Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Starty rakiet 2009 (I kwartał)
I znów hold  :Smile
Nie wiem jak wy, ale zaczynam oczekiwać, że na samym końcu eksploduje na wyrzutni  :Smile
No to ja skorzystam z wolnej chwili i na pamiatke wrzuce kilka obrazkow:
[Obrazek: 2009-01-18_01-25.gif][Obrazek: 2009-01-18_01-27.gif]
[Obrazek: 2009-01-18_01-31.gif][Obrazek: 2009-01-18_01-35.gif]

Sa jakies problemy ze startem  Sad czekamy na kolejne odliczanie byle nie do bialego rana  8)
p.s.
Pamietam to jeszcze z piaskownicy, ze pod spodem byl taki sznureczek ktory sie odpalalo zapalkami, potem juz troche awansowalismy technologicznie z kolega bo byl akumulatorek i odpalalo sie elektrycznie te nasze rakietki.
Najwiekszym naszym osiagnieciem bylo to jak rakieta wyladowala u sasiadki w kuchni na stole wybijajac uprzednio szybe w oknie  ;D
3:10 kolejny raz odliczanie ruszylo i kolejny raz start zostal wstrzymany... yhm  :-\
Uffff..... nareszcie sie udalo, rakieta odpalila o 3:47 -pieknie wygladaja te nocne starty.

[Obrazek: 2009-01-18_03-47-02.gif][Obrazek: 2009-01-18_03-47-10.gif]
KRZYSIEK .... !!!
Ja się przyznam, że po drugim holdzie szlag mnie trafił ;P
czy jest juz dostepny gdzies filmik ze startu Grubaśnej Delty-4 ?
Maciej Weiss ---
(18.01.09, 12:41)station55 link napisał(a): czy jest juz dostepny gdzies filmik ze startu Grubaśnej Delty-4 ?

Pewnie już kilka minut po starcie się pojawiły - dla przykładu o ten:

[flash=480,385]http://www.youtube.com/v/-rOZDpLYtsE&hl=pl&fs=1[/flash]

Smile
Z powodu złych warunków atmosferycznych przesunięto start rakiety H-2A 202 z satelitą Ibuki  (GOSAT) oraz siedmioma satelitami demonstracyjnymi na pokładzie.

Nowa data startu to 22 styczeń. Jednak jeżeli warunki pogodowe wciąż będą niekorzystne, start znów może się opóźnić

Okno startowe na dzień 22 stycznia: 4:54 - 5:16 CET

Start będzie można obejrzeć na żywo: http://www.jaxa.jp/countdown/f15/live/index_e.html#web
Przekaz rozpocznie się 30 min przed startem.

Japoński smok poleciał Smile

Wszystko przebiegło normalnie.
Fajny ten start  Smile choc pogoda nie byla tam chyba najlepsza, mglisto i niska podstawa chmur. Potem swietne ujecia juz z orbity, separacja bosterow i samego satelity  8) Te bostery to jakies takie maciupcie w porownanniu z ostatnim startem to chyba 3x mniejsze.
Japonczycy oszczedny narod zrobili 3x mniejsze SRB i tyz polecialo  ;D
Chyba się komuś nie narażę(!?) Chłopaki, satelita od zawsze był i jest rodzaju męskiego!
(23.01.09, 18:01)juram link napisał(a): Chyba się komu¶ nie narażę(!?) Chłopaki, satelita od zawsze był i jest rodzaju męskiego!

Tak jest! Ta rakieta, ten satelita! Czujności nigdy za dużo... Smile
Waldemar Zwierzchlejski http://lk.astronautilus.pl

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości