Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OP PTMA - spotkanie w Planetarium AMW
(08.11.07, 11:35)El_Capitano link napisał(a): Szczegóły dotyczące nowego terminu naszego spotkania w Planetarium podam wkrótce. Będzie to (termin spotkania) raczej pierwsza połowa grudnia.
bump - pierwsza połowa grudnia wybiła Smile
Odpowiedz
Aaa juści!

W tak zwanym międzyczasie odbyły się w Planetarium trzy spotkania muzyczne z audio- i videoudziałem Led Zeppelin, Rogera Watersa, Sinead O'Connor, Jona & Vangelisa, duetu Eurythmics (i Annie Lennox solo) w ramach naszego Klubu Odsłuchiwaczy Muzyki Ambitnej (28 listopada, 12 grudnia i wczoraj, 16-go grudnia). Kiedyś powiadamiałem na Forum o tych spotkaniach, ale odzew "zewnętrzny" był zerowy. Zatem przestałem epatować Forowiczów naszymi lokalnymi ogłoszeniami. Używam tablic ogłoszeń w uczelni, smsów i e-maili do zainteresowanych osób. Spotkania wymienione wyżej miały charakter czysto muzyczny.

Jeśli chodzi o "astro", to chciałem zorganizować coś na 19-go grudnia (w końcu imieniny Dariusza!). Nie wyrobiłem się. Najważniejszym powodem dotychczasowego nie wywiązania się przeze mnie z danej tu obietnicy jest intensywna praca nad podręcznikiem, który jeszcze w grudniu miał pójść do druku. Chciałem przedtem jednak koniecznie uwzględnić kilka cennych sugestii recenzentów, no i ta sprawa też się "zwaliła" na styczeń.

Prawdopodobnie nasze najbliższe astrospotkanie będzie poświęcone Marsowi (świąteczna opozycja). Zrobimy małą melorecytację w Auli lub sali astronawigacyjnej, seansik w Planetarium i obserwowanko na parkingu obok Auli (jak dopisze pogoda). Wstępny termin: środa 16 stycznia. Termin bierze pod uwagę fazę i pozycję Księżyca.

Póki co, przepraszam za te zwłoki...
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Już wpisuję w kalendarz Wink
"W morze spienione w morze szumiące, gwiazdy spadały i nikły" w. Broniewski
Odpowiedz
Jeśli i ja z żoną możemy się przydać - nie tylko do przytargania telepa - to jesteśmy do dyspozycji...

See u on the scene
Godzina jak rozumiem do późniejszego uzgodnienia?!?
Pozdrawiam
Odpowiedz
Nastąpiła zmiana terminu spotkania - 17 styczeń.
Jezeli chodzi o oddziałko z przyjemnością mogę je przytargać, żeby nie fatygować szanownego prezesa.
"W morze spienione w morze szumiące, gwiazdy spadały i nikły" w. Broniewski
Odpowiedz
Na 17-go stycznia (czwartek) szykuje się coś nieco "większego" pod roboczym hasłem "Marsjanie pefidnie wykorzystując opozycję znów atakują, tym razem zakładając bazy w księżycowych Karpatach i wokół krateru Copernicus".
Jestem na etapie roztaczania wizji przed naszym samorządem studenckim, który chce organizacyjnie współpartycypować w kolejnym miniastrohappeningu.

Bliższe dane podam w ciągu najbliższych kilku dni.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Włala...

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topi...#msg172414
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości