Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyka fanów SONDY
Ciekawi mnie jaką muzykę lubicie, jakiej słuchacie? SONDA miała swoją specyficzną, raczej wszyscy ją lubimy, ale mi chodzi o muzykę nie tylko z SONDY.

Moimi ulubionymi klimatami są lata 60, 70, też 80. Rock progresywny.
Na pierwszym miejscu jest ...
Z resztą, czy można napisać "na pierwszym", "na drugim"...
Wymienię kilka grup. To powie wam wszystko:
Pink Floyd, Marillion, Rolling Stones, Yes... i jeszcze wiele innych, musiałbym wymieniać naprawdę dużo. Uwielbiam Procol Harum z ich "A Whiter Shade of Pale", zasłuchu**ę się w "Nights in White Satin" Moody Blues. Nieśmiertelnie istnieje The Eagles z ich "Hotel California".

Są też tacy, co nagrali kultowe utwory, ale cała ich twórczość już do znanych nie należy (wszyscy chyba znamy "Dziewczynę o perłowych włosach" Omegi, ale kto wie co oni jeszcze śpiewali? Ja znam tylko jeszcze ich "Czarodziejski biały kamień" i tyle...) Ale czołówka jest taka.

Z resztą, jeśli chodzi o muzykę, jestem dość nietypowy, gdyż lubię posłuchać właściwie prawie każdego rodzaju muzyki, jeśli jest dobra. Może być to wspomniany już rock, może być metal, ale może równie dobrze być to piosenka francuska, Irena Santor, m.poważna. Lubię także Wodeckiego (pamiętacie "Zacznij od Bacha" czy "Izoldę"?), lubię Frąckowiak, ach pisząc to znów uświadamiam sobie, że nie da się po prostu w kilku zdaniach zawrzeć tego wszystkiego co mnie w muzyce fascynuje.

Znacznie łatwiej mogę wymienić, czego absolutnie nie trawię. To zaledwie kilka wyrazów: hip-hop, disco-polo, rap... może coś pominąłem, ale chyba wiadomo o co chodzi.

Coś rozpisałem się dziś... pora kończyć, bo ileż można czytać? (to z punktu widzenia czytelnika).

Powtórzę zatem pytanie: czego Wy słuchacie? Co wywołuje w Was emocje i bez czego świat byłby uboższy?
Odpowiedz
U mnie temat jest krótki
Nie bede pisał ze cośjest na pierwszysm albo na drugim bo to bez sensu co lubie
El-Muzyka, Jazz, troszkę muzyki poważnej, Muzyka lat 70 i 80 może początek 90 pożniej zaczyna sie robić komercyjna kicha choc zdarzają się wyjątki Smile w tył i w przód
Czego nie nawidzę żadnych Hip-hopów muzyki w stylu 3 słowa i rumol dzwiękowy, techno, itp...
Muzyka ma miec dzwięk i sens (słowny też)
Tyle upodobań muzycznych  z mej strony
Odpowiedz
Czy znacie jakies dobre radia internetowe z EL - muzyka ?

Pomijam EL- Trojke.

Znalazlem cos takiego;

EL-Stacja: http://e-cast.org:13570/listen.pls

Special Radio: http://www.specialradio.ru/8.asx

Prosze dopisujcie jesli znacie jakies inne
Odpowiedz
Stacje radiowe to kolejny temat... Kiedyś była Trójka. Mogłem jej słuchac od rana do wieczora. Potem była... trójka.
Jeszcze potem "trujki" już nie dało się niestety słuchać.
Odszedł Wałkuski, potem coraz gorsza muzyka, coraz gorsze audycje. Serwisy z tamtamami...
Odeszło z trójki jeszcze kilka osób. Odszedłem i ja.
Teraz odszedł Niedźwiedź...

Odpowiedz
Może to  kogoś zaskoczy ale ja słucham starego polskiego punka,
TZN XENNA, ARMIA  , DEZERTER, SEDES i dziesiątki innycH.
Powiem że teraz w dobie internetu co dzień jest coś nowego do odkrycia w tym temacie.
PUNK NOT DEAD !!!!!!!!!!
Odpowiedz
No to ja rzucę dla kontrastu

Modern Talking /ale tylko pierwsza płyta z 85r/ :-)
Jeden kawałek został uzyty w którejś z SOND

Odpowiedz
I w cale się nie dziwię, gdyż tego typu muzyka jak najbardziej mogła stanowić tło felietonów.

Wtedy słuchanie MT było "obciachem", choć pewnie prawie każdy słuchał, dziś już na szczęście nie jest i już można... Smile
Odpowiedz
Co do radia i muzyki elektronicznej, to jest jeszcze coś takiego: POLSKASTACJA - Klasyka Muzyki Elektronicznej http://polskastacja.pl/play/elektronika.pls

Ja kiedyś uważałem, że mogę strawić jedynie muzykę "elektroniczną". Ale się po jakimś czasie okazało, że w zasadzie trudno określić co el-muzyką jest a co już nie (Jarre jest, ale czy Oldfield też?). No i zweryfikowałem swój pogląd na moje preferencje w takie sposób, że uznaję że nie słucham po prostu piosenek (od reguły sa wyjątki, gdy głos służy czemuś więcej niż jedynie przekazaniu tresci, że ona go kocha albo że on... cokolwiek). Tekst w utworach Kraftwerku, Oldfielda, czy Dead Can Dance uchodzi. Co do reszty, to cenię zwłaszcza muzykę elektroniczną z lat 80, a już najbardziej tą, którą znam z Sondy, Kwantu czy Spektrum Smile Jak ktoś chce posłuchać kilku kawałków, to zapraszam: http://chomikuj.pl/Bartholomew/Nostalgia/RTV
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
Radku - w 85 roku słuchanie MT jeszcze nie było obciachem. Płyty MT sprowadzało się z Bułgarii - wytwórnia nazywała sie BALKANTON  Smile
Dziś słucham tylko starych kawałków /nostalgia/.  Nowoczesne pojękiwania jednosezonowych pisoenkareczek czy też rzępolenie na gitarze jakos do mnie nie trafia. Podobnie umc-umc-umc  Smile

W tamtych czasach bardzo modny był takze Jarre /jego muzyka pojawiała się w programie Kwant/
Odpowiedz
Dziwne jest, że ja w tym temacie jakiś czas temu napisałem posta ale już go nie ma. Czyżby admin tego forum nie lubił zespołu The Twins ?
http://pl.youtube.com/watch?v=eQq-yFpFVEs
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości