Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Guidemaster-o co chodzi???
  Witam.

Mam już chyba wszystko co do focenia jest potrzebne,tzn.mont podłączony do lapka,na nim refraktor z canonem,a na samej górze refraktorek z vestą do guidowania.

I tutaj pojawia się problem-odpalam "Guidemaster-a", mam złapaną gwiazdkę przez vestę,zaznaczam i zamiast śledzić tą gwiazdkę i korygować montaż,gwiazdka po paru sekundach znika z ekranu ???. Dzieje się tak za każdym razem kiedy włączam guiding,a jak jest wyłączony gwiazdka porusza się bardzo wolno,czyli jest o niebo lepiej.

Jeżeli miał ktoś podobny problem lub wie o co chodzi,byłbym dozgonnie wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź. Może problem tkwi w złym ustawieniu programu.

Z góry dzięki

Odpowiedz
To raczej złe ustawienie kamerki w wyciągu,
ewentualnie zmień kierunek korekcji (zaznacz invers RA lub DE)
a najlepiej to pokombinuj z kamerką.
Pozdro Anva
Odpowiedz
Rozumiem, że kalibracje wykonałeś i że kamerka jest zorientowana odpowiednio w osiach (nie musi być to super dokładne bo program wylicza sobie odpowiedni kąt, ale jednak RA powinna być bliżej osi X, a Dec osi Y).

Jeżeli używając przycisków z kierunkami w GM program poprawnie steruje montażem, rozwiązania są dwa trzeba zrobić inwersje osi lub wyłączyć, jeżeli jest włączony filtr adaptywny.

[Obrazek: GM_1.jpg]
[Obrazek: GM_2.jpg]

Pozdrawiam!
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
(02.05.08, 22:12)papatki link napisał(a): Rozumiem, że kalibracje wykonałeś i że kamerka jest zorientowana odpowiednio w osiach (nie musi być to super dokładne bo program wylicza sobie odpowiedni kąt, ale jednak RA powinna być bliżej osi X, a Dec osi Y).

Wstyd się przyznać :-[,ale czy mógłbyś mi to wyoślić-o co chodzi z tą kalibracją i jak poprawnie ustawić kamerkę.

Teraz jak to czytam to dopiero wiem,dlaczemu mi tak to fiksowało Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości