Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kubek SONDA
(08.07.12, 22:07)Radek68 link napisał(a): Zamierzam zamówić kubki w tej firmie. Rozumiem, że polecasz?

Jak najbardziej.
Wiele zawdzięczam Sondzie - brak snu, marzenia i ciężką pracę nad ich realizacją.
Odpowiedz
Po dwóch miesiącach intensywnej eksploatacji kubek wygląda jak nowy. Gorąco polecam. Natomiast należałoby wysłać do firmy wzór zrekonstruowanego logo SONDY, gdyż posiadają jeszcze starą wersję. Mówię oczywiście o wersji pikslowej umieszczanej na kubku.
Odpowiedz
Koniecznie, tylko w końcu ustalmy jakieś poprawne logo, bo kilka prezentowanych było mimo wszystko nie do końca poprawnych.

(Wiecie czy tam robią te kubki według jednej jakiejś sztancy, czy możliwe jest dowolne pozycjonowanie loga)?
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
(13.07.12, 11:13)Bartholomew link napisał(a): Koniecznie, tylko w końcu ustalmy jakieś poprawne logo, bo kilka prezentowanych było mimo wszystko nie do końca poprawnych.
Bartholomew myślałem, że temat Logo Sondy (rekonstrukcja piksel po pikselu) jest już dawno zakończony. Rekonstrukcja, którą wykonałem jest według mojej oceny w 100% zgodna z logo wykonanym przez Andrzeja Kurka. Chyba niezbyt uważnie i do końca przeczytałeś wątek, który zresztą sam założyłeś (Logo SONDY). Oczywiście mogę podyskutować na temat zasadności umieszczenia każdego piksela w rekonstrukcji oraz technik, jakie zastosowałem przy rekonstrukcji. W całej tej pracy ważne są też wnioski, dotyczące techniki, jaką zastosował (prawdopodobnie) Andrzej Kurek przy wprowadzaniu logo do komputera ZX Spectrum. Wnioskami tymi podzielę się w wątku Logo SONDY. Efekt mojej pracy znajdziesz między innymi w Galerii oraz w wygaszaczu ekranu autorstwa bobobobo, a także w wygaszaczu zaproponowanym przeze mnie.

Pozycja logo na kubku może być dowolna, jaką sobie zażyczysz.
Odpowiedz
Tak, ale pokazałeś przynajmniej kilka wzorów, w tym chyba nieprawidłowe (tzn. drobne szczegóły). Ten z galerii jest ostateczny? Bo wątek znam, ale tam chyba nie pojawił się ani razu jako samodzielny obrazek.
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
Tak, ten z galerii jest tym ostatecznym. Poprzednie wersje stanowiły kolejne przybliżenia, logo z 22-04-2012 różni się od ostatecznej wersji kilkunastoma pikselami - najtrudniejszy w rekonstrukcji okazał się czubek łezki. Tak więc wszystkie "schodkowania" w poziomie i pionie, odległości w pikselach między elementami rysunku zgadzają się idealnie.
Bardzo jestem ciekaw, jak ta rekonstrukcja będzie wyglądała na kubku, ale wiem że rysunki odwzorowywane są przez firmę bardzo dokładnie i nie zgubią żadnego piksela  Smile.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości