Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reemisja Sondy przez TVP?
Zaczynam tu nowy watek gdzie bedziemy dyskutować co robić aby zmusić Smile TVP do reemisji odcinków. Oraz co dalej ... jaki program i w jakiej formie może ją w przyszłości może nie dalekiej godznie ją zastąpić ...

Uważam że sprawy prawne mamy omówione a wiec TVP w żaden sposób nie powinno blokować powtórek argumentem braku praw ...
Uważam że prgram powinien być emitowany w czystej postaći bez żadnych dodatkowych komętarzy ...
Odpowiedz
I myśleć co dalej ... sprawa jest skomplikowana i wielowatkowa potrzebna jest wspólpraca wielu ludzi oraz mediów, niestety dziś są czasy "mediów i internetu oraz relkamy" bez tego ani rusz  ...

Dlatego załowałem że sprawa sptokania i nszego forum nie została poruszona w WiŻ

Myśle też ze Pan Tomasz oraz JCh mogę to ponownie poruszyć w news-ie na ramach WiŻ nawet fotka ze cos takiego miało miejsce... inforamcja o Sondzie i TVP jak i programach autorskich Pana Tomasza tj Spectrum oraz Telekomutera, ich reemisji czy innych sposobów udostępnienia w/w programow dla "ludu" 

Pamietajmy GW to gazeta regionalna i o stosunkowo małym zasięgu, na pewo taki artukół w WiŻ czy innej duzej gazecie ogólnopolskiej da wieksze skutki "medialne" co oczywiśćie należy przełożyć na plus dla naszej sprawy.

Zawsze do przodu ....
Odpowiedz
A Propos zdrapałem całą (prucz odcinków bo to mam) zawartość ftp-a i tam znalazłem xls-y z emisjami sondy i jej  opisami
Chciał bym sprostować 2 rzeczy do tego !!! (i znalazłem faktyczne reemisje sondy - przypuszczam ze to owe Sonda - suplement) na początku lat 90 wemitowane przez TVP2 w popołudnowe soboty

Reemisje na pewo odbyły sie jeszcze 2 razy. Gdzieś koło 92-94 program drugi (raczej nie pierwszy) w poniedziałki pomiedzy godziną 16-17  i następnie miedzy rokiem 94-96 na drugim lub pierwszym programie przed blokiem wtorkowej TV Edukacyjnej w okolicach godziny 12 !!! To pamietam bo byłem akurat na wakacjach !!! czyli coś lipiec sierpień !!!

Jesli ktoś ma mozliwość zwertowania jakiś gazet z tametgo okresu ...
Odpowiedz
(30.09.07, 10:50)maxbit (Marcin) link napisał(a):Pamietajmy GW to gazeta regionalna i o stosunkowo małym zasięgu, na pewo taki artukół w WiŻ czy innej duzej gazecie ogólnopolskiej da wieksze skutki "medialne" co oczywiśćie należy przełożyć na plus dla naszej sprawy.

Zawsze do przodu ....
jeszcze regionalna, ale...
dokładnie za dwa tygodnie Głos Wielkopolski będzie już częścią ogólnopolskiej gazety.
Jest bardzo prawdopodobne że za czas pewien wspomniany tekst zostanie umieszczony w wydaniu ogólnopolskim.
Odpowiedz
za pewien czas Smile
Odpowiedz
(03.10.07, 21:56)maxbit (Marcin) link napisał(a):za pewien czas Smile
Przez brak opcji edycji własnych tekstów powstają niezrozumiałe kwiatki językowe, których nie mogę skorygować.
Podczas pisania przechodzą często niezauważone.
Odpowiedz
Widze ze wystepuję maraz po spotkaniowy .....

Panie i Panowie trzeba ruszyć sprawy dalej Smile

Moze jakies nowe odcinki sondy Smile och coś bym obejrzał a stare to juz znam na pamieć ...
Odpowiedz
Na programie Puls cały czas powtarzają Niewolnicę Izaurę. Telewizja Puls jakoś nie robi sobie problemu i film leci po kilka razy dziennie ten sam odcinek. A jak się skończy serial to puszczają znowu. Czy by tak nie mogli zrobić z Sondą? Przecież w Polsce jest wiele miłośników Sondy. >Sad
E.. niewolnica izaura to wypasiony film Smile
I ten wspaniały Leonsio Smile
Odpowiedz
Tak, zgadzam sie. Sprawa reemisji odcinków jest priorytetem.
Kontynuacja odcinkow - powiedzmy tzw. SONDA 2 jest bardzo ciekawym pomyslem i napewno może miec różne formy.
Myśle że jedną z możliwosci jest kontynuacja odcinkow w maksymalnie podobnej formie i konwencji tak jak prowadzili panowie Andzrej Kurek i Zdzisław Kamiński. Scenografia, logo programu przypominaloby historie programu oraz oczywiscie znakomitych twórcow, ktorzy byliby  patronami programu.
Z wielka przyjemnoscia ogladam program PLANETARIUM prowadzonego przez panów Piotra Majewskiego i Jerzego Rafalskiego na TVP 3 ponieważ sposob prowadzenia oraz atmosfera przypomina tą z rewelacyjnych odcinków SONDY. Smile
Odpowiedz
No coz pomysl fajny ale w dobie kanalow takich jak Discovery Science ciezko bedzie sie przebic z programem typu sonda2. Sama nazwa nie wystarczy, a naszej TV nie stac na profesjonalny bogato ilustrowany filmami czy animacjami program. Wola ladowac kase w bzdetne seriale bo te ogladane sa przez miliony.
A reedycja wg mnie to pomylka. Ludziska ten program przestal byc nadawany prawie 20 lat temu, w dobie obecnego tempa rozwoju to juz prehistoria, taki program moglby tylko namieszac niezorientowanym ludziom w glowach. A fani sondy juz maja cale dyski zapchane archiwaliami sondy wiec po co to komu.
[Obrazek: 548760.gif] Orion 200/1200
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości