Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propagowanie SONDY "w eterze" - SONDA na kartach QSL
Tak, myślę, że czołówka Sondy bedzie tu kluczowa. Plus LOGO (w czołówce nie ma).
A może zdjęcia panów Kurka i Kamińskiego?
Odpowiedz
Też są.
Odpowiedz
(08.02.08, 21:00)Radek68 link napisał(a): Niestety ja ani SP ani SQ... choć ostatnio BARDZO zaczęło mnie to interesować. Stąd wiem choćby co to katra QSL, co to SP.... czy SQ...., co to jest kod "Q" i co znaczy właśnie 73...
Jakby ktoś mógł mi coś więcej podpowiedzieć...  Smile

Jakby kogoś interesowało krótkofalarstwo, to polecam stronkę kolegi sq9jdo:
http://hamradio.pl/sq9jdo/
to takie "kompendium" Smile

Piotr

--
Piotr
Odpowiedz
Dzieki Piotrze.
Sam tę stronę już znam, gdyż szukałem w sieci czegoś o krótkofalarstwie i właśnie ją znalazłem. Jest naprawdę OK.
Odpowiedz
Oj wiedza jest duża bardzo Smile
To mały wyrywek
Ale zawsze coś
Odpowiedz
Jak na tę chwilę ma się tytułowe "Propagowanie SONDY w eterze"?
Odpowiedz
Wszystko gotowe, brak przydziału znaku, takiego jak bym sobie życzył. Wyjaśni się w końcu marca, ogłoszono konsultacje społeczne w sprawie znaków okolicznościowych. Obawiam się, że nie uda się wykorzystać pełnej nazwy "Sonda" w znaku.
Na dzień dzisiejszy możliwy HF4S, dlatego nie załatwiam, tylko czekam.

Odpowiedz
Słusznie, SONDA (w/g mnie) powinna w znaku się znaleźć! Tym bardziej, że znak okolicznościowy to nic nadzwyczajnego, dość często z różnych okazji przecież takowe się przyznaje. Może naciśniemy z kilku stron?
Odpowiedz
Nie ma szans, w tej chwili znak okolicznościowy może mieć prefiks okręgu i maksymalnie czteroliterowy sufix. Trzeba czekać, może coś się zmieni.
cyt z UKE (urząd komunikacji elektronicznej):

"Konsultacje sposobu identyfikacji radiostacji amatorskich
2008-02-06

Prezes UKE przedstawił do konsultacji społecznych projekt sposobu dysponowania seriami znaków wywoławczych.
...................
Zgodnie z Art. 19.68 (RR) znaki dla polskich stacji amatorskich mają postać XX(0-9)YYYY gdzie:
XX - prefiks składający się 2 liter lub kombinacji cyfry i litery,
(0-9) - cyfry 1-9 są  numerami okręgów wywoławczych,
YYYY- sufiks składający się  maksimum z 4 znaków pisarskich z czego ostatni musi być literą.
....................
4. znaki przeznaczone dla radiostacji okolicznościowych składają się z prefiksu HF, SN, SP, SQ lub 3Z  cyfry 0-9 i czterech znaków pisaskich, z których ostatni musi być literą (przydzielane na okres do 3 miesięcy w uzasadnionej sytuacji okres ten może być dłuższy), z zastrzeżeniem, że po prefiksie HF nie może występować cyfra 0;

Dopóki czegoś związek nie wywalczy obowiązuje jw.
Najważniejszy czlowiek od tematu znaków to Marek
SP5IYI. On to kontroluje na szczeblu krajowym.
Odpowiedz
Jaki by tam znak nie udało się wywalczyć planuję nadawać w m-cu wrześniu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości