Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pierwsze zmagania
O kurde, to Ty cały czas cykałeś w JPG????????? To w sumie się nie dziwie czemu tak słabo wychodziło... Astrofotki robi się TYLKO w RAW'ie!!! To są 12 bitowe pliki a JPG jest 8 bitowy. Nawet nie wiesz jaka to jest przepaść!!!! RAWy sie dekoduje do TIFFow wlasnie albo do FITSow i dopiero obrabia w 16 bitach! Absolutnie NIGDY nie rob astrofotek w JPG! Dekodujesz na TIFFy i wrzucasz np do Irisa zeby poskladac, potem obrobka w programie graficznym i dopiero konwertujesz do JPG.
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
NO lepiej późno się dowiedzieć niż wcale ;D
coś tam czytałem o RAW, ale wolałem poruszać się w znanych mi tematach wiec nie ruszałem tego, może jednak popróbuję
więc od razu mam pytanie z 50 fotek 20 mam w nazwie pliku CRW wiekość do 7000 kb a reszta to pliki THM i wielkosć 7kb a numery fotek przechodza z crw do thm tylko czemu te drugie są takie małe
Była plama nie ma bluzki, bo ten proszek był od ruskich TAL 150/750 CG5 Lornetka 10x60 WA Canon EOS 300d Tair 4,5/300 Pentacon 2.8/135
Odpowiedz
Może inaczej czy znajdzie się ktoś kto mnie przez to przeprowadzi, siedze od rana i nic  registax wogóle nie otwiera,HDR też błedy pokazuje że memory coś tam, mam już pliki tif każdy ma ponam 30 mb
Była plama nie ma bluzki, bo ten proszek był od ruskich TAL 150/750 CG5 Lornetka 10x60 WA Canon EOS 300d Tair 4,5/300 Pentacon 2.8/135
Odpowiedz
to jest pojedyńcza klatka nieszczęsnego RAW reszta chce się stackować w HDR ale po kliknięcu utwórz HDR  wyskakuje  -floating point division by zero- póżniej - koputer wygenerował błęby - i wszystko sie zamyka co zrobić?
[Obrazek: index.php?action-gallery;sa=view;id=607]
pozdro
Odpowiedz
Przekonwertuj RAW'a na TIFFa albo FITS'a i potem składaj, tylko proszę, nie w Registaxie! Iris sobie z tym poradzi na pewno znacznie lepiej.

P.S. Te CRW to są własnie pliki RAW. Reszta Cię nie interesuje. Masz taki program Digital Photo Professional? Standartowo dołączany z Canonem, tam możesz zrobić konwersję a także podgląd RAW'ów.
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
dzięki za info popracuje na tym w razie kłopotów odezwe się
Odpowiedz
A teraz z innej beczki
jako że ciągle mam problemy z ustawieniem montażu, tzn ogólnie największe problemy mam z ustawieniem polarnej w tym kułeczku, wzrok mam dobry a za cholere nic nie widze, oczywiście istnieje możliwość kupienia lunetki podświetlanej , ale napewno macie jakieś tajne sposoby ustawienia po ciemku.
pozdrawiam
Odpowiedz
najprostszy z najprostszych to wpadające do środka światełko z latarki (tak z boku). Jeżeli latarka diodowa to jeszcze fajniej. Jeżeli masz jakiekolwiek uzdolnienia elektroniczne to można zrobić sobie taką diodkę z regulacją jasności świecenia i na czas ustawiania umieścić ją przy wlocie  otworu (tak żeby była w polu wiedzenia lunetki) - to metoda stosowana przez wiele firm - Vixen, Takahashi....

Pozdrawiam !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
hehehe czy to dokładanie sprzętu do telpa nie ma końca?Smile zrobię wg instrukcjiSmile
pozdrawiam
Odpowiedz
pojawił się kolejny drobny kłopot sprzętowy

przy ustawianiu ostrości w lunetce, muszę trochę wykręcić jej końcówkę, okazuje się, że gdy to robię polarna porusza się po okręgu jakby lunetka nie była wyjustowana,ale kręcąc osią RA stoi w miejscu czyżby ten okularek lunetki był wadliwie wykonany, rozkręcałem go, są tam dwie soczewki przełożone tulejką coś tam porbiłem, ale efekt jest ten sam, więc tak naprawde jesli dobrze myślę to nie ustwawię dokładnie montażu, może dlatego przy 60 sek naświetleniach gwiazdy wciąż przesówają się o 1mm
czy mam kupić nową lunetkę czy może takie wirowanie można jakoś zniwelować
pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości