Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trudne wybory, fachowcy i swieÅźynki
tak zeby dokonczyc juz wszystkie mozliwosci w tym temacie to jescze na temat Antaresa UW- z tej nowej serii drugiej  -za 500zł. Co to za szkiełko???
Synta Skywatcher 200/1200 łożyskowany, ASCT, okular: Vixen NLV 6mm, Vixen LVW 13mm, Vixen LVW 22mm, Meade 26mm,  filtr Baader UHC-s, polaryzacyjny, Filtr słoneczny Baader Planetarium , Sony F717, Pentax 8x21 mobil: 608 67 33 07
Odpowiedz
Podlinkuj o jakie szkło dokładnie chodzi.

Pozdrawiam.
-- Hans
Odpowiedz
Cytat :" Starczy wyobrazić sobie ostrość i komfort 32mm Plossla który dzięki użyciu soczewki Powermate 5x zachowuje się jak planetarny okular o ogniskowej zbliżonej do 6mm" z http://deltaoptical.pl/deltasklep/shoppi...6858c11afd .
To nie moje  :Smile , ale wyraznie pisze, ze 32 mm Plossl jest okularem o komforcie i ostrosci obserwacji wartej zastosowania w b.drogim barlowie .
To tyle odnosnie roznych okularow . A gdyby to byl jeszcze Plossl TV co szkielka ma z innego szkla niz reszta Plossli . Pewnie to jednak byl TV.

Nie wiem jak taki zestaw sie spisuje . Sam mam 32 mm Plossla i daje slabsze obrazy niz poskladany ze szkielek okular z ebay tez 32 mm .
Ale powermate to klasa w sobie i zawsze bedzie w cenie. Do tego plaskie pole .
Odpowiedz
Hans chodzi o okular z AK za 499zł Antares SWA seria II
Synta Skywatcher 200/1200 łożyskowany, ASCT, okular: Vixen NLV 6mm, Vixen LVW 13mm, Vixen LVW 22mm, Meade 26mm,  filtr Baader UHC-s, polaryzacyjny, Filtr słoneczny Baader Planetarium , Sony F717, Pentax 8x21 mobil: 608 67 33 07
Odpowiedz
powermate to nie jest klasyczny barlow.
PL32 jest komfotrowy.
z powermate 5x!!!! działa jak z teleskopem f/20-f/25-f/30-f/50

z teleskopem f/50 dokladnie kazdy okular jest skorygowany do samiutkiego brzegu :]
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
(04.10.07, 07:57)Hans0 link napisał(a):Wiesz, z tym "lepsze od plossli" to bym się nie wyrywał Wink

Nic bym nie dał. Szkoda kasy.

Ale mam do was pytanie chłopaki. Do czego wy chcecie używać okular o ogniskowej 9mm w teleskopie F6 o ogniskowej 1200mm? Bo to jest, że tak powiem, baza do wszelkich rozważań. Co chcecie osiągnąć z powiększeniem w okolicach 130x? Na co chcecie tym polować?

Pozdrawiam.

Dziękuje Hans:-)

Panie jbialic mam nadzieje ,ze i twój honor tak jak w przypadku Wieha ,którego prosiłeś o zachowanie honoru..Nie pozwolic ci nadal szukac chetnego za  130 zł za tak kiepski okular w twojej opini..podyktowanej jak rozumiem wypowiedziami ,które cie w tym usmiadomiły.

Pozdrawiam
Mak 127 + Petzval 127 + Giro Mount Celestron 7x35 Fov 10 st. Hyperion Zoom 8-24mm
Odpowiedz
Ja nikogo w niczym nie utwierdzam ,ani nie przekonuje.  Sprzedaje bo mam takie prawo,lub widzimisię. Jesli kolega najpierw na forum pisze ... jestem zainteresowany ...... masz go jeszcze....  a potem obraża sie ze pytam czy go nadal chce....
Chłopie odpusc sobie i szukaj innej osoby do dyskusji. Chcesz - bierz, nie to odpusc i tyle.
Odpowiedz
(04.10.07, 15:31)jbialic link napisał(a):Hans chodzi o okular z AK za 499zł Antares SWA seria II

Miałem doczynienia tylko ze starszą, wcześniejszą serią. Nic nie wiem o tych nowych. Ich starsze odpowieniki nie były złe, wiele osób je sobie chwaliło. Pamiętaj, że czasami w AK bardzo długo czeka się na realizację zamówienia.

Pozdrawiam.
-- Hans
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości