Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MEADE LX 90 8"
swieta prawda !!<br>coś wymysle (a na marginesie ....brat kolegi jest murzynem  ;D ;D)<br>żartowałem !!!<br><br>pozdrawiam Mariusz
activa 10x50,&nbsp; ED 100/900 + LXD75
Odpowiedz
Witam,<br><br>Przepraszam, że się podłączam w środku, ale...<br><br>Jestem początkującym miłośnikiem obserwacji astronomicznych. Myślę jak każdy początkujący o posiadaniu jakiegoś instrumentu (lornetkę już mam). <br><br>Na razie złych opinii nie słyszałem o TAŁach 100RS. Prawdopodobnie będę miał możliwość przywiezienia czegoś małego (gabarytami  Smile) z USA. Na początek nie chciałbym wydawać dużo pieniędzy (dużo to jest > 1500 zł) na wypadek jakby się okazało, że się znudzę, instrument nie spełnia pokładanych oczekiwań itd. <br><br>Czy warto myśleć o Celestron 80mm f/5 Wide View (http://www.optcorp.com/cart/ProductDetai...uctID=1425)? W USA mają go za około 200 $ bez montażu. Czy rzeczywiście takie cudo pasuje na zwykły statyw fotograficzny?<br><br>Jak ma się jakość (wiem, że to nie 100 mm) wykonania takiego Celestrona w porównaniu z TAŁem 100RS (wszyscy piszą, że TAŁ jest super wykonany - brak plastiku itd.)? Czy takie Celestron jest lepszy od dostępnych w tej cenie w kraju przyrządów (chyba jest tańszy bo można umocowaćgo na statywie fotograficznym)?<br><br>Jeżeli kupować coś w Polsce to co nadaje się dla początkującego amatora, którego nie stać na wpadkę z słabym sprzętem?<br><br>PS Na pewno za jakiś czas będę chciał wykonywać zdjęcia, muszę myśleć sprzęcie nie odcinającym mi tej drogi.<br><br>Pozdrawiam,<br>Wojciech Skowroński
Odpowiedz
czesc<br>zdjec to nim nie porobisz......<br>ale za 200 $ to bierz w ciemno  ;D<br>napewno cos poogladasz (sasiadki??)<br>a tak na serio to kupujac taki sprzet masz perspektywe ze jak Ci astronomia przejdzie to tylko 200$ i można zawsze przez okno powygladać.<br><br>a może lepiej lornetkę ??<br><br>pozdrawiam M
activa 10x50,&nbsp; ED 100/900 + LXD75
Odpowiedz
Ale czy w kraju nie kupię czegoś podobnego za podobną cenę? Czemu zdjęć nie porobię? Nie ma tam konwertera do aparatu?
Odpowiedz
Nie ma tam montażu paralaktycznego do zdjęć długo czasowych, Księżyc pstrykniesz bezproblemowo :o Sad
Odpowiedz
Chyba w Jachrance ktoś miał tą krótką lunetę Celestrona . Może się odezwie. Ja odnoszę wrażenie, że ta luneta jest bardziej do obserwacji dziennych niż astronomicznych. Nie patrzałem przez nią ale to f/5 sugeruje, że aberracja chromatyczna może być bardzo duża. Jednym ona przeszkadza innym nie to już kwestia gustu. W Polsce w Himpolu ta luneta stoi bodaj 1300zł (jeżeli się mylę to mnie poprawcie) więc jak ty ją kupisz za 200USD to zawsze znajdzie się chętny na odkupienie w tej cenie.<br><br>Tak jak napisał Janusz zdjęcia Księżyca można tym robić ale raczej nic więcej.<br><br>Jeżeli chodzi o statyw to najlepszy był by geodezyjny masywny tak aby się wszystko nie trzęsło jak osika. Montaż paralaktyczny to już zupełnie inna bajka.<br>
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10&quot;, MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
Jej recenzja jest nahttp://www.astroamator.pl<br>Sam nią  obserwowałem i jest to niezły sprzęt jak za taką kasę, aberracje chromatyczna mna porównywalną z Syntą 150/8 a że ma mniejszy obiektyw to może być jaśniejszy bez szkody dla dawanego obrazu Smile Big Grin ;D
Odpowiedz
Dokładnie Januszu, looknąłem przez 150-tke f/8 Jesiona i aberracja wcale nie wydawała mi się mniejsza niż w 102 f/5 .... co jest pocieszające - dla mnie oczywiście  Smile Tongue
Kielce&nbsp; &nbsp; 50° 52' 30'' , 20° 36' 50'' Celestron C102AZ, Zeiss - Jenoptem 7x50W, PZO 11x40
Odpowiedz
Witam,<br><br>Moje konkretniejsze pytania:<br><br>1. W himpol.pl nie ma tego sprzętu (jest 102 mm za 1650 zł - w USA 1300 zł).<br><br>2. Czy biroąc pod uwagę punkt 1 warto kupować 80 mm za granicą bez gwarancji? Tego się boję - popsuty sprzęt przywieziony zagranicy to same problemy .<br><br>3. Co mogę nim poobserować (poza ptakami i sąsiadkami)? Da się zobaczyć choć obrysy najlepiej widocznych planet? Jak widać mgławice, galaktyki - jak kropi na niebie czy jakoś lepiej? W życiu nie obserwowałem niczym poza lornetką.<br><br>4. Może się orientujecie - czy trzeba dokupić jakiś specjalny "okular" aby podłączyć to do CANONa?<br><br>5. Recenzji nie znalazłe - możesz podać bliższe namiary jak ją odszukać?<br><br>Pozdrawiam i bardzo dziękuję,<br>Wojciech Skowroński.
Odpowiedz
Dobrze podaję dokładny link : http://www.astroamator.pl/recenzje/sky.php<br>Myślałem ze sam znajdziesz pod recenzje teleskopów Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości