Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miauchi 20x77
De gustibus non disputandum est.<br><br>O, dokładnie o tę sentencję mi chodziło, dzięki za przypomnienie !!!<br>Janusz P.
Oskar
Odpowiedz
Na niedawnym spotkaniu w Jeziorach pod Poznaniem miałem okazję potestować lornetkę Fujinon Waldka M. Była to siedemdziesiątka z małym powiększeniem (nie pamiętam dokładnie jakim ) Obserwowaliśmy nią młody księżyc dość nisko nad horyzontem . Obraz w lornetce był idealnie ostry . Na pewno tej klasy sprzęt wart jest swojej ceny . Pozdrawiam .
Piotra nie ma juz wsrod nas... [']['][']
Odpowiedz
Sprawa nie jest tak jednoznaczna. Czytałem opinie w problemach z niezjustowaną Myjauchi 100-ka APO-cloydynigts w wątku o Fujinon 150MT. Ne pewno jest to sprzęt z najwyższej półki optycznej i rewelacją sa okulary pod kątem, byc może tamta sprawa była "wypadkiem przy pracy".
Co do Fujinon to panuje ogólna opinia, że jest to sprzęt bardzo dobry ale cena nie jest zupełnie do tej jakość adekwatna, płaci się sporo kasy za samo logo.
Taki drobiazg: aluminiowy uchwyt "montaż" do Fuji 150MT kosztuje około 1300 EUR-cena zupełnie chora biorąc pod uwagę materiał a nawet ultraprecyzyjne wykonanie.
Pozdr.
Odpowiedz
Masz rację Andrzeju. Niektóre ceny są chore. Za logo się płaci chociażby Adidas, Mercedes, Zeiss itp. Te i inne znane firmy wypracowały sobie opinię jakością i za to też płacimy. Nie biorąc cen pod uwagę to można jednak śmiało te sprzęty polecić ( mimo, że zdarzaja się wpadki, tak jak z opisywanym przez Ciebie Fujinonem ) . Oskar nie dał by na lornetke 1000 euro i jest to jego prywatne zdanie, ale są tacy , którzy mając np. silnik 300KM zapłacą za chip lub inny tuning 2000-3000 euro aby zyskać jeszcze dodatkowe 20-30KM. To samo z optyką. Obraz nieadekwatnie lepszy w stosunku do ceny, a jednak płacą ;D
Odpowiedz
No i doszlismy do sedna nad ktorym dywagowal Oskar! Cena nie jest proporcjonalna do roznicy w jakosci/obrazach! Tak jak z tymi koniami mechanicznymi - ronicy miedzy 300 a 330 nie ma wielkiej, a cena jest duza!
Odpowiedz
Zgadzam sie z Oskarem - sa granice przyzwoitosci oraz zdrowego rozsadku ile mozna za cos zaplacic - wydanie kilka tysiecy euro za lornetke (sic!) to snobizm albo czysty kretynizm, bez wzgledu na to jakie obrazy by dawala. Basta.

Odpowiedz
mocno powiedziane.
Myślę, że skoro lornetka jest produkowana, to pewnie ma nabywców i nie koniecznie muszą być kretynami lub snobami. Może to jest sprzęt adresowany do profesjonalistów, którzy takie pieniądze wykładają bęz mrugnuięcia.
APO Takahashi 200mm (refraktor), kosztuje jakieś USd 12,000. Tez można powiedzieć, że Newtonem 300mm to samo się zobaczy, tylko może trochę gożej, ale na pewno taniej.

Osobiście nie dałbym takiej kasy za lornetkę, może dlatego, że jeszcze nidgy nie widziałem lornetki, która dawałaby dokładnie pojedyńcze obrazy.
Odpowiedz
Witam.
Podejrzewam. że t Fuji MT daje wyłącznie pojedyńcze ostre obrazy, to jest lorneta-legenda (głównie z uwagi na odkrywców komet). Ale cena rzeczywiście super-wysoka.
P.s. Z pasjami się nie walczy, myślę że jest grupa nabywców takich lornet, którzy zrezygnowali np. z samochodu...po co astroamatorowi samochód???-z dekli wyszłoby jeszcze jakieś lustro sferyczno-paraboliczne, a reszta- na złomWink
Pozdr.
Odpowiedz
Crocodile, skad ty wziales taka cene TAK 200?
Nie znam Fluoryta Takahashi o takiej aperaturze - no chyba, ze mowimy o FCT200 (najwiekszy APO Takahashi) Smile - ale to z montazem to jakies 200 000$ kosztuje. Innej 200 ni ma...
Odpowiedz
Tu masz Jesion rację Smile. Taka właśnie jest cena, a jak to robią to znaczy, że ktoś kupuje. Każdy ma sposób widzenia z miejsca swojego siedzenia. Basta ;D. My jako obywatele tej biedniejszej części Europy niewiele mamy tu do wyboru Sad
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości