Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co bedzie lepsze?
Witam

Na poczatek kilka slow o moim sprzecie:
Skywatcher 114mm f/500 i EQ1
Olumpus E-500
a teraz pytania:
1. Polaczylem to wszystko razem przy pomocy "T-mount " ale to byla porazka. Nie moglem ustawic ostrosci i zdjecia wyszly lipnie. Czy bylo to spowodowane blednym ustawieniem okularu w t-mount? Czy to jest tak zwane foto w ogniskowej teleskopu?
2. Jedynie co wychodzi to polaczenie aparatu poprzez zlaczke M42 ale zdjecia tez nie sa takie ciekawe, poza ksiezycem. Moze lepiej nie bawic sie w laczenie tylko posadzic aparat wraz z obiektywem 40-150 f3.5 - 4.5 "na barana" i probowac cos sfocic.
Chcialbym chociaz sfocic jakies zarysy DS-u o ile to jest w ogole mozliwe.
Prosze o wasze rady

Pozdrawiam
bosman
Odpowiedz
    Po pierwsze primo:
miałem podobny sprzęt(SW 114/900 EQ2) i sprzedałem go tak samo szybko jak go kupiłem. Tobie też to radzę bo do focenia to się nie nadaje.

Po drugie primo:
posadź aparat na barana i zacznij od krótkich ogniskowych,np.40mm skoro masz taki obiektyw,oczywiście zakładam że napęd chociaż w jednej osi też posiadasz,bo inaczej będzie ciężko.
Zapewniam cię,że efekty zaskoczą cię mile,wiem to sobie.

A po trzecie primo:
niech się wypowiedzą inniWink

Odpowiedz
Dziek Patrix za odpowiedz. Coz nie pozostaje chyba nic innego jak go sprzedac ale jeszcze przez chwile go wykorzystam poki nie bede mial innego. Moze ktos poda propozycje jaki sprzet bedzie najlepszy, maksymalna cena do ok 2.000zl?
Odpowiedz
Powiem Ci to,co pewno wszyscy by powiedzieli-przede wszystkim dobry montaż. Bez tego nie ma co poważnie myśleć o astrofoto. Minimum to chyba EQ5,do tego jakiś obiektyw i już można focić. Ja sam za niedługo zmieniam montaż-jeszcze tylko parę wesel muszę zagrać i jużWink

Jest masa obiektów na krótką ogniskową,i według mnie wychodzą one lepiej w szerokim polu-np.M31,42,45.

Tak czy inaczej życzę powodzenia

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości