Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wyczyścić optyke lornetki??
Witam!

Właśnie borykam sie z nie lada problemem..  Tongue mianowicie.. jakiś brud dostał się do środka mojej lornetki i nie chce stamtąd wyjść... jak mu pomuc??  Wink

P.S. dodam że jest to kompaktowa lornetka... i nie wiem jak ją rozebrać..  :-\
MOJE GG: 12372935 Wizual: WILK 10" [ATM]  Taiga 11x70        foto: ZENIT ET [Obrazek: widgetp.png]
Odpowiedz
Odkręcasz obiektyw . W stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara.

Pozdrawiam Krzysiek
Synta 15012 EQ3-2/ Soligory PE 32,15,6 mm/ Antares Variable Polarizer/  Lornetka 7x50/ Canon 30D + Kit / Canon A95 Jak są chmury...  USS SARATOGA CV-3
Odpowiedz
Moze paproch malo przeszkadza - wtedy zostaw.
Czesto wykrecenie obiektywu =  ponowna kolimacja
Odpowiedz
Napisz dokładny typ, markę, oznaczenia itp. jeśli nie jest to produkt odpustowy ( na klej) to da się zrobić Wink
Odpowiedz
(01.05.07, 14:35)Predator link napisał(a):słuchajcie... przetestowałem lornetke właśnie i masakra  :-\ dalej obiektyw zasyfiony.. a jak składałem to był czyściutki..
A czy na pewno to obiektyw, na obraz w lornetce nie składają się same obiektywy: jeśli to lornetka pryzmatyczna to:
Ma jeszcze 2 pryzmaty do przeczyszczenia, odkręć blaszki i wyjmij je następnie  przeczyść,
Przeczyść również okulary, tylko zapamiętaj ułożenie soczewek, najpierw jeden byś miał z czego odpatrzeć w razie czego, bo będzie bigos. 
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości