Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Green laser pointer - dylematy
Na siostrzanym forum ma miejsce akcja spółdzielczego zakupu w USA kilku tych gadżetów. Przy okazji toczyła się dyskusja o znaczeniu mocy laserków w astronomii: czy wystarczy 5 mW, czy trzeba 8. Zaglądnąłem na ebay i znalazlem sporo ofert laserków 240 mW
http://cgi.ebay.com/True-Green-Laser-Bea...dZViewItem
w opisie zaznaczono że jedt do astronomii.   Czy ktoś może wyjaśnić jak objawia się taka wielokrotnie większa moc w porównaniu do typowych (5,10,20 mW) mocy tych zabawek.  Czy ma sens zakup takiego laserka - cena nieco wyższa, ale o ileż większe możliwości
Pozdrawiam Regulus
Odpowiedz
Teraz to chyba wszedzie samoloty lataja. JAk poswiecisz 240 to pewnie zarekwiruja.
Kiedys slyszalem o 5 mW jako max ale w NIemczech.
Odpowiedz
Może w USA latają na wyższych pułapach niż w Niemczech
Pozdrawiam Regulus
Odpowiedz
240mW czyms takim mozna juz krzywde zrobic :Smile
[Obrazek: 548760.gif] Orion 200/1200
Odpowiedz
Witam wszystkich

W zasadzie do astro wystarczy jakies 30 mW. Wieksza moc służy już tylko do zabawy - przypalanie zapałek, przebijanie balonów itp. Miałem zielony laserek 80 mW ale sie popsuł - te urządzenie są bardzo podatne na uszkodzenia niestety. Nawet najlepsze z oferty wickedlasers maja gwarancje tylko 6 miesiecy. A moj zanim sie popsuł całkowicie, stracił znacząco skupienie wiązki i za chiny nie dało się tego wyregulować :S. Co nie zmienia faktu że zabawa z tym była przednia. Smile)) Zwłaszcza świecenie z odległości ok. 1,5 km w tablice drogowe (te nowe co ładnie świecą jak sie je mija) - dosłownie całe zapalają się na zielono - efekt piorunujący  ;D
Odpowiedz
Wlasnie przyszedl do mnie laser z eBay (5mW) - kupiony za ok 16 zł - bez baterii Smile
Moim zdaniem wypas.

W polsce kosztuje okolo 130PLN.

Teraz zamowilem jeszcze czerwony 5mW - za około 5zł

Cena wysyłki jest wliczona!
-- Celestron 15x70
Odpowiedz
W Polsce takie 5mW laserki są za koło 20-30zł, więc aż takiej tragedii cenowej nie ma. Z tym, że kupienie na allegro laseru 200mW, super-hiper zielonego, za 150zł jest niemożliwe(ogólnie w Polsce nie ma chyba zbyt wielu firm, które się takimi laser-pointerami zajmują, więc granica pewności to chyba około 10mW). W rzeczywistości wychodzi to jak z super profesjonalnym refraktorem 70mm i pow. 625x. : > Szukałem sobie kiedyś takiego laseru, i w firmie dragon lasers(o której różne rzeczy słychać) takie 200mW zieleni to koszt 500zł~.
Odpowiedz
Jakby ktoś zamawiał, to bym się podczepił pod zamówienie, bo niestety nie mam konta na ebuy Wink
Odpowiedz
Caly bajer polega na tym zeby wysylka tez byla tania - w tym przypadku za free.

Poze ebayem polecam jeszcze aliexpress.com
Zamowilem tam jakis film i zobacze czy i kiedy dojdzie.

Ale  wracajac do tego lasera. Jestem zadowolony z jakosci jego wykonania. W PL nie widzialem czegos takiego za 20 zeta. Jak ktos chce zobaczyc to jestem we Wroclawiu/Olesnicy i okolice.
-- Celestron 15x70
Odpowiedz
Ja posiadam 50mW i jest wystarczający. Jego zasięg to ok. 2 km. Balonów nie przebije i zapałki nie zapali, ale co z tego chodzi żeby wiązka była dobrze widoczna, a jest, nawet bardzo.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości