Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uwolnić SONDĘ z archiwum TVP!
Witam Pana!

Myślę, że ma pan na mysli, mówiąc o kilku ciekawych możliwości związanych z programem "Sonda", coś o czym już tu kiedyś rozmawialiśmy, a mianowicie udostępnienie tego programu na płytach CD bądź DVD dołączanych do czasopism. W tym przypadku niewątpliwie chodzi o WiŻ.

Jeśli zaś chodzi o coś jeszcze innego, to zaczynam byc ciekawy...
Odpowiedz
No, to żeby ciekawość zaostrzyć, dopowiem, że głównie chodzi o te inne możliwości :-)
Odpowiedz
Witamy panie Jarosławie,
cieszymy się niezmiernie, że do naszego forum dołączają coraz bardziej znaczące osoby... Może dzięki ich "szerokim plecom" w końcu uda się coś wskórać w naszej sprawie i zmusić TVP, które zachowuje się jak pies ogrodnika, do wyjścia naprzeciw oczekiwaniom swoim, bądź co bądź chlebodawcom... Smile

--
Piotr
Odpowiedz
To chyba nie o plecy chodzi (w każdym razie moje są niewielkie; zresztą z założenia staram się ich nie mieć - jeśli coś mogę załatwić plecami, a nie siłą argumentów, zawsze napawa mnie to obawą o siłę mojej logiki). Sądzę, że sporo można wygrać uporem, przekonaniem o słuszności własnej sprawy i eksploatowaniem każdej możliwości, która pomaga w realizowaniu celu. Dwóch pierwszych cech nie można tu nikomu odmówić, a tę ostatnią - w miarę możliwości - chciałbym pomóc rozszerzyć. Pozostaje poczekać na post od pana Tomasza.
Odpowiedz
Upsss.
Nie było mnie 3 dni i ruch się straszny zrobił (jak na wątek SONDY)
Od początku w miarę po koleji ...
Z przesyłaniem pisma do ludzi nie ma problemu list polecony priorytetowy przechodzi na drugi max 3 dzień i nie ginie jest nas nie aż tak dużo myśle że miesiaczek byśmy zebrali troszkę podpisów ... jedynie koszt to około 4,50 czy cuś takiego ....
Obawiam się jednak że jest kilka innych problemów .... ja przynajmniej nie widzę takowych z mej strony
Zasypywanie ich listami typu email ? potraktują jako SPAM zresztą ile moze byćtych listów w naszej ultra wąskiej grupie wg mnie nic nie da ...

Myśle ze jedyny sposób to w/w list plus podpisy szczególnie Pana B. Tomasza Smile oraz rodzin autorów to już coś na takowe oficjalne pismo jak pisałem klika postów  wcześniej będą (chyba ???) odpisać i będzie co nieco wiadomo.
Do Pana Jarosława z WiZ
Duża prośba która pozwoliła by nam sprawę nagłośnić o co możemy prosićto poprostu jakiś sedniawy ale konkretny artykuł  o Progamie SONDA oczywiscie ich współautorach i oczywisćie naszej inicjatywie !!! to bardzo bardzo pomoże !!! Jak na to nie patrzeć to niezła reklama !!!
Linki do tego forum itd....
Myśle ze wszyscy tu obecni zgadzają sie z mą propozycją i będziemy ogromnie zobowiązani ....

Odpowiedz
List swoją drogą ale...
jeśli wyślemy nawet i 100 listów to TVP i tak je przydołuje. To przecież państwo w państwie...

Matematycznie rzecz ujmując należy spełnić szereg warunków koniecznych:
1. Musi istnieć stosunkowo wyraźna grupa ludzi podpisujących się pod petycją.
2. Musi być jasno i na piśmie wyrażona wola autorów lub ich spadkobierców.
3. Muszą być w to wciągnięte inne media (myślę tu o masowych gazetach, jak "Wybiórcza" czy "Dziennik" (byłby to ciekawy temat dla dziennikarzy i stanowiłoby to formę nacisku i zmobilizowałoby to również kolejne grupy do petycji)

te 3 warunki konieczne nie są jeszcze wystarczającymi ale bez ich spełnienia szkoda za cokolwiek się zabierać.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
wg mnie
2> Tu chyba nie ma większych problemów
3> Jesli się uda WiZ może załatwić sprawę.
1> powiązany z 3 do załatwienia ...

Cięzko ale dla chcącego nic trudnego wg mnie tylko trzeba chcieć
Odpowiedz
Chciałbym jedynie podkreślić, że na forum wypowiadam się prywatnie, a nie jako przedstawiciel jakiejkolwiek redakcji. Nie mylmy tych spraw, żeby nie doprowadzić do jakiś nieporozumień lub nadmiernych oczekiwań.
Odpowiedz
Z całym szacunkiem dla WiZ ale chodziło mi o jakiś dziennik ogólnopolski, by przeczytało to max ludzi a nie grupka entuzjastów nauki. Temat dla dziennikarza jest naprawdę idealny. Ja niestety znam osobiście tylko dziennikarzy sportowych, więc jeśli macie znajomego dziennikarza mającego pojęcie o aspektach prawnych i zapał do prowadzenia tematu to skontaktujcie się z nim.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Ten wątek ma służyć nowej, społecznej akcji telewidzów. Szczerze przyznam, że niezbyt sobie jeszcze radzę z przenoszeniem postów z wątku do wątku. Dlatego przeniosłem tylko swoje. Czy ktoś może pomóc?

Nie da się bezpośrednio przenieść postów (przynajmniej tak mi sie wydaje). Najprościej wydzielić posty do przeniesienia do zupełnie nowego wątku, a potem scalić nowy wątek z tym, do którego chcemy posty przenieść.
Radek68

Zaczynam tak:

Proponuję rozpocząć "bombardowanie" TVP oraz iTVP argumentami logicznymi (pressing społeczny).
1. TVP powinna podjąć działania trójstronne, jednocześnie:
1.1 - emisja w TVP1 programu;
1.2 - transmisja strumieniowa w iTVP;
1.3 - wydanie na płytach DVD.
2. Pismo do TVP:
2.1 - opracować należy pismo do Prezesa TVP w sprawie jak wyżej. Mierzyć wysoko, bo nie warto rozdrabniać się.
2.2 - opublikować (upublicznić) to pismo w internecie, żeby każdy mógł skopiować i wysłać.
2.3 - rozpropagować akcję w sieci.
3. Strona z argumentami:
3.1 opracować projekt strony z argumentami naszymi kontra iTVP - forma tabeli.
3.2 umieścić w sieci, mogę na swoich stronach, ale może ktoś ma inny pomysł?
3.3 modyfikować na bieżąco.
4. Zainteresować działaniami prasę, choćby tylko lokalną, ewentualnie prywatne stacje radiowe i telewizyjne.
Uwolnić "Sondę" - otworzyć archiwa TVP
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości