Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do poczytania
Jacek Karpiński - zniszczony geniusz.

http://www.historycy.org/index.php?s=0d9...7&st=0&
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
link nie dziala?
Take a look to the sky just before You die...it's the last time he willl... ...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy- z knajpy- gondolą... 10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo, siakieś śkiełki, nasadzacz dwugałkowy CZJ
Odpowiedz
(24.01.08, 14:17)gregohr link napisał(a): link nie dziala?
Uhhh... historycy.org polecieli. To musi być tymczasowe.
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
Dobra ja przeczytalem. Los jak wielu innych Polaków, moja rodzinę tez dotknęła karząca ręka debilnej sprawiedliwości, ale temu gościowi (bez obrazy, szacunek) Bill Gates powinien jeść z ręki. I pewnie tak by bylo, jednak zwyciężyła słabość która dla wielu jest ciężarem : patriotyzm.
Odpowiedz
Bartholomew, dzięki za przypomnienie postaci Pana Jacka Karpińskiego. W PRL'u był przekreślony, ale dlaczego nikt o tym WIELKIM CZŁOWIEKU nie mówi teraz??? No prawie nikt.
Odpowiedz
bedzie brzydkie słowo
Ujebali go bo nie należał do bandy złodzieji i oszołomów ano bo w tym kraju tylko tacy maja zagwarantowany sukces
Przykład wszytkie prokomy i inne wynalazki.
a prokom zmienia nazwę no bo juzie bardzo żle kojarzy od polskie firmy informatyczne Smile

Odpowiedz
hmmm... słyszałem o Karpińskim ale dokładny opis jego przygód dopiero doczytałem u "historyków". No coż, musze powiedzieć, że sam prowadzę mikrofirmę z żoną i wiem czego można spodziewać się po ludziach jeśli chodzi o pieniądze, zaszczyty i jakąś tam władzę...

współczuję Karpińskiemu ale musicie przyznać, że wielu problemów mógł uniknąć i zabezpieczyć się finansowo choćby prawami patentowymi. Tak to jest kiedy za biznes biorą się naukowi geniusze...

z drugiej strony jestem również asystenetem w Politechnice Śląskiej i znam dość dobrze sprawy związane z dzisiejszą "kuchnią polskiej nauki"... myślę, że należałoby przeprowadzić głęboką rewolucję w tym systemie "finansowania i inicjowania" badań. Jest tak wielu zdolnych naukowców, którzy giną na pewnych etapach zmieleni kołami administracji. Frustracja tych ludzi powoduje odwrót od uczelni i ucieczkę w stronę własnego biznesu lub przemysłu, a tu pieniądze oczywiście są i parcie na zysk także jest nie mniejsze ale borykanie się ze stroną finansową poważnych przedsięwzięć działa równie zniechęcająco...

reasumując Karpiński jest niesamowicie zdolnym czlowiekiem z technicznego punktu widzenia, jednak zabrakło mu tego co cechowało choćby Gates'a, a i epoka napewno nie sprzyjała takim ludziom...
Wiele zawdzięczam Sondzie - brak snu, marzenia i ciężką pracę nad ich realizacją.
Odpowiedz
Polska nauka polskie firmy to tylko można zacytowac O Bożę !
Wszystko co mialą jakąś wartość zniszczyli w latach 90 i nazwali to planem Balcerowicza ot dobry plan zniszczyć. A teraz co mamy jedno wilekie G. Parę jaiś firmek produkujących jakis pierdoły parę pic na wodę firm programistycznych ktore tak na prawdę nie mają wiekszego znaczenia a i produkty ich są raczej kiepskawe Prokom np lub inne.
I tyle nic wiecej żadnych technologi
Takie są fakty a to przykre, może za komuny i bylismy 10 lat za swiatem akle lepiej 10 niz 100 jak teraz.
Odpowiedz
A ja mam zupełnie inne wrażenia jak czytam o tym panu.
Był piekielnie zdolny, ale nie miał krzty myślenia biznesowego. Przecież kilkakrotnie proponowano mu interes życia, a on odmawiał.

Jasne, gdyby żył w bardziej cieplarnianych warunkach niż PRL-owska Polska, to może bardziej udałoby mu się wybić.

Ale powiadam wam, znam takich piekielnie zdolnych ludzi, którzy do niczego nie doszli, bo brakło im talentu do sprzedania się. Siedzenie i czekanie, aż ktoś ich znajdzie i wypromuje - nic nie dało.

Jak to możliwe, że w PRL temu panu nie wyszło, ale w III RP też cienko on przędzie?

Po prostu tak jest, że do sukcesu potrzeba kilku talentów, a nie jednego.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości