Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ATM] Walka z Soligorem
taak - większość już czytała o moich przebojach z filterem 1000dębów
http://astro-forum.org/Forum/index.php?s...ntry262227 - tuty to było

więc skoro trafił mi się filter 5,25" - a lustereczko w MT750 to 6"
to aż się prosiło o przelotkę na mocowanie filterka na MT750
ot i dziesiej odebrałem od tokarza elementa cożem wymyślił
generalnie jak mnie tam na zakładzie widzą to już wiedzą że będę pokazywał wymachu**a ręcyma i nogyma i tłumocząc o co mi chodzi  ;D
a potem tokarz podrapie się w beret - odpali piekielną machinę i zrobi cożem wymyślił  ;D
klnąc pod nosem - co za pajac to wymyślił ;D

tak więc nowy atomowy przód mojego Soligora wyglada tak

[Obrazek: index.php?act=Attach&type=post&id=24743]

i zamontowany na MT 750
z fylterkiem - wygląda tera tak

[Obrazek: index.php?act=Attach&type=post&id=24744]

troszkę przytył Soligor ale co tam w końcu to mój flagowy astrograph ;D
hmmmmm...
Odpowiedz
Chciałbym popatrzeć przez takowy astrograph z takowym fylterkiem ... Big Grin

Odpowiedz
dziś przyjechał wyciąg 2"
jeszcze raz dzięki Pablito

na chwilkę go przyłożyłem do tuby
i co się okazało
że chopaki z Soligora pomyśleli że kiedyś tam jakiś astrowariat będzie próbował wstawić wyciąg 2" do takiego maleństwa jak MT 750
wszytko było gotowe 
namierzyłem i zrobiłem nowe otworki mocujące nowy wyciąg (sprawdzałem wszystko z 473824632157845831265432 razy  )
i teraz Soligor wygląda tak

[Obrazek: index.php?act=Attach&type=post&id=24812]

nie jest to wersja końcowa oczywiście - jutro skombinuję uszczelkę aby żadne niepożadane promyki światła nie wlatały w boku wyciąga i będzie gotowe 

tak se kombinuje żeby go nazwać ASA  ;D
jak byście rozwinęli ten skrót - może ostatnia literka to Astrograf ale co na początku  ???
hmmmmm...
Odpowiedz
ASAm go sobie wykombinowałeś, no to jest "ASA"
Odpowiedz
No Tadeo, wyciąg wygląda miodzio na Twojej tubce. Ale muszę też stwierdzić, że niezły z Ciebie hardcorowiec - przeca ta baza jest pod 12 cali  :o
SM90/BF30 DS, TS90/600, IEQ45, T-Rex i kupa szkła w walizce kontakt: tel.691 355 653, don.pablito(at)plusnet.pl
Odpowiedz
wieesz co jest najśmieszniejsze  ???
śruby nowe mocujące wyciąg na bazę 12" są w miejscach gdzie kończył się poprzedni wyciąg 1,25"
idealne trafienie w każdy narożnik
;D
hmmmmm...
Odpowiedz
Jak pamietam to tuba w okolicach wyciagu do sztywnych nie nalezala . Moze nad  i pod wyciagiem daj wregi .Znaczaco usztywnia tube i tym samym wyciag bedzie prostopadly niezaleznie od obciazenia . Indisei ostatmio bawil sie w wregi "paralaktykujac" swoja 200/1200 .
To usztywnienie okolic wyciagu wregami jest wazne bo musiales wyciac wiekszy otwor na 2" wyciag co dodatkowo oslabilo ten rejon tuby .
Odpowiedz
Prawie się wzruszyłem czytając ten wątek. Pamiętam jak tokarz toczył mi oprawę do mojego filterka szklanego pewnej firmy z Krakowa na Pegasusa. Ponieważ nie miałem aluminium w takim kawałku, pan tokarz zrobił mi oprawę filtra ze stali co przeważało cały telep w jedną stronę.

P.S. Rozszyfrowałem skrót ASA jako Ale Super Astrograf. Big Grin
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz
(09.11.07, 22:10)zbyszek link napisał(a): To usztywnienie okolic wyciagu wregami jest wazne bo musiales wyciac wiekszy otwor na 2" wyciag co dodatkowo oslabilo ten rejon tuby .

no właśnie najśmieszniejsze jest to że nic nie musiałem rozwiercać  8) otwór pod wyciąg idealnie pasował  ;D
no i wreszcie zamontowałem te wręgi (tylko 2 podpasowały-jak coś podpasuję dam jeszcze) co mi Saywiehu wyciął rok temu  ;D

ASA jako Ale Super Astrograf
;D ;D ;D
jestem rozwalony - genialny pomysł
hmmmmm...
Odpowiedz
gdybym miał jeszcze ostrość to już by była przesada nie  Wink
kręcę się w kółko - wysoko okular / nisko - z barlowem
w ogóle nie jestem blisko punktu ostrości - kręcę się poza skalą
rozumiem że muszę troszkę dać lustro główne wyżej  ???
hmmmmm...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości