Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propagowanie SONDY "w eterze" - SONDA na kartach QSL
A co z planowanymi efektami poprzedniej "akcji"? Pamiętam, że w łączności brał udział ktoś, kto pracował przy SONDZIE, chyba jako operator, miał być ciąg dalszy, nie wiem w jakiej formie, ale coś miało być i co z tego wyszło? Hm?
Odpowiedz
Zgadza się, operatorem jednej ze stacji w tym roku była osoba która pracowała przy tworzeniu SONDY. Czy coś więcej miało być to szczerze mówiąc nie kojarze. W tym roku tak jak planowaliśmy już w trakcie wzeszłorocznej, odbyła się kolejna edycja. Na czym polegała można przeczytać pod linkiem który wstawiłem wyżej.
SKDOB 10", okulary od kompletu plossl 10 i 25 mm, Vixen NLV 6mm ZRT-460M 20* MADE IN RUSSIA
Odpowiedz
A tak, oczywiście czytałem. Z tym "coś więcej" to chodziło o jakąś rozmowę, o ile dobrze pamiętam, o jakieś wspomnienia, czy informacje, bo jak wiesz każdy kto wtedy pracował przy SONDZIE ma na pewno jakąś wiedzę, której my nie mamy. Dla tej osoby może to być nic nie znacząca sprawa, bądź może uważać to za coś normalnego , nieciekawego, ale dla nas może jednak być to ciekawe, więc dobrze by było, gdyby udało Ci się namówić tego pana na "garść wspomnień". O ile oczywiście chcesz i masz czas. Smile
Odpowiedz
Spróbuję podpytać Wink
SKDOB 10", okulary od kompletu plossl 10 i 25 mm, Vixen NLV 6mm ZRT-460M 20* MADE IN RUSSIA
Odpowiedz
W akcji eterowej Sonda brał udział SP5IOU, Marcin.
Znał Kurka i pożyczał mu swój ZX Spectrum, na którym Kurek robił logo.
Zachęcałem go pojawienia sie tutaj.
Podrzucę mu pocztą jakiś temat, jak napisze parę zdań to zamieszcżę .
Był jeszcze ktoś, brał udział w "Sondzie 2015" , ale praktycznie nie było z nim kontaktu, on pewnie miałby sporo do powiedzenia, ale z tego raczej nic nie będzie.
Jest jeszcze Michał Mendecki, z nim pewnie dałoby sie zrobić wywiad, ale jak na razie za bardzo nie było komu.
Może kiedyś napisze jakieś wspomnienia, teraz raczej nie bo jest mocno aktywny zawodowo.
Pozdrawiam bywalców, 73 Smile
Odpowiedz
No i mam coś, wysłałem zapytanie i otrzymałem od Marcina odpowiedź Big Grin
-Marcin jedno zdanie poproszę dla forumowiczów "Sonda": Jak poznałeś Kurka i czy on to logo od Sondy wykonał
na komputerze pożyczonym od Ciebie?. Może jedno zdanie
o tym logo?

Marcin SP5IOU:
-"Andrzej zainteresował się komputerem ZX-Spectrum.
Mieliśmy z kolegą Mietkeim SP5HBT jedne z pierwszych egzemplarzy w Polsce.
Skąś dostał kontakt do mnie.
Odwiedził nas w pracy i tam pokazaliśmy mu ZX-Spectrum.
Później jeszcze z jakiejś okazji odwiedził mnie w domu i też zaprosił mnie
do siebie - mieszkał na bliskim Ursynowie - Puszczyka czy jakoś w pobliżu.
Pokazałem Andrzejowi taki prosty programik, który przerzucał grafikę z
pamięci w obszar ekranu, co wyglądało jakby się obraz ładował z taśmy
magnetofonowej.
Dałem mu ten program. Chyba nie pożyczałem komputera, pewnie kupili
ZX-Spectrum do telewizji, w każdym razie po jakimś czasie widziałem wTV logo
Sondy pokazujące się właśnie w taki sposób i takl było przez ileś tam
odcinków.

Tak to dziś pamietam. To musiało być jakoś między 1983 a 1985 nie pamiętam
dokładnie, ale można to sprawdzić, kiedy się pojawiły te odcinki z tym
spektrowym logo."
Odpowiedz
Dzięki lehu, bardzo fajna i cenna informacja. Smile
Odpowiedz
Logo Sondy pojawia się po raz pierwszy w odcinku Video '83 (1983-12-29) i widać że jest ładowane z taśmy. Następny raz to dopiero Made in Orbit (1984-03-22) - kopiowane do pamięci ekranu bez żadnych opóźnień naśladujących ładowanie z taśmy.
Odpowiedz
Witam.
Gdyby ktoś tu zajrzał, to informuję o rozpoczęciu przygotowań do uczczenia w eterze 40-lecia Sondy.
Poszukuję też galerii z dobrej jakości zdjęciami dot. programu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości