Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okulary EF - Extra Flat Field
"Buszując" po stronach internetowych, natrafiłem na taką ciekawostkę:
http://yhst-1469288697390.stores.yahoo.n...lfiey.html

To w sumie nowa seria okularów o ogniskowych 16 (pole 60 stopni), 19 (pole 65 stopni) i 27 mm (pole 53 stopnie. Flat Field oznacza "płaskie pole", a więc może to być całkiem niezły kąsek dla obserwacji gromad, a w teleskopach o długich ogniskowych- również planet. Długi ER (17-23 mm) sprawia, że okularnicy i zwolennicy "komfortu" mogą być usatysfakcjonowani. Są reklamowane jako wolne od wielu wad optycznych. 5-elementowa optyka wydaje mi się całkiem niezłą propozycją pod ciemne niebo.
Cena ok. 85 dolarów w USA oznacza, że u nas pewno kosztowałyby w granicach 400-500 zł, ale żeby trochę "osłodzić" wydatek - są sprzedawane wraz z mikrofazą do czyszczenia optyki Smile
Odpowiedz
Przedstawicielem Meade na Polskę chyba jest FotoClassic, TeleskopyNet też ma coś Meada w swojej ofercie. Trzeba będzie podebrać na testy jak pojawią się u rodzimych dystrybutorów.  Zobaczymy na ile marketingowy słowotok ma się do reala.

Pozdrawiam.
-- Hans
Odpowiedz
Hans, jest to ciekawostka tym większa, że NIGDZIE nie jest napisane, że to okulary MEADE Smile

Dlatego ja zakwalifikowałem je jako okulary SmartAstronomy.
Odpowiedz
Tysz fakt, tym więksża ostrożność zalecana przy eksperymentach z wydawaniem kasy Wink

Pozdrawiam.
-- Hans
Odpowiedz
Nie wiem czy czytaliście ten test na Cloudynights, gdzie były porównywane okulary długoogniskowe, wystąpił tam pewien okular nazwany'' No name'' o ogniskowej 35 mm, bez nazwy ponieważ jeszcze chyba był w fazie testów - wypadł zadziwiająco przyzwoicie, a jakiś czas temu zaczął być sprzedawany jako Baader Scopos

Te okulary o których napisał Wiehu też są ''no name'' - a czy z wyglądu nie przypominają wam trochę produktów William Optics?
Odpowiedz
Z wyglądu przypominają UWANy od WO ale wygląd potrafi zmylić.

Pozdrawiam.
-- Hans
Odpowiedz
http://www.telescope.com/shopping/produc...tID=288720

Orion je sprzedaje po swojemu.
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości