Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ATM] Amatorskie mocowanie lunetki szukacza
   Dzień dobry

Dla majsterkowiczów przedstawiam :

[Obrazek: 2323_21_05_07_1_58_43.jpg]
na zdięciu teraz pokazałem oryginały moje i podobny w   opisie niżej jest zastosowany w dwóch Newtonach dwa są u właścicieli.

Są b.dobre i bardzo mocne,  bez wad, nie ma drgań i nie ma dokuczliwych ruchów.
Podwyższenie jest celowe, by głową nie uderzać w tubus zerkając w szukaczu.

[Obrazek: 2323_19_05_07_10_21_41.jpg]

Można zastosować kątówkę dla wygody i małe lub 1,25", to nie problem, wystarczy dopasować z ogniskową obiektywu, a może się zmieści przes suwanie elementu?.

Pozdrawiam, Dziadek.
Odpowiedz
Piknie, ale ramię stopki bym zrobił z rurki a nie plaskownika, będzie sztywniejsze, a jak wiadomo im sztywniejsze   ;D  tym lepsze    Big Grin
Odpowiedz
Cześć Hamaluuuuu

Tak, masz racyjkę,  to była pierwsz lepsza tylko ?? można trafić na zgrabne profile.
by  ominąć to wielkie badziewie od sprzedawców i producentów.

Może znajdę fotkę  to dołącze.
Trzymaj się zdrowo , Dziadek.

Kiedyś odwiedził mnie pan z pod Opola astro amator  / naszego forum bywa/
i był świadkiem, kiedy zademonstrowałem lewą ręką podniosłem, prawą nie umię ,  zamontowaną komletnie oprawę ze stopką i bez strachu potrząsłem uzbrojonego Newtona bez głowicy oczywiście, to był przykład gwarancji lepszego wykonania,  oczywiście bez pychy !!

Skromna poprawka,  jak kiedyś wróciłem do Szczecina , byłem obcym i nie znałem zakładzików, warsztacików i nie mogłem dalej realizować pogłębiało sie z braków kontaktów, wszysy zagonieni  :-[ i kropka.
Odpowiedz
Witam Majsterkowiczów..

zmobilizowałem się  i zawzięcie wykonałem propozycję Hamalka.

[Obrazek: 2323_09_09_07_12_47_36.jpg]

[Obrazek: 2323_09_09_07_12_45_58.jpg]

Pozdrawiam serdecznie , Dziadek.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości