. ;D
5 MAJ 2008r. - start VSB-30 / MESER 11
Znalazlem taka informacje ze start tej rakiety przelozono na 9 MAJA, moze ktos to potwierdzi jeszcze? Nie wiem rowniez jakie byly przyczyny przelozenia tego stratu, no chyba nie to ze ruskie maja wlasnie wtedy Dzien Zwyciestwa Smile :Smile
(05.05.08, 15:28)KRZYSZTOF_M. link napisał(a):5 MAJ 2008r. - start VSB-30 / MESER 11
Znalazlem taka informacje ze start tej rakiety przelozono na 9 MAJA, moze ktos to potwierdzi jeszcze? Nie wiem rowniez jakie byly przyczyny przelozenia tego stratu, no chyba nie to ze ruskie maja wlasnie wtedy Dzien Zwyciestwa Smile :Smile

http://www.spaceportsweden.com/?sid=4983
Potwierdzenie jest, tyle że nigdzie nic nie piszą o powodach zmiany daty startu. Wręcz przeciwnie, dodają że wszystkie przygotowania i testy związane ze zbliżającym się startem przebiegają prawidłowo i zgodnie z planem. Dziwne, może ktoś wcześniej się machnął i przez przypadek zamiast 9 maj wpisał na stronce 5 maj, jako dzień startu  ;D 

Ale nie ma tego złego... Tak czy siak start się odbędzie o ile pogoda nie nawali. Okienko startowe trwać będzie od 3:00 do 15:00 (prawdopodobnie czasu lokalnego, czyli CEST). Jednak mówi się, że start miałby nastąpić o godz. 5:00

Pojawił się nowy press kit dotyczący misji MASER 11
http://www.spaceportsweden.com/filearchi...R%2011.pdf

I jeszcze mapka lotu rakiety:
[Obrazek: d5c6ca4865974843.jpg]
Dziś rano odbył się test indyjskiej rakiety ziemia-ziemia dalekiego Agni III. Zasięg 3000 km (czyli może dziabnąć i Pekin), ładunek - 1,5 tony (oczywiście wersje z grzybkiem też są w planach).

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/south_asia/7387082.stm
Jutro start Progresa a tu taka cisza na forum a podobno rakieta jest juz od wczoraj na wyrzutni gotowa do startu Big Grin.
Ktos wie gdzie bedzie transmisja On-Line ze stratu to niech zapoda linka no i zachecam zeby cos wiecej dorzucic na temat tego jutrzejszego wydarzenia Wink

[Obrazek: 12052008_01.jpg]
[Obrazek: 12052008_02.jpg]
[Obrazek: 12052008_03.jpg]

Kanarkusie dorzuc Wasc to do kalendarza...
KRZYSIEK .... !!!
Krzyśku. zrobiłem po dwakroć - zapisałem o starcie rakiety jak i dokowaniu Progressa do ISS. Napisałem także w wątku o ISS o tym starcie. Smile
Co nieco o startach rakiet Mesquito:

http://www.nasa.gov/centers/wallops/pdf/...051208.pdf

Starty się udały, zarejestrowano jakąś nierówną pracę silników.

[Obrazek: mesquito_6.05.jpg]
Dziś także o godz. 6:00 CEST wystartowała rakieta VSB-30 z misją MASER 11. Start rakiety był przekładany czterokrotnie z powodu silnych wiatrów, które uniemożliwiały zrealizowanie misji w zakładanym wcześniejszym terminie. Dzisiejszy start zakończył się pełnym sukcesem, a wyniki z przeprowadzonych eksperymentów są obecnie analizowane przez zespół badawczy.

[Obrazek: 6a146622df59bd4c.jpg]
21 maj 2008r. / godz. 12:00-18:00 CEST  - start rakiety "Minuteman III"

Ze stanowiska startowego nr 10 w bazie sił powietrznych Vandenberg w USA wystartuje rakieta Minuteman III w misji o kryptonimie GT-197GM. Celem misji jest test międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM). A więc misja w pełni militarna - nic ciekawego, ale warto wspomnieć o tym chociażby dla samego faktu Wink
[Obrazek: ded4cc63dcc1e63f.jpg]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

24 maj 2008r. - start rakiety "Rockot"

Misja, której celem jest wyniesienie na LEO trzech satelitów telekomunikacyjnych typu Gonets-D1M2, Gonets-D1M3, Gonets- D1M4 oraz satelity Yubileyniy.

Start nastąpi z kosmodromu Plesetsk zlokalizowanego w Arkhangelsk Oblast oddalonego o około 800 km na północ od Moskwy.

Ładunek zostanie wyniesiony przy pomocy rosyjskiej rakiety Rockot o średnicy 2,5m i wysokości 29,15m zdolnej do wynoszenia elementów o max masie 1950 kg na wysokość  200km.

[Obrazek: d230d5386bcd7cd1.jpg]

Gonets-D1M - jest częścią projektu LEO system Gonets, który funkcjonuje już od 8 lat i wciąż jest rozbudowywany przez firmę Gonets SatCom. Jej celem jest dostarczanie usług telekomunikacyjnych, zarówno na rynku rosyjskim jak i poza nim, użytkownikom rządowym, jak i cywilnym pod postacią różnorodnych firm, a także instytucjom badawczym,  organizacjom ratowniczym itd.

Gonets – D1M2, 3, 4 są zmodernizowaną wersją satelitów z serii Gonets–D-1. Firma Gonets SatCom planuje wystrzelenie 36 satelitów tego właśnie typu na orbitę. Ich żywotność szacowana jest na 7 lat. Satelity wyniesione zostaną na orbitę o parametrach 1400 km x 1414 km, 82.6°.
[Obrazek: 5294a22f4a7dcd90.jpg]

Yubileyniy  (Jubilee) – Jest to mały satelita nazwany tak by uczcić 50 rocznicę wystrzelenia pierwszego satelity na orbitę okołoziemską. Satelita wyposażony jest w sprzęt do łączności dla krótkofalowców, a także przetestowane zostaną nowe systemy awioniki satelity.
[Obrazek: 906342ad5332c825.jpg]
Co to za dwa elementy na spodzie Jubilee? Wyglądają jak kamery  ???

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości