Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koniunkcje w 2008 roku !!!
Fajnie  Januszu, że dotrzymałeś słowa i zamieściłeś foto. Jesteś chyba jedną z niewielu ( jeśli nie  jedyną) osobą w Polsce, która świadomie widziała i zarejestrowała to zjawisko.
Spektakl jeszcze potrwa przez  trzy najblizsze poranki  i tu pojawia się moje pytanie. Czy 4 lutego Księżyc , który będzie bardzo nisko nad horyzontem, jest  możliwy do zarejestrowania, ujrzenia w towarzystwie planet, czy  niebo będzie zbyt jasne ? Sądząc po twojej fotografi to lekko chyba nie będzie.

Pozdrawiam.
"Lidletka 10x50", Synta 8" na Dobsie.
Będzie ciężko... ale sam zapoluje na ten "tripledzik"  Wink ok 6:30 będą najlepsze warunki ale przy takim cieniutkim sierpiku i niskim usytuowaniu nad horyzontem będzie hardcorowo  Tongue seeing musi dopisać i nawet najmniejsze chmurki muszą zniknąć wiec szanse na zrobienie fotki 99,9%  ;D
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
(01.02.08, 22:40)Robson link napisał(a):Fajnie  Januszu, że dotrzymałeś słowa i zamieściłeś foto. Jesteś chyba jedną z niewielu ( jeśli nie  jedyną) osobą w Polsce, która świadomie widziała i zarejestrowała to zjawisko.
Spektakl jeszcze potrwa przez  trzy najblizsze poranki  i tu pojawia się moje pytanie. Czy 4 lutego Księżyc , który będzie bardzo nisko nad horyzontem, jest  możliwy do zarejestrowania, ujrzenia w towarzystwie planet, czy  niebo będzie zbyt jasne ? Sądząc po twojej fotografi to lekko chyba nie będzie.

Pozdrawiam.

Nie będzie tak źle. Jak tylko bedzie czyste niebo, to z pewnościę zobaczymy te dwie planetki, a ponizej wąski sierp Księżyca, moze nawet ze światłem popielatym, ale nie bedzie takie okazałe, bo tam juz bedzie dość jasne niebo.
U mnie w Piotrkowie Księżyc będzie wschodził 6:09. Tak więc najlepiej bedzie obserwować w przedziale 6:15 - 6:40. Ja na pewno bedę próbował. Jak widać na ponizszej ilustracji z AstroJaWila z mojego balkonu będę miał dobry widok. Tylko niech ktoś zamowi dobrą pogodę.
W takim razie umawiamy sie na poniedziałek rano na pojowanie na poranny triplet Smile

[Obrazek: 20080204.gif]
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
[Obrazek: 5476a1a2dc00afb1.jpg]
symulacja koniunkcji w starry night...
''seeing is believing'' Optisan STAR 150/750mm  lornetka SAKURA 10X50mm ''See the stars they're shining bright Everything's alright tonight''(DM) ''SkyLuxa 70/700mm polecam tym, którzy po raz pierwszy chcą „oświadczyć” się pani Astronomii
Jesli pogoda dopisze to nie bedzie problemu z namierzeniem tej koniunkcji, jesli zas chodzi o fotki no to juz trzeba miec troche wprawy no i oczywiscie sprzet do takich celow. Ksiezyc i Wenus maja jeszcze odpowiedni zapas jasnosci w stosunku do Slonca, problemem moze byc tylko Jowisz ale skoro juz jakies cztery dni temu widzialem go praktycznie o wschodzie Slonca no to 4-tego bedzie jeszcze dalej od niego.... Smile
...pozostaje tylko zyczyc sobie dobrej pogody  Big Grin
KRZYSIEK .... !!!
Dziś w Piotrkowie rano były chmury i szmaciane niebo, ale zaraz po wschodzie Słońca wyczyściło sie i mamy teraz śliczną pogodę. Upolowałem Księżyc o 9:30 prze lornetkę i w trakcie tego zobaczyłem, jak samolot na dużej wysokosci przeleciał przed tarczą ... Poluję na to dłuższy czas, a teraz nie byłem fotograficznie przygotowany ... Sad
Oby pogoda utrzymała się do jutra !!
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Dzisiejszy poranek byl u mnie pierwszym bezchmurnym porankiem! od kilku tygodni. I widze ze Jowisz z Wenusem bawi sie w roszady. Szkoda, ze sie na koniunkcje nie zalapalem, zapewne fajnie by wygladala w telepie z malym powiekszeniem. Zrobilem kilka fotek zwyklym kompaktem.
Wenus, Jowisz i Ksiezyc miedzy drzewami:
[Obrazek: 7b71804f70a35b55m.jpg]

"Super zblizenie 3X" na Wenus i Jowisza:
[Obrazek: 86b7d3126260c136m.jpg]

Pozdrawiam
SW 254/1200 Dobson, SW 102/1000mm refraktor, ZRT 457. Celestron Omni 32, PL 25, PL 10, Vixen NLV 6
jaki aparat i czas naświetlania,ekspozycja?
''seeing is believing'' Optisan STAR 150/750mm  lornetka SAKURA 10X50mm ''See the stars they're shining bright Everything's alright tonight''(DM) ''SkyLuxa 70/700mm polecam tym, którzy po raz pierwszy chcą „oświadczyć” się pani Astronomii
Sony DSC W7, ISO 400, pierwsze zdj. 15sek, drugie 3sek.
SW 254/1200 Dobson, SW 102/1000mm refraktor, ZRT 457. Celestron Omni 32, PL 25, PL 10, Vixen NLV 6
Piękna namiastka tego co nas jutro rano czeka:

[Obrazek: John-Baxter1_med.jpg]

http://spaceweather.com/swpod2008/03feb0...2of98h37r7
Synta 200/1000 DOB Pyrex, Super Wide Angle 10 i 25mm, LV 5mm, Soligor 2x/2\", Baader Planetarium, Variable Polarizing Filter Orion 1,25\", Delta Optical Silver 10x50

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości