Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Refraktor Synta 102/1000
Niemniej jednak w Jachrance po tej uwadze stałem sie przedmiotem ataku, że jak to w Tale mniejsza. A mniejsza i to przecież kwestia ogniskowej, czyż nie?
Oskar
Odpowiedz
Dokładnie tak jak piszesz , przy tej samej średnicy 100mm  i rodzaju obiektywu, tutaj achromat, aberracja chromatyczna zależy tylko od ogniskowej, czym dłuższa tym jest ona mniejsza ;D ;D ;D
Odpowiedz
Tako myślałem, ale jak w recenzji napiszę, że przy małych powiększeniach aberracji nie ma a w każdym razie nie przeszkadza, to od fanów APO po głowie mi się dostanie, ale że nie pierwszy raz oberwę to napiszę to co widzę.
Oskar
Odpowiedz
No cóż taka juz niewdzięczna ta rola recenzenta że komuś trzeba sie narazić, grunt to być w miarę niezależnym ;D ;D ;D
Odpowiedz
I tak trzymać! Właśnie , takie niezależne spostrzeżenia są najbardziej cenne.<br>A tak na marginesie na jakim montażu był ten celestron?<br>W/g specyfikacji jest na azymutalnym i waży ok 17 kg ,zaś Synta 102/1000 na EQ-3 tyle samo. Więcej plastyku?...
Odpowiedz
Ten "krotki" (102/500) refraktorek wazy razem z montazem okolo 10 kg, natomiast 102/1000 okolo 17 kg. Tak przynajmniej podaje strona SkyWatchera.  Smile<br><br>http://www.skywatchertelescope.com/Specs.html<br><br>Ich odpowiedniki Celestronowe odpowiednio 17,5 lbs (7,945) oraz 36 lbs (16,344). (1lbs = 0,454kg )<br><br>W Celestronie wiecej plastiku?  Wink<br><br>
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości