Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOWA STRONA INTERNETOWA Oddziału Pomorskiego PTMA
Oto prezentujemy całkowicie nową stronę internetową Oddziału Pomorskiego PTMA.
Znajdziecie ją pod starym adresem:

http://www.opptma.astro4u.net/

Prosimy o wszelkie uwagi na jej temat tak, abyśmy mogli ją ulepszać i poprawiać w miarę potrzeb.

Czekamy z niecierpliwością na recenzje...

Joanna Duraj
Piotr Wojtas
Pozdrawiam
Odpowiedz
Moze się czepiam a nie powinienem, ale Anka_u słusznie wyraziła opinie trochę mały ten tekst. I tak myślę te tło może troche pobielone jak by było to moze wygodniej by się czytało. Pozatym fajnie  jak czasem tło  dla odmiany zostało by zmienione np. ze zmianą pory roku ale to tylko taka moja propozycja. Uruchomiliście tą stronke mam nadzieje że bedzie sie sporo działo i często bede miał okazje zaglądać. Powodzenia!
Orion XT10" Tento 7x50   gg:4157041 54°15,75'N , 18°39,09'E
Odpowiedz
Dziękujemy za pierwsze uwagi...

Wprowadzimy zmiany - może nie tak radykalne jak proponowane, ale powinny pomóc...

(04.02.07, 18:03)Anka_U link napisał(a): Próbowałabym także  trochę uniezależnić się od forum (sama informacja i link do forum - ok). Myślę np. o informacji, żeby śledzić spotkanie w lutym na stronach forum.
Wydaje mi się, że PTMA jest organizacją tak szeroką (a przynajmniej powinna być), że nie wszyscy członkowie czy zainteresowani powinni być zmuszani do szperania po forum. Myślę także o ludziach starszych (o nich także myślę w kwestii czcionek) i zbanowanych.

Komplet informacji powinien być na stronie.

Chociaż - po zastanowieniu - jeżeli jest link do a4u, to czy nie powinny być linki do wszystkich działających for?

Co do uniezależnienia się od "chlebodawcy" to chyba rozumie się samo przez się, że nie będzie to przedmiotem dyskusji... na tym serwerze jest nasza strona i dlatego informacje o tym się tu pojawiają...

Poza tym nawet taka "szeroka" organizacja jak PTMA nie istnieje sama sobie.
Teraz strona internetowa będzie UAKTUALNIANA tak często jak to tylko możliwe (i nie mam na myśli tu przedziałów czasowych rzędu miesięcy, tylko ZNACZNIE którsze...). Nie da się jednak fizycznie siedzieć przy komputerze i o tym co pojawia się na Forum informować na bieżąco ludzi czytających stronę internetową.
Oczywistym jest, że informacje o planowanych działaniach Oddziału będą się pojawiały na stronie, ale o ich bieżącej realizacji już nie. Najlepiej pokazuje to przykład pierwszego AstroSafari, którego "być albo nie być" decydowało się na tymże Forum... zapadła decyzja "TAK" i w tej chwili ludzie wiedzieli że jest nadzieja.

Co do sąsiednich "for" (ów) internetowych to jak najbardziej jesteśmy za - dział LINKI będzie sukcesywnie rozbudowywany... prosimy o sugestie także w tym zakresie
Pozdrawiam
Odpowiedz
Co można było na "szybko" to już poprawione... pamiętajcie żeby użyć funkcji "refresh" bo przeglądarki lubią pamiętać te strony, na których ostatnio byliście...

Miłego oglądania...

Zespół redagujący...

Joasia Duraj i Piotr Wojtas
Pozdrawiam
Odpowiedz
Gratuluję utworzenia przepięknej graficznie strony! Jestem pod wielkim wrażeniem.

Mam nadzieję, że do końca przewalczycie swoje problemy i PTMA w Gdańsku będzie działać tak, jak powinna. Szkoda, że mam do was ZA DALEKO, ale kiedyś chętnie odwiedziłbym was przy okazji któregoś spotkania, tyle że "mieć czas" zaczyna być dla mnie pojęciem abstrakcyjnym.

Serdecznie pozdrawiam Stridera, z którym siedziałem przy ognisku i Ela- z którym trochę pisałem na PW Smile
Odpowiedz
Chciałabym osobiście podziękowac wszystkim za uwagi oddnośnie strony. Nie jestem w tej dziedzinie fachowcem - a jedynie samoukiem, więc za wszystkie niedociągnięcia z góry przepraszam. Najważniejsze, zeby można tam było znaleźc wszystkie aktualne informacje - a mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej i coraz więcej będzie się działo na Pomorzu.

Saywiehu - jesteś dowodem na to, że pomysł ze stronką się udał, bo już zaczyna przyciągac ludzi spoza wybrzeża. Zapraszmy Cię tu serdecznie! A tak a propos, to ze mna też siedziałeś przy ognisku, tylko pewnie nie spodziewałeś się, że spotkasz mnie wlasnie w wątku pomorskim. Z centrum kraju przywiało mnie aż tutaj, ale mając za wzór łódzkie PTMA i niezwykłego Maxa, ufam, że i w Trójmieście uda się wiele zdziałac. Stronka to tylko początek!

Uściski,
Joanna D.
Odpowiedz
(05.02.07, 04:05)saywiehu link napisał(a): ...
Serdecznie pozdrawiam Stridera, z którym siedziałem przy ognisku i Ela- z którym trochę pisałem na PW Smile

Ja Ciebie także serdecznie pozdrawiam Wiesiu...
Aż się łezka w oku kręci na wspomnienie tamtego pamiętnego Bukowca - musimy to kiedyś powtórzyc...
... a na Pomorze zawsze gorąco zapraszamy...
Pozdrawiam
Odpowiedz
Aśka- to i ty tam jesteś? Jasne, że nie spodziewałem się ciebie w kraju nadmorskim Smile
No to teraz tym bardziej bedę się musiał zmobilizować.
Choć wiecie co, kochani? W połowie kwietnia (13-15.04) robię u siebie maraton Messiera, jako zlocik. Mam fajne miejsce na ognisko, nad samą Notecią Smile

Asi obiecuję, że jak będzie chciała, to możemy poznosić drewno do ognicha Wink Ech, łezka się kręci na wspomnienie tego Bukowca...
Odpowiedz
(06.02.07, 05:14)saywiehu link napisał(a): Najlepiej się rozgrzejesz znosząc to drewno, ale w sumie jesteś zmarzluch- więc dostaniesz taką wieeelką siekierę i je porąbiesz  8)

Wiesiu niestety będziesz musiał znaleź dla Anki_U inne rozgrzewające zajęcie bo rola rąbacza drewna już jest obsadzona... Smile (myślałem, że pamiętasz Smile )

Teraz na serio... 
Kochani czekamy na propozycje, a najchętniej gotowe teksty (popularno-naukowe, s-f czy inne takie), które będziemy mogli umieści na stronie w zakładce INNE (można ją oczywiście inaczej nazwac - ale to już kwestia Waszych propozycji)
Drzewiej w Oddziale Pomorskim wydawana była "gazetka" pod tytułem ASTEROIDA, w której każdy mógł zamieści napisany przez siebie tekst na dowolny - najczęsciej jednak dotyczący astronomii i naukom jej pokrewnym - temat.

Gdybyście chcieli podzielic się z kimś tym co wiecie, ciekawostkami z dziedzin wiadomych bądź Waszą ciekawą pasją - piszcie na adres Oddziału Pomorskiego:
                                                      pomorskie.ptma@astro4u.net

Pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości