Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Retrospekcja?
Już kilka razy nosiłem się z zamiarem utworzenia tego wątku, ale nie mogłem się zebrać na odwagę, a że ostatnio na forum powoli zaczyna brakować ciekawych tematów wpadł mi do głowy taki pomysł:
wybieramy jakiś ciekawy odcinek i staramy się dotrzeć do ludzi, zakładów czy instytutów które pomagały w powstaniu tegoż odcinka...
Może udało by się namówić takie osoby do paru wspomnieniowych refleksji na temat powstania danego odcinka. Dla przykładu wspomniany w innym wątku odcinek "Klocki" i Terminal kontenerowy Portu Gdynia... Można by postarać się dotrzeć do dyspozytorów z tego okresu, żeby podali więcej szczegółów na interesujące nas zagadnienia, czy też zrobić parę fotek i porównać tamte i dzisiejsze czasy. Zobaczyć co się zmieniło i odpowiedzieć na wielokrotnie zadawane pytanie autorów: w jakim kierunku rozwinie się dana dziedzina...
To jest tylko luźna propozycja, ale może ktoś będzie miał ochotę na taką "retrospekcję". Mógłby powstać bardzo ciekawy reportaż... Smile

Piotr

--
Piotr
Odpowiedz
Pomysł ogólnie OK.
Są tradycyjnie małe ale Smile
Kto ma czas i na tyle chęci zaangarzowania by to zrobić ?
Np co ja mogę zrobić ? Dla jakiego odcinka mogę stworzyć retrospekcjępo latach ? Np odcinek "Liczyć aby żyć" Hotel forum jako bydnynek istnieje ale nic po za tym jedynie co tam chyba obecnie funkcjonje to struż albo coś podobnego Smile
Do stworzenia retrospekcji dla jednego odcinka (jak np w/w) trzeba by pracy kilku osób.
Albo np odcinek "Jak po sznurku" (ten o kolejce lin w Zakp) O tu dobre pole do popisu Smile nowa kolejka wszystko fajnie tylko kto wpuści tu i tam gościa z ulicy Smile ?
Moze jakby pan Tomasz Pomógł i/lub zorganizował jakiegoś dziennikarza to możę coś dalo by się zrobić (sam bym sie dołączył do takiej ekipy - oczywiście)
Moze co jest potrzebne do takiej realizacji ?
1. Kamera HD Smile lub coś co daje rozdz 720 linii i wiecej (w ostatecznosći kamera DV) byle jakaś lepsza plus osprzet lumpa, mic itd
2. Ktoś kto bedzie mógł oficjalnie wystąpić do danej instytucji z prosbą o możliwosć realizacji.
3. Z 2 osoby do takiej reazlicji.

Co ja mogę dać ze swej strony osobę chęci mogę zorganizawać jakaś kamerę DV Mic jesli by się znalazła osoba z Krak chętna nawet spróbować można by wystąpić jako osoba prywatna w ostateczności do PKL - to nic nie kosztuje Smile

A jak bym widział proces realziacji takiego programu ?
Jesli posiadalibyśmy zgodę i przyzwolenie PKL ?
1. Scenariusz
2. Uzgodnienie terminu realizacji
3. nagranie Materiału w terenie
4. Edycja i Reżyseria
5. Montaż finalny

Nie jestem filmowcem ani dziennikarzem wiec mogą być błędy ale chyba mniejh wiecej tak

A Mogę załatwić dobre lokum na ternie TPN Smile zaraz w Kuznicach pod samą kolejką !!!  na prawdę tanio Smile !!!
Odpowiedz
Widzę że nie ma chętnych to jak chcecie zrobić retrospekcję ?
Panowie samo się nie zrobi !

Wpis ma na celu wywołać to co wywołuje Smile

Odpowiedz
No nie ma chętnych, bo to jakby nie nasze zadanie. To byłoby zadanie dla telewizji, a najlepiej dla tej telewizji, która jednocześnie realizując taką retrospekcję puszczała by SONDę.
Dla profesjonalistów, a nie dla amatorów.
Odpowiedz
Dlaczego już dla profesionalistów owszem pomoc była by jak najbardziej wskazana ale można taki materiał również zrealizować w dość amatorskich warunkach jak zwykle kwestia chęci Smile
Tak mi się wydaje ....
Albo jeszce inaczej dla chcącego nic trudnego Smile

Po za tym na forum coś ostatnio powiało nudą Smile

Odpowiedz
Jak poruszyłem ten pomysł na naszym pierwszym spotkaniu, choć nie nazwałem go retrospekcja
to obudziło w was sceptycyzm, że się nie uda i nie ma po co.
Wtedy gorącym tematem była reemisja sondy przez telewizję, kontynuacja myśli p. Tomasza
Kiedy ten temat się wyczerpał, zaczyna być nudno, jedynie co nam zostało to wymyślać projekty nowych kubków,
kalendarze i koszulki, czasem napisać w hyde parku czego to jeszcze nie emitują a fajne było.
Oglądać sobie tych samych odcinków sondy też robi się nudne.
www.zsma.pl http://jand.webd.pl/met/ Bresser 70/700 SkyLux; BPC5 8x30
Odpowiedz
Wiesz, że ja jeszcze wszystkich "dostępnych" nie obejrzałem?!!!  :o

Gównie z braku czasu, ale też z tego powodu, że je pamiętam. Oglądałem SONDę od 2. odcinka regularnie.
Oczywiście były przerwy związane z jakimiś wyjazdami czy innymi sprawami, ale jak mogłem to oglądałem, a w zasadzie tak wszystko inne ustawiałem aby oglądać.

Teraz jakakolwiek kontynuacja SONDY nie ma sensu. Retrospekcja? Tylko dla nas. To nie jest temat. My znamy różne szczegóły, fakty, których 99,9% nie zna.

Zdecydowanie wiem natomiast, że REEMISJA SONDY byłaby bardzo dobrym posunięciem i SONDA byłaby na pewno bardzo chętnie oglądaną audycją. Dlaczego, chyba nie muszę wyjaśniać - wyjaśniałem już choćby przy okazji wątku traktującego o reemisji.

Odpowiedz
Troszkę kręcimy się w kółko jedni chcą reemisji inni retrospekcji jeszcze inni czegoś innego.... a w sumie nic z tego sie nie odbyło.
Pan Tomasz na spotkaniu mówił aby stworzyć coś w rodzaju "retrospekcji po latach" (nie wiem jak to nazwać) i pokazywało by to ludzi sprzed lat ..
Myślę że to dość ciężkie do realizacji, ale czy edukacyjne ?
Pan Tomasz ogólnie był przeciwny odświeżaniu odcinków w postaci co było co jest.  Może i racja ale ja był bym za czymś takim w pewnej specyficznej formie mogło by się spodobać  ... oczywiście tego nie zagwarantuje.

Ja ze swej strony mogę się zaangażować w projekt ale potrzeba pomocy techniczno merytorycznej (po prostu nie mam sprzętu, ani przygotowania dziennikarsiego)

Ale mam chęci a to już coś !

Odpowiedz
O rany, wy od razu z grubej rury... nikt tu nie chce "wygryzać" prawdziwych dziennikarzy... Radzę uważnie przeczytać jeszcze raz pierwszego posta w tym wątku. Chodzi mi tylko o DOTARCIE do ludzi którzy mieli styczność z panami KK przy kręceniu konkretnego odcinka i rozmowę z nimi... nie pisałem nic o "dokrętkach", jakby było jakieś aktualne foto, to już byłby sukces. Byłby to ciekawy temat do dyskusji na forum, a fotki ...do galerii. Smile

Piotr

--
Piotr
Odpowiedz
Pomysł Piotra jest ciekawy - takie poszukiwania mogą być bardzo interesujące. Może zajrzy tutaj ktoś kto mógłby opowiedzieć jakąś ciekawą historię, zna kogoś kto zetknął się z Panami KK, kręceniem konkretnego odcinka, etc.
Panie Tomaszu, może Pan poda jakieś wskazówki?
Ja akurat nie mam czasu na takie poszukiwania i właśnie liczę na pojawienie się nowych osób, które mogą coś wiedzieć w temacie, może nawet mają jakieś zdjęcia. Internet w końcu dociera wszędzie. Jeśli ktokolwiek zechce poszperać za materiałami o Sondzie, z łatwością tutaj trafi.
Sonda była ceniona i popularna, Panowie odwiedzali wiele miejsc, instytutów, laboratoriów, etc., znali wiele ludzi i na pewno wiele osób byłoby w stanie nam coś ciekawego opowiedzieć. Odezwijcie się!Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości