Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uwolnić SONDĘ z archiwum TVP!
http://naukowi.pl/node/68

Pod linkiem znajduje się krótka relacja ze spotkania Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych. Polecam uwadze przedostatni punkt relacji.

Dodam, że stowarzyszenie znajduje się w końcowej fazie rejestracji. Na konkretne działania przyjdzie więc poczekać jeszcze parę tygodni, ale dobra wola już jest.
Odpowiedz
Dobra inicjatywa i warta poparcia.
Stowarzyszenie to może dla TVP nie jest jakaś znacząca siła, ale JEST!

Ludzie się domagają:
czytelnicy się domagają,
widzowie się domagają,
internauci się domagają,
a teraz i Polskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Naukowych się domaga.

Co prawda jestem - w temacie SONDY i TVP - umiarkowanym pesymistą, ale z radością zamieniłbym ten pesymizm na optymizm.
Odpowiedz
(23.04.07, 14:07)jch link napisał(a): [...]
Pod linkiem znajduje się krótka relacja ze spotkania Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych. Polecam uwadze przedostatni punkt relacji.
[...]
Super! Trzymam kciuki! Smile
To kolejny krok do uwolnienia Sondy, a przynajmniej do wyjaśnienia pewnych "aspektów prawnych"... Wink
Ciekaw jestem reakcji uczestników spotkania na postulat udostępnienia Sondy. Poparcie takiego postulatu to już coś. Panie Jarku, jakie były reakcje?

Odpowiedz
Jednoznacznie pozytywne. Nie było nikogo, kto miałby wątpliwości, czy należy wystąpić z pismem do TVP czy nie. W ogóle mówiąc na ten temat odniosłem wrażenie, że mówię za dużo i za długo, bo wszyscy po dwóch zdaniach i tak wiedzieli, o co chodzi...

Kolejne spotkanie dziennikarzy naukowych jest przewidziane na połowę czerwca i sądzę, że wówczas będzie już można oficjalnie skierować pismo do TVP.

Dodam też, że to nie wszystkie niespodzianki, które szykuję, ale aby wszystko zadziałało jak należy, trzeba pewnej sekwencyjności zdarzeń i korelacji działań z panem Tomaszem, z którym już jestem w kontakcie. Kiedy będzie kulminacja, możecie Panowie się domyślić, bo akurat w tym roku nietrudno to odgadnąć :-) Przyznam też, że planuję kolegów bezwstydnie wykorzystać - ale to dopiero gdzieś w okolicach lipca....
Odpowiedz
8 wrzenia 2007 r. mija 30 lat od emisji pierwszego odcinka Sondy.
Uwolnić "Sondę" - otworzyć archiwa TVP
Odpowiedz
(26.04.07, 22:10)tompyc link napisał(a): 8 wrzenia 2007 r. mija 30 lat od emisji pierwszego odcinka Sondy.

Pierwsza Sonda mija Wegę...

Mknie wolna.
oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
(26.04.07, 22:10)tompyc link napisał(a): 8 wrzenia 2007 r. mija 30 lat od emisji pierwszego odcinka Sondy.
8 września mam imieniny... Smile

(26.04.07, 22:27)Bartholomew link napisał(a): Pierwsza Sonda mija Wegę...
Mknie wolna.
Tak... już kilka lat temu ją mineła...
Do 8 września tego roku już mieszkańcy 1000 gwiazd mogą oglądać ten program. Wink
Smile
Odpowiedz
(26.04.07, 22:44)Radek68 link napisał(a): 8 września mam imieniny... Smile
Tak... już kilka lat temu ją mineła...
Do 8 września tego roku już mieszkańcy 1000 gwiazd mogą oglądać ten program. Wink
Smile

No tak, mogłem napisać "minęła", co by oczywiście było prawdziwsze Wink (jestem dummy jeśli chodzi o astronomię, wiedziałem jedynie że Vega jest najjaśniejsza wśród gwiazd w pobliżu 25 - 30 ls).

oko sowy słucha śniegu życie umyka
Odpowiedz
Radek68 zrobił wpis na itvp forum i nie chwali się.
Do całej załogi iTVP

Proszę (w trybie pilnym) o zamieszczenie na iTVP odcinków SONDY realizowanych całkowicie siłami TVP (są takie!!!).

Argument o nieposiadaniu umowy na eksploatację w internecie jest postawiony przez złego prawnika!
Kod:
Najprawdopodobniej źródłem tych opini jest art. 41 pkt.2
Brzmi on następująco:

Art. 41.
2. Umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych lub umowa o korzystanie
z utworu, zwana dalej „licencją”, obejmuje pola eksploatacji wyraźnie w niej
wymienione.

Oto część USTAWY (najważniejszego aktu w tej sprawie) o tym mówiaca:

4. Umowa może dotyczyć tylko pól eksploatacji, które są znane w chwili jej zawarcia.
5. Twórca utworu wykorzystanego lub włączonego do utworu audiowizualnego
oraz utworu wchodzącego w skład utworu zbiorowego, po powstaniu nowych
sposobów eksploatacji utworów, nie może bez ważnego powodu odmówić
udzielenia zezwolenia na korzystanie z tego utworu w ramach utworu audiowizualnego
lub utworu zbiorowego na polach eksploatacji nieznanych w chwili
zawarcia umowy.

Dlatego proszę o jak najszybsze zajęcie się sprawą.
Radek68
Uwolnić "Sondę" - otworzyć archiwa TVP
Odpowiedz
Zastanawiam się nad jednym my z siebie flaczki wyprówamy jednak jak na razie nie otrzymaliśmy z strony TVP żadnego oficjalnego stanowiska, jest, nie ma, było, bedzie, możę będzie itd ??? Z drugiej strony nie ma sięco dziwić My nie wystapilismy do TVP z żadnym oficjalnym pismem tak wieć ... powtarzam się ale ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości