Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amatorskie poszukiwania planetoid
Kolejna asteroida otkryta przez polskich uczniow http://www.rp.pl/artykul/9129,67362.html

W nawiazaniu do tego wydazenia chcialem zapytac, czy wiecie cos na temat innych projektow dostepnych dla amatorow a dotyczacych poszukiwania planetoid, cos jak zamkniety juz FMO Spacewatch. Bo program z ktorego korzystaly gimnazjalistkli byl dostepny dla szkol.
[Obrazek: 548760.gif] Orion 200/1200
Odpowiedz
Podłączam się do pytania... Tongue Z chęcią bym się dowiedział...

Niestety wydaje mi się, że nie ma czegoś takiego obecnie... Sad
Ale może niebawem się coś takiego znów zacznie!
Odpowiedz
Ja również chętnie sprawdziłbym się w poszukiwaniach...właściwie sprawdziłbym swoją cierpliwość Wink W końcu to są godziny wpatrywania się w monitor 8)

A może wspólnie spróbujemy coś znaleźć? Tylko no właśnie czy gdziekolwiek jest taka możliwość?
Synta 200/1000 DOB Pyrex, Super Wide Angle 10 i 25mm, LV 5mm, Soligor 2x/2\", Baader Planetarium, Variable Polarizing Filter Orion 1,25\", Delta Optical Silver 10x50
Odpowiedz
(08.11.07, 12:48)grzesiek58 link napisał(a): A może wspólnie spróbujemy coś znaleźć?

I nazwać odkrytą planetoidę "astro4u". Ale byłaby jazda  Wink
Orion 150/750 na EQ5, Kronos 20x60 na statywie.
Odpowiedz
Temat o tych planetoidach znajduje się też tutaj:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=11371.0

Z tego co pamiętam w tej kampanii mamy już 4 szkoły, które już coś odkryły przy czym 3 z nich zajmują się poszukiwaniem asteroid, a jedna z nich zajmują się poszukiwaniem NEO.

PS
Nasza szkoła ma już 4 odkrycia , przy czym 2 w tej kampanii.
Pozdrawiam, Krzysztof, XIII LO w Szczecinie, lunetka Optisan Star 50/360, lornetka 2,5x25, Zenit 19 i 2.8/37, 1.7/50, 2.8/135, 5.5/400, Panasonic Lumix DMC-FZ7, statyw fot. Velbon, lornetka Bresser 20x60 Spezial Saturn
Odpowiedz
A ja bym nie przesadzal z tymi ohami i ahami, gratulacjami itp...dla mnie odkrywca czegoś to ktoś, kto przesiedział codziennie przez pół roku na mrozie, trzęsąc się z zimna ustawiał kolejne ekspozycje martwiac się, że guidowanie mu szwankuje a potem w czasie wolnych nocy, łykając kolejne tabletki z kofeiną siedzi przed swoim nienajnowszym juz kompem i porównywał zdjęcia...
I to jest dla mnie ODKRYWCA a nie 4 ciepłe kluchy-gimnazjaliści którzy (które) chichocząc przed kompami dobrze się wspólnie bawiąc porównują zdjęcia, które nawet nie wiedzą jak zostały zrobione i który obszar nieba przedstawiają...
Odpowiedz
Czyli lepiej żeby nic nie robili, to chcesz powiedzieć? ;P
Odpowiedz
Oczywiście, że nie...protestuję tylko przeciwko nadużywaniu słowa "ODKRYWCA"...
Jak sobie pomyślę o tych co odkryli Neptuna czy Plutona i o gigantycznej pracy jaka w to włożyli to porównanie ich z tymi gimnazjalistkami jest po prostu niesmaczne...
Cieszę sie z ich sukcesu...to na pewno zachęci ich do astronomi.
Odpowiedz
No to jak ich nazwać? Smile
Urządzenie zarejestrowało, oni analizowali...
Odpowiedz
Wyobraź sobie taką sytuację...troszkę ją przekoloruję aby było jaśniej:

Chcesz odkryć nowy antybiotyk. Siedzisz miesiącami nad tym aby zaplanować około kilkuset syntez różnych pochodnych jakiegoś wyjściowego związku. Syntetyzujesz je (przez dajmy na to pół roku) następnie posiwasz na kilkaset płytek bakterie i każdą płytkę chlapiesz tym antybiotykiem. Oczywiście ne dajesz tego robić sam. Masz do pomocy 20 studentów którzy chodzą na twoje kółko i posiewają te płytki dla ciebi. I pewnego dna 4 z nich wchodzi rano do labolatorium jak co dzień, liczą te płytki i zapisuja dla ciebie wyniki (które potem analizujesz w zaciszu gabinetu) i nagle widzą, że na dwóch płytkach nie namnożyły sie bakterie-ergo-2 z tych kilkuset pochodnych substancji okazało się antybiotykami!!! Hurraaa!!!!

Nazwij mi tę 4 studentów odkrywcami to ja sie poddam i zakończymy dyskusję...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości