Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obsluga Irysa
Witam

Czy ktos moze ma pomoc w jezyku polskim do tego programu? Anglojezyczna instrukcja ktora pobralem jest malo zrozumiala. Nie jestem w stania wylapac skad sie biare poszczegolne wartosci w omawianych przykladach. Moze ktos zna lub ma jakas pomoc do tego programu.

Z goru dzieki

bosman
Odpowiedz
Popełniłem jakiś czas temu coś takiego:
http://www.afterdusk.pl/index.php?sec=art&doc=iris01
mam nadzieję, że będzie przydatne, chociaż nie sądzę, że odpowie na wszystkie pytania  w rodzaju "skąd się biorą poszczególne wartości w omawianych przykładach". W wielu wypadkach dobór wartości to wynik praktyki i kilku/kilkunastu prób. Przede wszystkim trzeba zrozumieć co i jak robi dana funkcja. Pamiętaj - Iris na początku wymaga trochę (no dobra sporo  Smile) cierpliwości i nie można zbyt szybko zniechęcać się.
Meade LX200, Celestron 80ED, EM-200, FSQ106, Sky90, FS60C, Orion SSPro v.1, ALccd5, PGC, EOS300D (modyfikowany), EOS6D

::www.afterdusk.pl::
Odpowiedz
Zwróć uwagę, że plik PDF do ściągnięcia ze strony to bardzo stara wersja. Najlepszą aktualną pomoc stanowi chyba "tutorial" na stronie Irisa. Tam wszystko faktycznie jest dokładnie opisane, chociaż problem językowy, oczywiście, pozostaje.

GrzegorzP: Dobra robota. Zaraz przeczytam. Może jakieś uaktualnienie/kontynuacja?
MTO-11 SA @ EQ-2, Lichter 10x50, Bresser 10x50 (do wyboru), PCVC 840K LX and many, many more...
Odpowiedz
Witam

Grzegorz serdecznie dzieki za pomoc. Niespodziewalem sie, ze az tyle bedzie mozna skorzystac z twojej pomocy. Dzieki
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości