Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kubek SONDA
(28.09.06, 18:03)Michał.F link napisał(a): Przedstawiłem "swój"  projekt graficzny, ale wątek jest otwarty i mam sygnały z sąsiedniego forum że ktoś opracuje inną szatę.
A jeśli chodzi o napis / podpis to taka opcja istnieje.
Ale zauważyłem poważny problem wielu forowiczów nie zna lub nie
pamięta programu SONDA w końcu mineło z 15 lat od zakończenia emisji.  Sad

Dlatego tez zapytalem bo pokazany obrazek choc z wziety z czolowki Sondy w obecnych czasach malo komu sie z nia kojarzy. Obawiam sie ze niezbednym elementem bedzie logo sondy lub chocby jakis napis wskazujacy na ten program.
Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz
(28.09.06, 18:29)Robert Bodzoń link napisał(a): Przy odpowiedniej reklamie powtórka SONDY na pewno zyskałaby nowych sympatyków.

Miliony, miliony. I nie mam co do tego wątpliwości. No chyba, że TVP puściłoby SONDę o 2:30 (a jest do tego zdolna patrząc na ramówkę).

Ale do rzeczy. Kubek powinien w/g mnie zawierać coś, co jednoznacznie wskaże na ten program. Co to może być? Może wymyslone przez Pana Andrzeja Kurka logo programu?

[Obrazek: sonda.jpg]

A może faktycznie tabliczka z sondy Pioneer 10 i 11 widoczna w czołówce SONDY

[Obrazek: normal_sonda3.jpg]

A może jeszcze coś innego?
Jakie są wasze propozycje?
Odpowiedz
może ja wtrącę swoje 3 grosze
wydaje mi się że Sonda jak we fragmencie czołówki
wybuchła jak super/hiper nova w życiu nie jednego z nas poruszając do działania w kierunku w którym pewnie byśmy sami nigdy nie ruszyli
moja propozycja może niezbyt udana graficznie - ale to tylko koncepcja która mi się właśnie urodziła
coby własnie takim dużym buuum upiększyć kubek
może nie takim jak ja tu wklejam - ale jakimś innym podobnym do tego z czołówki programu
[Obrazek: sonda.jpg]
hmmmmm...
Odpowiedz
(29.09.06, 08:46)Tadeopulous link napisał(a): [...] może nie takim jak ja tu wklejam - ale jakimś innym podobnym do tego z czołówki programu
Rzeczywiście udany graficznie to ten projekt nie jest Wink, ale pomysł moim zdaniem dobry - może po prostu żywcem wyciąć jakiś kadr z czołówki i poprawić mu jedynie jego jakość?
Akurat jest w czołówce pokazayny wybuch, ale on nie nadaje się na kubek. Są inne kadry, takie z napisem SONDA, może ten z planetą, albo takimi kulkami...
Pomysł Radka - logo programu - też jest ok.
Może z jednej strony logo a z drugiej "tabliczka z sondy Pioneer 10 i 11" pomysłu Michała? - wydaje mi się to rozsądne - co o tym sądzicie?

Odpowiedz
(29.09.06, 10:22)cyberas link napisał(a): Może z jednej strony logo a z drugiej "tabliczka z sondy Pioneer 10 i 11" pomysłu Michała? - wydaje mi się to rozsądne - co o tym sądzicie?

Popieram. Logo Sondy i tabliczka z Pioneera pasuje moim zdaniem.
Na taki kubek tez bym się wtedy pisał.  Wink
Newton 170/900, Zenica 8-24x40 + statyw, B 7x35, PTMA Białystok, SOK PTMA [Obrazek: PL677730_03.gif]
Odpowiedz
Logo Sondy zdecydowanie!

Pamiętam jak Andrzej Kurek prezentował je pierwszy raz publicznie w drugim programie TVP z okazji jakiegoś dnia otwartego. To było sobotnie przedpołudnie i wg. słów Kurka praca była dopiero co skończona. Na koniec 'wejścia' antenowego odpalił animację rysującego się loga na ZX Spectrum (lub Timeksie).

Warto, moim zdaniem, rozważyć umieszczenie na drugie stronie kubka zdjęcia Kurka i Kamińskiego, w końcu to ich osobowości tworzyły program.
Moja szwagierka pracuje w sądzie, ale Kurka i Kamińskiego nie zna.
Odpowiedz
(29.09.06, 12:02)tom ash link napisał(a): Logo Sondy zdecydowanie!

Warto, moim zdaniem, rozważyć umieszczenie na drugie stronie kubka zdjęcia Kurka i Kamińskiego, w końcu to ich osobowości tworzyły program.

Z tym proponuje ostroznie Sonde tworzylo wiele osob na przstrzeni dlugiego czasu.
Nie mozna o nich zapominac a wyrozniac tylko tych , ktorych widziano na szklanym ekranie. Twarze AK i ZK owszem sa dobrm pomyslem ale moze na jakis szerszy wspomnieniowy temat.
Odpowiedz
Projekty projekty ale co z realnym ich wykonaniem wydaje się że projekt to minimalny problemw obecnej sytuacji tylko gdzie to wykonać ....

PS
A może takie same logo jak z koszulki ... myśle że na obecną chwilę  najlepsze vs. najładniejsze ....
Odpowiedz
Wiem gdzie tu u mnie w pobliżu siedzi gutek (ksero, oprawianie, przycinanie, bindowanie, itp.), który robi też kubki z dowolnym obrazkiem, np. gębą właściciela. Wystarczy dać plik z fotką i coś ok. 30 zł. W hurcie byłoby taniej. Może dużo taniej, bo jego szef tak sobie u mnie nagrabił, że zapewne przyjąłby propozycję "pozytywnego rewanżu". Zresztą takich punktów jest teraz mnóstwo. Kwestią jest nie "gdzie?", ale "za ile?".
Jak już Wam opadną ręce, to w miarę możliwości służę pomocą.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Na allegro jest pełno wykonawców takich kubków. Wystarczy podesłać im .jpg, a robią to za rozsądne pieniądze. Wystarczy wklapać w allegrową wyszukiwarkę "kubek".
Moim zdaniem można by wybrać takiego usługodawce z okolicy i popatrzeć jak to wygląda jakościowo.

pozdrawiam
PTMA Białystok, Dobson 254/1200 i bino 26x70 N 53 04.122 E 23 06.086 Stacja PFN PAVO9 [Obrazek: PL524962.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości