Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak ulepszyć fotkę księżyca?? ;)
Mam tu taką fotkę...

[Obrazek: df2e2d16010d4201med.jpg]

Na tej fotce strasznie widać konsekwencje abberacji  :-\ no i ta niebieska otoczka wokół księżyca... Jak to zlikwidować??
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
[Obrazek: k2.jpg]

Rozpiętość tonalną można poprawić choćby w darmowym programie IrfanView operując suwakami jasność, kontrast i gamma. Z niechcianą otoczką sprawa trudniejsza, ja zrobiłem to w PS zmniejszając nasycenie i jasność "niechcianego" koloru. Jeśli jest się już w PS, można darować sobie IrfanView i eksperymentować z "poziomem" i "krzywą"  w sekcji obrazek/dopasuj.
okulary +3d, TN200/1000 na widełkach+GOTO, lornetka teatralna :-)
Odpowiedz
witam ponownie...

[Obrazek: 7a748a14c204fdfamed.jpg]

Tyle wyciągnąłem z tej fotki... ale chyba jest troszkę za ciemna  Tongue

[Obrazek: 74b30af934d404dcmed.jpg]
to jest druga fotka... myślę że ładniejsza od poprzedniej. To chyba max możliwości fotografowania w projekcji  :Smile A może się mylę  Wink
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
[Obrazek: 6d9182c27ec88382med.jpg]

w projekcji okular SPL 25 + digimax s500 połączony pierścieniem własnej roboty... i tu chyba tkwi problem z nieostrzeniem we wszystkich miejscach zdjęcia. Pewnie oś obiektywu aparatu nie zbiega się z osią okularu.. ;/ Co o tym sądzicie?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości