Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PTMA - Warszawa zaprasza na Piknik Naukowy Radia BIS
W imieniu Oddziału w Warszawie PTMA zapraszam na kolejny PIKNIK NAUKOWY Radia BIS w sobotę 26 maja od godz. 11 do 20-tej. Nasz namiot bedzie na podzamczu i bedzie miał numer 97.
Mapka z naszą lokalizacją ponizej :

[Obrazek: piknik.gif]

Informacje o Pikniku są tutaj :
http://www.polskieradio.pl/bis/piknik/podzamcze.aspx

Zapraszam
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Witam,

gorąca ;D  i to dosłownie,  krótka relacja z Pikniku:

upał, upał i jeszcze raz upał - w pawilonie (i na słońcu) dużo ponad 30 stopni. :o :o ;D

Tłumy wszędzie (także u nas... Big Grin )

Jeśli jakiś kataklizm pogodowy nas nie ":przepędzi", to będziemy do 20...

Przypominam: pawilon nr 97.  Dla osób z GPS wsólrzedne:
  dług:  21st 00'38" E,  szer: 52st 15'19" N

Łatwo nas znaleźć - po... czołgu  ;D ;D  który stoi 50 metrów od nas i jak tylko zaczynamy objaśniać nasze pokazy asrtronomiczne, od razu czołgiści włączają silniki ;D  (a nie jest maleństwo - działo ma kaliber 100mm.   :o

Hermes
Odpowiedz
(26.05.07, 13:18)Hermes link napisał(a): nie jest maleństwo - działo ma kaliber 100mm.   :o

Pff! Też mi coś. Na naszym stoisku były dwa działa o kalibrze 250mm Wink
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
Witam,

w sobotę 14 czerwca 2008 roku odbędzie się w Warszawie  XII Piknik Naukowy Radia Bis (+ inni współorganizatorzy).

Po raz drugi udział weźmie Oddział PTMA w Warszawie.  W programie m. in. :
  *  Obliczanie zaćmień Słońca i Księzyca (i animacja ich przebiegu),
  *  Pokaz Programu astronomicznego "AstroJaWil" w najnowszej wersji, :o Big Grin
  *  Obliczanie obwodu Ziemi metodą Erostotenesa;
  *  Pokaz astronomicznych zdjęć, wykonanych przez obserwatorów PTMA (+ projekcje wideo),
  *  Pokaz plam na Słońcu oraz protuberancji :o (także innych obiektów Big Grin),
  *  Prezentacja naszego sprzętu obserwacyjnego. Big Grin

Nasze miejsce na Pikniku to samo, co z ubiegłym roku:

Podzamcze, namiot Nr 85.  Przybliżone współrzędne:
    dług: 21st 00'38" E,  szer: 52 st 15'19" N

Zapraszamy w godzinach 11 - 20

Hermes
Odpowiedz
Fotograficzna relacja na żywo ze stanowiska PTMA na Pikniku Naukowym Smile

www.ptma-piknik.ownlog.com

[Obrazek: 1130%20(3).JPG]
Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
Witam,

relacja i zdjęcia z udanego dla nas XII Pikniku Naukowego pojawią się pewnie wkrótce; ja pokażę jedno z ponad 100 zrobionych przeze mnie zdjęć.

Po 6 godzinach imprezy mieliśmy w naszym namiocie nie planowaną wcześniej atrakcję - relację "na żywo" z lądowania promu Discovery. Przyszło wielu zwiedzających. Kiedy prom wylądował, rozległy się oklaski, a publiczność pozdrowiła astronautów ;D

[Obrazek: pn-2008a.jpg]

Hermes
Odpowiedz
A to jednak dwa pokazy mieliśmy, u nas namiocie 117 Polskie Towarzystwo Astronautyczne też oglądaliśmy - ino jakoś w 15 osób Smile
-- Michał Moroz <a href="http://www.kosmonauta.net">Portal astronautyczny kosmonauta.net</a>
Odpowiedz
Witam,

dobra pogoda (brak deszczu i brak upału) podczas XII Pikniku przyciągnęła tłumy.

Oto trzy ciekawe zdarzenia, "złapane" przeze mnie podczas mojego pobytu na stanowisku Nr 85 (pawilon PTMA) i okolicy:

Większą atrakcją dla najmłodszych od obserwacji Słońca był... sam teleskop "Dobson" (250mm): Big Grin

[Obrazek: 35_15_06_08_12_30_17.jpg]
  i jego ciemne wnętrze... ;D

a także - zapalanie kartki papieru od Słońca, przy okularze teleskopu. To doświadczenie budziło respekt dorosłych - co by się stało z okiem... :o :o :o

[Obrazek: 35_15_06_08_12_28_54.jpg]

W tym roku obok nas stał również czołg - tym razem nie T-55, ale z czasów II Wojny Światowej - amerykański Sherman:

[Obrazek: 35_17_06_08_7_46_05.jpg]

na czołgu wisiała tabliczka: "nie wchodzić na eksponaty" ;D ;D

Hermes
Odpowiedz
Moją fotorelację z tej imprezy umieściłem na swojej stronie.
Zapraszam:
http://www.astrojawil.pl/piknik_naukowy_2008.htm
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości