Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Starty rakiet 2009 (I kwartał)
(13.01.09, 15:26)Maquis link napisał(a): Czyli o 1:00 w pi±tek w nocy do 6:00 rano, tak?

W [red]czwartek[/red] od 01:45 do 05:45 naszego czasu.
Waldemar Zwierzchlejski http://lk.astronautilus.pl
Aaa tak. W czwartek Smile
1:45 Wink
Przy okazji podano też informację, że przyczyną zwłoki jest uszkodzenie piankowej izolacji.
Podobno znów mamy scrub Delty - tym razem problemy z zaworem doprowadzającym azot uniemożliwiły tankowanie rakiety.
Tak mówią na forum naszegospejsflajta. Powód - zawór GN2, czymkolwiek on jest.

----

Aaaa już wiem - zawór gazowego azotu - nazwa nawet na to wskazuje:
Cytat:Technicians are working to resolve a gaseous nitrogen valve issue in the ground support equipment.  The very dry gaseous nitrogen is used to evacuate the air from various compartments in the launch vehicle whenever cryogenic propellants are loaded, because the extremely cold temperatures of the propellants would cause water in the air to condense.
Tak - znów mamy scrub.
Kolejne okno otwiera się w piątek o 1:41 rano i trwa jakieś 4 godziny.
No szkoda że dziś się nie udało...
Nie wiem czy uda mi się w piątek to zobaczyć. Spróbujemy  Wink
Newton 170/900, Zenica 8-24x40 + statyw, B 7x35, PTMA Białystok, SOK PTMA [Obrazek: PL677730_03.gif]
Jeszce kilka takich scrub'ów i będziemy czekać na okno startowe rozpoczynające się o północy  ;D

P.S. Widaomo co z Black Brant'em?
Wyglada na to ze termin dzisiejszego startu znowu zostal przelozony  Sad Tym razem nie podano nowej daty, czyzby byly jakies powazniejsze problemy?
;D no ja sie nie dziwie  :-\ bo przeciez kto ustala date startu na 13-tego no i potem sa takie skutki  Wink
KRZYSIEK .... !!!
Podobno w okolicy wyrzutni widziano czarnego kota Wink

Cóż - rakieta na razie nie poleci. Jest obecnie zabezpieczana. Do tego idzie front, więc wiatry będą silniejsze plus ciągle nie rozwiązano problemu z zaworem.

Pewnie poczekamy kilka-kilkanaście dni.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości