Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antares SWA 9,4 seria II vs. Hyperion 8mm
Znalazł się 30 km od N.Sacza astromiłosnik jak ja, i ma kilka pytan a nie ma komputera.
Ja niestety nie mam wystarczajacej wiedzy stąd pytam Was. Chłopak ma syntę 8' jak ja i zamierza kupic jeden ze wspomnianych okularków. Ja osobiscie wybrałem inną ścieżkę ( LVW 13,22 potem 8 )i nie kupuję już nic z przypadku. Co do tych okularków to zamierza obserwowac małe DS-y itp. Wybór mysle niezly , ale nie widziałem nawet obu okularów i nie mam zupełnie pojecia co mu przekazac, poza wydrukiem z netu opisu obu z nich. Ale sami wiecie ze opisy są takie ze wszystko jest zawsze super - a prawda.... sami wiecie. Byłbym wdzieczny za informacje jakiekolwiek.
Synta Skywatcher 200/1200 łożyskowany, ASCT, okular: Vixen NLV 6mm, Vixen LVW 13mm, Vixen LVW 22mm, Meade 26mm,  filtr Baader UHC-s, polaryzacyjny, Filtr słoneczny Baader Planetarium , Sony F717, Pentax 8x21 mobil: 608 67 33 07
Odpowiedz
Cześć!

Też myślę o jakimś okularku poniżej 10mm do  LB 8" ( który za niecały miesiąc powinien zaszczycić Rzeszów w liczbie sztuk 3 Smile )

Moje początkowe typy to 8mm TV PL, W70 8,5mm i Antares SWA 9,4mm. 
Mam dylemat:
Tv Pl ma najmniejsze pole. Nie wiem, jak będzie się sprawował w obserwacjach. W zasadzie to tego pola najbardziej się boję, bo nie miałem okazji lukać przez 8mm plossla.

Z kolei czytałem recenzję 25mm W70 na Astronocach, no i wychodzą wady okularka, ale z drugiej strony, wg. tego artykuliku http://telescopereviews.com/documents/w70.pdf 25mm jest najsłabszy z całego setu, a warto zwrócić uwagę szczególnie na 19mm i właśnie 8,5 mm. Tylko za cholerę nie mogę rozgryźć tego "This eyepiece...exhibist a minor amount of kidney bean blackout" . Może ktoś pomoże?

No i wychodzi na to, że wypada mi dołożyć trochę pieniążka na tego Antaresa II; tu też opis: http://www.cloudynights.com/item.php?item_id=1693
W zasadzie to mam jeszcze jeden dylemat, mianowicie czy brać ogniskową 9,4mm czy 7,2 do większych pow do DS. Trochę też boję się czasu oczekiwania na te okulray w przypadku gdyby ich nie było na stanie :-\

Przyłączam się do prośby kolegi i proszę o jakieś sugestie co do tych okularków

Pzdr
Meade LB 8", Tal Alkor 65/502 , Bresser 10x50+statyw QX WA 26mm, LVW 13mm, Pentax 8,5mm XF, Antares Ortho 6mm
Odpowiedz
nikt nie ma , nikt nie używa takich okularków. Trzeba polegać na opisie na stronach w necie i tyle.
Synta Skywatcher 200/1200 łożyskowany, ASCT, okular: Vixen NLV 6mm, Vixen LVW 13mm, Vixen LVW 22mm, Meade 26mm,  filtr Baader UHC-s, polaryzacyjny, Filtr słoneczny Baader Planetarium , Sony F717, Pentax 8x21 mobil: 608 67 33 07
Odpowiedz
ja mam ten okular, ale się nie udzielam bo narazie go nie przetestowałem - ciągle nie mam odpowiedniej podody.

Okon ma ten okular, tyle że 7.2 mm. tu jest opis: http://www.piotr.okonscy.com/index.php?aid=8

pozdrawiam
Synta 8'' dobson; Pluto 114/500
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości