Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Venus 2007
Przedwczorajsza Wenus. Strasznie falowała, czasami nawet się zamieniała w jajowaty kształt ;D ;D
Stack 300klatek z ok. 2000.
Black&White
[Obrazek: asdtr6.jpg]
www.poa.home.pl Synta 200/1200, Vixen LVW 22mm, OLYMPUS C-460Zoom Statyw fotograficzny PZO. Tel.kom 662262212 pozdrawiam Adam
Odpowiedz
To nie Venus, to Rama  8)
Odpowiedz
Wenus jaka jest, każdy widzi. Tongue

Sądzę, że ciekawsze widoki będą za jakieś dwa - trzy miesiące, gdy Wenus zmieni fazę!!

Świetna robota!! Gdzie są Wenusjanki?? No gdzie?? jakoś nie widzę na tym zdjęciu!  8)
Odpowiedz
Ostateczna kolorowa wersja  ;D
[Obrazek: wenusgotowanq3.jpg]
www.poa.home.pl Synta 200/1200, Vixen LVW 22mm, OLYMPUS C-460Zoom Statyw fotograficzny PZO. Tel.kom 662262212 pozdrawiam Adam
Odpowiedz
Fajnie to wygląda Adamie Big Grin. Ile kosztuje platforma paralaktyczna pod Synte ?
Teleskop: Synta 8", Crayford. Okulary: NLV 6mm, TV Plossl 8mm, W70 15 i 25mm. Filtry: UltraBlock 1,25" i polaryzacyjny Celestron. Akcesoria: Kolimator laserowy i inne. Canon 350d, statyw SLIK Pro 330DX Należę do grupy Perseusz - Nieformalna grupa miłośników Astronomii
Odpowiedz
A ja mam pytanie odnośnie Wenus. Czy ktoś może udostępnić swoje zdjęcie Wenus z obiektywu - ekwiwalentu 300mm w małym obrazku?
Popełniłem dzisiaj zdjęcie Wenus z Pentacona 200mm na przysłonie 8. Czy to normalne, czy mam nieostre zdjęcie? Wydaje mi się, że jednak to drugie, bo chyba tarcza przy tej ogniskowej nie była by widoczna?
Oto crop 1:1
[Obrazek: wenusem0.th.jpg]

A to z ręki z miasta dzisiejsza Bogini.
[Obrazek: wmiescienw7.th.jpg]
Odpowiedz
No też się skusiłem wczoraj. Celestar 8 bez barlowa, vesta i K3CCD.

[Obrazek: venus.jpg]
Odpowiedz
Niektóre robiłem z Adamem, niektóre sam. Kilka ostatnich wieczorków i kilka ostatnich Wenusek Wink
Nie ze wszystkimi się dużo bawiłem, ale i tak w tej fazie to najważniejsza jest faza.
[Obrazek: wenusCCDCap0023.jpg]
[Obrazek: wenusCCDCap0027.jpg]
[Obrazek: kkCCDCap0000.jpg]
[Obrazek: wenus9.03.jpg]
Pozdrawiam Łukasz Wojtyniak Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne www.poa.com.pl www.informatyka.poa.com.pl Zjawiska LIVE [Obrazek: button_poa.jpg]
Odpowiedz
(13.03.07, 20:55)pawelek_79 link napisał(a): A ja mam pytanie odnośnie Wenus. (...)
Popełniłem dzisiaj zdjęcie Wenus z Pentacona 200mm na przysłonie 8. Czy to normalne, czy mam nieostre zdjęcie? Wydaje mi się, że jednak to drugie, bo chyba tarcza przy tej ogniskowej nie była by widoczna?

Wprawdzie nie robione Pentaconem ani żadnym takim, bo tylko Olympusem c770, ale tarczę, sierp widać, co, jak na taki sprzęt, wydaje mi się sukcesem. Dałem maksymalny zoom optyczny (10x [z 6,3 na 63mm]), naświetlane 1,6sek , F/8, ISO100.

[Obrazek: wesqk8.jpg]

i drugie

[Obrazek: wes2ht0.jpg]

To różni się tylko czasem naświetlania: 1 sek.

Warunki: suche, gorące pustynne powietrze nad miejscowością Mojave w Kaliforni, niedaleko Edward's Air Force Base, strzelone 1 sierpnia 2007 o 20:23. W tle plantacja prądowych wiatraków.

Okazuje się zatem, iż jeżeli tylko warunki są doskonałe, można z powodzeniem uchwycić sierp Wenus nawet takim aparacikiem jak mój. Dodam iż nigdy wcześniej nie osiągnąłem takich rezultatów z tym modelem (ani tym bardziej niższym) zdjęciomachacza.

Co do samej tarczy Wenus, nigdy nie widziałem jej jeszcze przez moją lornetkę 15x70! Czy to w porządku czy powinienem zgłosić się do okulisty?  Tongue
Odpowiedz
A tu takie dość dalekie zbliżenie z Księżycem sfocone dziś rano o szóstej przy mrozie minus 7 stopni:

[Obrazek: wenksiix3.jpg]
Optisan 76mm, Lornetka Nikon Action 8x40, Lornetka 7x50, Analog Zenit 122B, Cyfrowy Samsung Digimax S500 i oczy
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości