Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkicowanie
tu jest link do mojego dzieła Smile
http://img140.imageshack.us/my.php?image=szkicdsld4.jpg
Synta 6", Hyperion 21mm, NPL 15mm, orto 9mm, DO Entry 10x50
Odpowiedz
Dla uzupełnienia kompedium Chorblenda, dodam jeszcze małego i krótkiego ebooka "Profesionalny Kurs Rysowania" czyli 64 strony ćwieczeń i rad.
6MB do zassania z RapidShare http://rapidshare.com/files/66015735/Pro...owania.pdf
Odpowiedz
(27.10.07, 10:12)daniel24 link napisał(a): tu jest link do mojego dzieła Smile
http://img140.imageshack.us/my.php?image=szkicdsld4.jpg

Po obróbce wygląda tak:

[Obrazek: szkic5uo8.jpg]

Pozdrawiam
TAURUS 270/1300, Skylux, platforma LJ, Nagler 9mm, SWAN 33mm, LV zoom 8-24mm, UltraBlock, UHC-S, Barlow Soligor 2", Nasadka bino SV Lublin
Odpowiedz
Dzięki Tomi,
Bodoba mi sie, ale jak w ogóle wykonałeś tę obróbkę, w jakim programie itp???
jasność gwiazd wyszła prawie wszędzie taka sama, a w rzeczywistości tak nie jest...  ale nie wiem, możę to mój błąd w końcu szkicowałem na kolanach i oświetlałem sobie telefonem Smile
pozdrawiam
Odpowiedz
(29.10.07, 20:45)daniel24 link napisał(a): Dzięki Tomi,
Bodoba mi sie, ale jak w ogóle wykonałeś tę obróbkę, w jakim programie itp???
jasność gwiazd wyszła prawie wszędzie taka sama, a w rzeczywistości tak nie jest...  ale nie wiem, możę to mój błąd w końcu szkicowałem na kolanach i oświetlałem sobie telefonem Smile
pozdrawiam

Użyłem Photoshopa, ale to samo można zrobić np. w darmowym GIMPie. Gwiazdy musiałem poprawić w programie graficznym, inaczej byłyby niewidoczne.
TAURUS 270/1300, Skylux, platforma LJ, Nagler 9mm, SWAN 33mm, LV zoom 8-24mm, UltraBlock, UHC-S, Barlow Soligor 2", Nasadka bino SV Lublin
Odpowiedz
Dziś wreszcie naszkicowałem,  17P/Holmes-a, jest teraz cudowna, zajmuje 1/3 pola SWANA 40mm w powiększeniu 30x. Starałem się uchwycicie jej paraboliczność, i wyeksponował największe gwiazdy, jest to surowy szkic, (widać kreskę), negatyw z mojego  brulionu. Przywodzi na myśl zatrzymany  kadr z meduzą, zawieszoną  w odmętach ciepłego morza, świetliste ogniki przenikające przez jej pozorne ciało potęgują tylko to  wrażenie.  Jest piękna.
[Obrazek: 31cb795e18a6de3e.jpg]
Odpowiedz
oj ludziska ale wam sie nuuuuudziiiiiiiii.............
.Smile SW MAK127/1500, eq3 soligor , MT800 i takie tam..moze kiedys hEQ5
Odpowiedz
(21.02.08, 19:02)mArP link napisał(a): oj ludziska ale wam sie nuuuuudziiiiiiiii.............
co masz na myśli ?!
szkicowanie to bardzo fajna sprawa jest Smile No i na szkicu zobaczysz to, co w rzeczywistości przez telepa (no chyba ze ktoś ma bujną wyobraźnie i na szkicu umieści więcej szczegółów albo po prostu  brzydko rysuje  Wink )

Odpowiedz
Ponieważ idea astro-szkicowania bardzo mi się spodobała, a pogoda jaka jest, każdy widzi - popełniłem treningowy astro szkic bez wychodzenia na dwór.  Wink
Pozdrawiam szkicowników!

[Obrazek: SzkicTele1s.jpg]
Samodziałowy newton 230/1175, TAL 100R, PZO T50x70, Everest 12x60 Amator ze mnie ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości