Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprawy ogólne i organizacyjne
Scaliłem "Program SONDA - informacje ogólne" z "Dział poświęcony programowi SONDA - startujemy" i uważam to za właściwe.
Więcej scalać nie ma sensu. Anegdoty powinny pozostać osobno.

Odpowiedz
Panowie i panie drobna prośba organizacyjna.

Dział jest poświęcony programowi Sonda wiec umieszczamy w nim tylko rzeczy z tym programem zwiazane. Do swobodnej (ale zgodnej z regulaminem) wymiany/prezentacji mysli zdjec itd. sluza inne dzialy np "Wolne tematy z kultura" Forum nie moze miec kilku dzialow o dowolnej lub tej samej tematyce bo bedzie balagan. Prosze o zrozumienie.
Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz
Witam

Za namowa kolegow wprowadzilem drobna zmiane
Program Sonda jest tezraz w glownej kategorii
Mam nadzieje ze ulatwi to nam poruszanie sie po forum i odnajdywanie info o Sondzie

Poza tym podliftingowalem watek z linkami na temat Sondy, zobaczcie czy taka forma wam odpowida. Moderatorzy moga wprowadzac zmiany wedle wslanych pomyslow
Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz
(29.06.06, 21:48)administrator. link napisał(a): ...
Program Sonda jest tezraz w glownej kategorii
...
Moderatorzy moga wprowadzac zmiany wedle wslanych pomyslow

Oooo, awansowaliśmy Smile ale tylu moderatorów na raz jeszcze nie widziałem... Smile

Chciałbym poinformować, że zrobiłem małe porządki na ftp. Zmieniłem też atrybuty, tzn. ogólnie dostępny login i pass "sonda" umożliwia tylko odczyt plików. Do pełnego dostępu (odczyt/zapis i tworzenie/usuwanie katalogów) hasło i login idzie na priva... To dla bezpieczeństwa plików - żeby ktoś niechcący czegoś nie skasował.

Piotr

--
Piotr
Odpowiedz
(30.06.06, 15:00)maxbit (marcin) link napisał(a): Fakat dużo moderatorów Smile prośba tylko o nie nad używanie władzy Smile

Marcin, tu są poważni ludzie!
Uważam, że moderator, to nie przywilej a obowiązek - głównie dbania o porządek.
Popatrz choćby na postawę naszego administratora: zauważył temat o Sondzie i pomaga: przenosi do - działu "Wspólne wzajemne podnoszenie kwalifikacji..." potem do "Popularyzacja..." aż w końcu wyodrębnia wątek o Sondzie tak, że jest na głównej stronie astro4u.net.

Choć faktycznie, na niektórych innych forach niektórym moderatorom i administratorom się to myli i myślą, że przez to, że mają status moda czy admina są znacznie mądzejsi i ich rola polega na wymądrzaniu się, karaniu i pouczaniu innych - w ich mniemaniu gorszych - "zwykłych" użytkowników.

W coś takiego tutaj nie wierzę: z prostego powodu - ktoś kto lubi tak jak my SONDę, pamięta prowadzących program: to nie byli ludzie przemądrzali, pouczający innych. To był program prowadzony z wysoką kulturą. Oni są dla nas wzorem w dyskusji. Można mieć inne zdanie (nawet tylko na potrzeby programu Wink ) a zachowywać się kulturalnie.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Widzę, że upał wszystkim doskwiera. Już wolę jak jest -15st. Zawsze się można ubrać. A jak się bardziej rozebrać jak już nie ma z czego???
Ale do rzeczy:
Widzę panie Tomaszu, że nasze forum jest rekomendowane przez Pana stronę!
Link na Pana stronie może podnieść jego popularność, bo na Pana stronę trafia więcej internautów.
Przy okazji - kilka już razy (jeszcze kilka miesięcy temu) licznik na Pana stronie się zerował i zaczynał zliczać od zera!!! Było kilka tysięcy czy kilkaset, już nie pamiętam, odwiedzin a następnego dnia np. 0003. I tak w kółko. Dlatego też obecna ilość (7102 jak piszę te słowa) zupełnie nie odzwierciedla prawdziwej ilości odwiedzin!

Pozdrawiam chłodno (gorąco w taki upał byłoby przegięciem Smile )
Odpowiedz
Chciałbym delikatnie Wam przypomnieć, że ideą założenia działu poświęconego programowi Sonda jak i ideą wybrania poszczególnych osób na moderatorów tego działu było stworzenie miejsca gdzie wszelkie informacje nt Sondy zostaną uporządkowane, zostanie im nadany jakiś sens , ład,  kolej rzeczy, rozkład, ... .itd. Narzędzia do tych celów znajdują się w rękach moderatorów.

Tymczasem w tym dziale z niepokojem obserwuje narastającą sowbodę wypowiedzi, która przy dalszej kontynuacji doprowadzi do takiego samego chaosu informacyjnego jaki powstal w wątku "Sonda kto to jeszcze pamięta" tylko, że w tym przypadku na większą skalę Smile.

Proszę Was zatem abyście jeszcze raz przemyśleli po co powstał ten dział i co powinno się w nim znajdować. Do luźnych pogawedek o wszystkim (w ramach regulaminu forum) sluzy dzial " Hajd park" o a dublowaniu takich miejsc nie może być mowy.

Przedstawionych w dziale informacji nie musi być dużo, może być ich mało ale powinny być konkretne, merytoryczne tak aby ktoś kto tutaj zawita szybko znalazł to czego szuka a nie "czołgał sie" przez rozwlekłe i niemerytoryczne dyskusje danego wątku.

Proszę Was bardzo uporządkowanie problemu. Smile

---------

Założylem też nowy wątek "Sprawy organizacyjne" - pozbierany z postów rozrzuconych po różnych częściach działu. Mam nadzieje że w tym miejscu będzie można dyskutować nad dalszym rozwojem działu. Prosze nie "scalac" tego watku z innymi.
Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz
To może nowy dzialik - "Fan Art" ? poczyściłem swoje wypociny Wink
Odpowiedz
Moi Drodzy, Admninistrator bardzo trafnie zauważył, że za chwilę powstanie chaos informacyjny. Bardzo Was proszę, aby W DANYM WĄTKU PORUSZAć TYLKO TEMATY BEZPOŚREDNIO Z NIM ZWIĄZANE.
Jeśli zamierza ktoś stworzyć nowy wątek niech go założy albo zgłosi to tutaj w "Sprawach organizacyjnych". Oczywiście nowy wątek też niech będzie blisko związany z Sondą!
Z "Archeo" posty od #52 do #72 przesunąłbym do "Hajd parku" i mam nadzieję, że mnie popieracie?
Za każdym pojawiającym się tam postem zaglądałem na forum z nadzieją, że coś ruszyło się w sprawie "Archeo". Tymczasem czytam któregoś tam posta o matrycach, upałach itp. Sad
Wyobraźcie sobie kogoś kto zagląda tu po raz pierwszy - widząc taki bałagan zniechęcić się może szybko.
Jeden chaos już  mieliśmy w "Program Sonda - kto to jeszcze pamieta?", ale ok, to były narodziny tematu.
Dzięki uprzejmości Administratora mamy teraz cały dział. Doceńmy to i wykorzystajmy!!!
Jeszcze raz przypominam, że na luźne, nie związane z tematyką Sondy wypowiedzi mamy przeznaczony "Hajd park".

Jeszcze jedna sprawa organizacyjna:
Apeluję aby przed wysłaniem posta chociaż raz go przeczytać, poprawić wychwycone błędy i literówki oraz uzupełnić o znaki przestankowe. Starajmy się pisać poprawnie, wówczas milej i zwiększym zrozumieniem czytać się będzie posty.
Błąd, literówka, brak przecinka, oczywiście mogą się zdarzyć, ale naprawdę czasem to się długo zastanawiam co autor miał na myśli. Nie będę wskazywał konkretnych postów, ale chyba zauważyliście, że takie się pojawiają.

Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
(13.07.06, 11:30)cyberas link napisał(a): Bardzo Was proszę, aby W DANYM WĄTKU PORUSZAć TYLKO TEMATY BEZPOŚREDNIO Z NIM ZWIĄZANE.

Też jestem tego zdania, pisałem już o tym, ale jest jedno ALE.
Tak na prawdę nie wiadomo do czego służą poszczególne działy. No bo mamy:

1.  Sprawy organizacyjne
2.  Program SONDA - informacje ogólne
3.  Muzyczna oprawa SONDY   
4.  Archeo
5.  Kompletowanie listy odcinków programu Sonda 
6.  Linki na temat SONDY 
7.  Anegdoty o programie SONDA 
8.  Program "Sonda" - kto to jeszcze pamieta ?

I poza pewnymi przypadkami nie wiadomo gdzie pisać.
Bo tak naprawdę wszystkie wątki się zazębiają. Pisząc o Sondzie piszemy o tym co było (Archeo), o odcinkach (Kompletowanie listy odcinków programu Sonda), o tym kto to pamięta (Program "Sonda" - kto to jeszcze pamieta ?), o muzyce (Muzyczna oprawa SONDY), o sprawach organizacyjnych (Sprawy organizacyjne) często w jednym poście !!!
Powinien być, moim zdaniem, jeden wątek ogólny, w którym po prostu sobie dyskutujemy, i wątki tematyczne, konkretne, nie na dyskusję a na informacje (tak jak np. Linki na temat Sondy).

(13.07.06, 11:30)cyberas link napisał(a): Za każdym pojawiającym się tam postem zaglądałem na forum z nadzieją, że coś ruszyło się w sprawie "Archeo". Tymczasem czytam któregoś tam posta o matrycach, upałach itp. Sad
Z "Archeo" posty od #52 do #72 przesunąłbym do "Hajd parku" i mam nadzieję, że mnie popieracie?

No niestety nie do końca. Hajd park to dyskusje zupełnie niezwiązane z tematem. A dyskusje w naszym dziale, mimo iż odległe od samego programu, to jednak mocno są z nim związane, choćby przez pomysły na jakiś program i dotyczą właśnie tematów okołoSondowych, więc muszą być w dziale SONDA.

Zauważyłem z resztą, że nawet dyskusja o zbyt wysokiej temperaturze prowadzona bodajże przez Tomasza Pycia, mnie i jeszcze kilku innych uczestników forum również po części dotyczyła Sondy, bo przywołany został odcinek pt. "Fabryka absolutu" traktujący o niskich temperaturach.

(13.07.06, 11:30)cyberas link napisał(a): Jeszcze jedna sprawa organizacyjna:
Apeluję aby przed wysłaniem posta chociaż raz go przeczytać, poprawić wychwycone błędy i literówki oraz uzupełnić o znaki przestankowe. Starajmy się pisać poprawnie, wówczas milej i zwiększym zrozumieniem czytać się będzie posty.
Błąd, literówka, brak przecinka, oczywiście mogą się zdarzyć, ale naprawdę czasem to się długo zastanawiam co autor miał na myśli. Nie będę wskazywał konkretnych postów, ale chyba zauważyliście, że takie się pojawiają.

A tu nie sposób się z Cyberasem nie zgodzić!!!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości