Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulubiony obiekt.
Z DSów to moimi ulubinymi obiektami są M42 i kuliste M13 i M15. Ulubione gromady otwarte to Chichoty i M37.
Z galaktyk to M31, M82 i M51.

Ulubione planety to Jowisz i Saturn, tylko obie planety są w pewnym kryzysie, Jowisz za nisko, a Saturn na kiepskie ustawienie pierścieni.
Żebym to w 2004 miał teleskop ....  :Smile
SW Newton 200/1200, SW refraktor 120/600, refraktor 60/700, lornetka Tento 10x50 http://charonx.ownlog.com/
Odpowiedz
Oczywiście większość z tego, co wymieniliście - ale naprawdę ogromne wrażenie na moim oku nowicjusza zrobiły ciasne gwiazdy podwójne.  ;D Gdy się do nich przymierzałem - to spodziewałem się jakichś bliskich siebie par gwiazd - i nic takiego nie zobaczyłem. I nagle olśnienie: tuż obok jaśniejszej kropki jest ciemniejsza kropka - prawie się stykają, jak pączkujące komórki - i jeszcze mają inne odcienie czy kolory. Więc tak to wygląda  ;D

Fascynują mnie liczby: wymiary obserwowalnego Kosmosu, odległości między gwiazdami, średnice galaktyk, temperatury itd. Nie wierzę, że TAM nie ma żadnych zielonych albo fioletowych ludków  ;D Kosmos nie może być tak okrutny, że zostawił nas samych z tymi wszystkimi teleskopami, wojnami , miłościami itd... Hahaha.

Oczywiście bezapelacyjnie najpiękniejszym obiektem jest niebo bez żadych szkieł. Musiałem kupić teleskop, żeby to zauważyć. Ze dwa tygodnie temu po prostu stałem i patrzyłem na to niesłychane rojowisko światełek, ani mi się nie chciało iść po lornetkę. Pozedłem do domu i o pierwszej w nocy znów wylazłem, żeby dalej patrzeć. Nie mogłem się oderwać.

Trudno to opisać, pewnie niektórzy rozumieją, o co chodzi. To jest tak dziecinne, że naprawdę można się poczuć dzieckiem gwiazd - jak w pewnym genialnym komksie hahaha  8)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości