Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulubiony obiekt.
Podczas obserwacji wiele razy przeżywałem niesamowite chwile,emocje,głębsze myśli i to coś co sprawia,że astronomia jest czymś wyjątkowym.Mnóstwo obiektów dawało mi ogromną radość,jednak jeden sprawiał,że wszystko co mnie otacza stawało się mniej istotne,problemy gdzieś znikały i mogłem inaczej patrzeć na świat,jest nim Saturn.Urokliwa planeta i jej majestatyczne pierścienie,przerwa Cassiniego,cienie na globie i wiele innych szczegółów,to wszystko sprawiało,że godzinami nie mogłem oderwać wzroku od okularu,dla mnie jest to najpiękniejszy świat jaki widziałem.Może to brzmi banalnie,ale to prawda.
A jakie są wasze ulubione obiekty?
Synta 12"
Odpowiedz
Ja kiedy, pierwszy raz zobaczyłem Saturna również byłem zachwycony, mimo że poza pierścieniami nic nie widziałem, bo obserwowałem
przez małą lunetke o średnicy 60mm. Zdecydowanie jest to jeden z najpiękniejszych obiektów na niebie.
Ostatnio zainteresowałem się obserwacją galaktyk i moim ulubionym obiektem stała się  para galaktyk w Wielkiej Niedźwiedzicy- M81 i M82. Co prawda w moim teleskopie wyglądają jak słabe mgiełki ale jest w nich coś pięknego   ;D
Synta 6", Hyperion 21mm, NPL 15mm, orto 9mm, DO Entry 10x50
Odpowiedz
Gwiazdka GO Cygni Smile I parę innych w tej okolicy (i nie tylko), np. X Cyg, T Cep, R Sct... Smile
Zbyszek Siciarz Tarnów - Mościce: 50° 00' 08'' N, 20° 55' 37'' E Skylux 70/700 na montażu Astro-3, lornetki 8x30, 10x50, 12x60 Kurs PHP antyqjon - blog
Odpowiedz
Ja akurat nie mam dobrego sprzętu astronomicznego, tylko rosyjską lornetkę kupioną na lokalnym targu za 30 zł, więc nie widzę takich szczegółów, ale zawsze jakieś powiększenie lornetka ta daje. Patrząc w letnie niebo, często patrzę na Galaktykę Andromedy. Ciekawymi obiektami są też H i Chi Persei, które są sąsiadującymi gromadami otwartymi leżącymi w Drodze Mlecznej. Takim obiektem "przełomowym" w mojej pasji był Mars, a dokładniej jego opozycja w 2003 roku. Wtedy bardziej zainterosowałem astronomią.

Nie wiem o czym, jeszcze Ci napisać, na razie mnie interesuję głównie gołym okiem. Czekam trochę na zimę. Spodziewam, że bo lecie, które nie miało wielu dobrych nocy, przyjdzie lepsze zima (trochę to marzycielstwo), i  między innymi Orion.

Aha, i czekam na opozycję Marsa 24 grudnia.
Odpowiedz
moim ulubionym obiektem jest mgławica m42 w orionie i m81 wraz z m82
oglądając niebo daje z siebie wszystko SW 150/750 montaż geodezyjny 15kg Smile , lornetka 20x50, luneta56/250, optisan 76/750, nikon coolpix l11
Odpowiedz
Moim ulubionym obiektem jest chyba Cr 399 w kształcie wieszaka do ubrań  8)
Synta 6"
Odpowiedz
Chichotki i R CrB  ;D
Odpowiedz
M31, M13, Saturn, Mars, Plejady.
Odpowiedz
Taki temat już kiedyś był założony przeze mnie ale nie szkodzi.
Co do tematu moim ulubionym obiektem jest M42, M45 i pewna gromada otwarta (nie znam nazwy) w Orle.
Optisan 76mm, Lornetka Nikon Action 8x40, Lornetka 7x50, Analog Zenit 122B, Cyfrowy Samsung Digimax S500 i oczy
Odpowiedz
Koleżanka w oknie z naprzeciwka  Tongue. A tak na poważnie Saturn, M42, M57, M31 i lornetkowo Wieszak.
Porucznik Celestron C6-N, starszy szeregowy SkyMaster 15x70 i szeregowy Tento 12x45
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości