Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc dla początkujących!
Mam taką propozycje dla wszystkich doświadczonych obsewatorów,a przede wszystkim do osób robiących szkice,chciałbym aby wszystkie  takie rysunki tyczące się obiektów astronomicznych znalazły się w jednym temacie.Szkice powinny przedstawiać obraz uzyskiwany przez różne aperturowo teleskopy od najmniejszych do możliwie największych,byłaby to świetna prezentacja dla osób kupujących pierwszy teleskop(każdy chce wiedzieć jakie obrazy dany teleskop pozwala uzyskać).Proponuje umieszczenie najbardziej popularnych obiektów takich jak:Saturn,Jowisz,Mars,M42,M13,M57,M27,M31 itp.W przyszłości sam planuje robić szkice dla teleskopów 76mm i 200mm.Mam nadzieje,że moja propozycja zostanie przez was pozytywnie przyjęta.Pozdrawiam.
Synta 12"
Odpowiedz
Ciekawa propozycja jestem za. Smile
Odpowiedz
Chętnie się temu przyjrzę. Z ciekawości, no i może w przyszłości jak trochę się obeznam też pomogę.
Synta 130/900 + okulary 25mm+10mmm+6mm+4mm+barlow2*+napęd w jednej osi+folia baadera lornetka Zapał
Odpowiedz
Uwazam, ze to dobry pomysł. A jakby zrobić oddzielnie tematy ze szkicami z różnych aparatur? -tak dla utrzyania porządku... W ogóle moze warto założyć nowy dział o szkicowaniu, bo coraz więcej się tym zajmuje.  Ale jestem za, sam troszke szkicuje, wiec chętnie będę dodawał swoje rysunki Smile
pozdrawiam
Synta 6", Hyperion 21mm, NPL 15mm, orto 9mm, DO Entry 10x50
Odpowiedz
Jesli znajdzie sie co najmniej 8 osob, chetnych umieszczac swoje szkice, zostanie stworzony specjalny dzial dedykowany fanom astroszkicu.

pozdrawiam Noworocznie
Admin
Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz
Ja jestem chętny. Zresztą już umieszczałem kilka swoich szkiców na tym forum. To jeszcze 7 osób .....
SW Newton 200/1200, SW refraktor 120/600, refraktor 60/700, lornetka Tento 10x50 http://charonx.ownlog.com/
Odpowiedz
Dopisuję się  Wink Pierwsza "mapka" Plejad pojawi się jeszcze w styczniu (oczywiście mojego autorstwa  Big Grin )
Synta 6"
Odpowiedz
Dopisujem siem. Astroszkice uczą obserwować, odkrywać smaczki i najdrobniejsze detale - a na dodatek 'bawią ucząc'! ;D
Odpowiedz
Oczywiście ja też jestem chętny umieszczeć soje szkice. Jeszcze 4 osoby Smile
Synta 6", Hyperion 21mm, NPL 15mm, orto 9mm, DO Entry 10x50
Odpowiedz
Ja również jestem za  Wink I mogę spróbować szkicowania.. jak coś mi wyjdzie to podeśle oczywiście Wink
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości