Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sobota, 19 maja - Noc Muzeów - Pokaz nieba PTMA O/Warszawa w Muzeum Techniki
#1
W najbliższą sobotę, 19 maja w Warszawie (i całej Polsce) odbędzie się wielka impreza kulturalna – Noc Muzeów. Po raz drugi do współpracy z Muzeum Techniki w Warszawie został poproszony Oddział PTMA, który będzie prowadzić pokaz nieba. Podczas ubiegłorocznej Nocy Muzeów, Muzeum Techniki odwiedziło ponad 6000 osób w ciągu 6 godzin !!! Spotkanie z członkami PTMA to wspaniała okazja by na własne oczy zobaczyć niesamowite obrazy nocnego nieba.

Początek imprezy planowany jest na godzinę 19stą, a sam pokaz nieba zacznie się o godzinie 21szej. Pokaz będzie prowadzony przy pomocy dwóch teleskopów - TN "Dobson" 250/1400 i Celestron 150/1200 z dołączoną kamerą CCD.

[Obrazek: noc_2006a.jpg]
Pokaz nieba w MT, w 2006 roku.

Podczas pokazu Muzeum pokaże lunetę sprzed ok. 100 lat !!! - będzie możliwość porównania obrazów. Dodatkowo będzie można obejrzeć prezentację PTMA na wideo oraz programy komputerowe i zdjęcia astronomiczne. Głównymi obiektami pokazów będą planety Saturn (wieczorem), oraz Jowisz (od ok. 23ciej). Przy dobrej widoczności planowane są także obserwacje obiektów mgławicowych, a o godzinie 21:40 na niebie pojawi się satelita Iridium. Koniec pokazu planowany jest na godzinę pierwszą w nocy.

Jeśli planowałeś samodzielnie zrobić teleskop, lub już go zrobiłeś i nie jesteś zadowolony z obrazów, które daje. Jeżeli kupiłeś teleskop w sklepie i narzekasz na złą jakość obrazów. Jeśli nigdy nie wiedziałeś na własne oczy Saturna lub innych planet Układu Słonecznego. Przyjedź na pokaz nieba w przyszłą sobotę, 19 maja, do Muzeum Techniki w Warszawie, którego głównym organizatorem jest PTMA O/Warszawa. <br>Gorąco zachęcam.</b>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości