Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oddział Pomorski - Strikes Back...
Witajcie Astroludki...

Na początek chcę życzyć Wszystkim Forumowiczom zdrowia, szczęścia ... i jeszcze raz czystego nocnego nieba przez cały 2007 rok.

Z nowym rokiem zaczynamy rozprawianie się z ciemną stroną mocy w Oddziale, czyli bohaterem nazwanym umownie "Niemoc"...
Teraz nadszedł czas na zorganizowanie spotkania jeszcze ciągle istniejącego (nie mylić z "działającego") Zarządu Oddziału gdzie rozstrzygniemy jak zakończyć ostatni epizod Gwiezdnych Wojen w reżyserii Prezesa Oddziału i kilku co-producentów.
Kolejnym krokiem będzie zwołanie Walnego Zebrania Oddziału, gdzie zdecydują się losy przyszłych Epizodów i obsady głównych ról...

Zebranie Zarządu odbędzie się na oddalonej planecie "COP" w Galaktyce "Gdynia" o dacie gwiezdnej: 20070116/1830 czasu miejscowego

Reżyser zaprasza wszystkich chętnych recenzentów poprzednich Epizodów oraz aktorów chętnych do zagrania głównych ról w odcinku "Nowa Nadzieja"...

Do zobaczenia we wtorek...
P.W.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Z rozmów telefonicznych i wynika, że zbierze się stara dobra ekipa. Zapraszam chętnych niezdecydowanych i nowych chętnych na dzisiejsze spotkanie w Centrum Organizacji Pozarządowych w Gdyni (o godzinie 18:30). Adres: ul. 3-go Maja 27/31. To centrum Gdyni, blisko skrzyżowania 3-go Maja i 10-go Lutego, 5 minut piechotą od stacji SKM w Gdyni Głównej.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Smile Wink Big Grin ;D 8) Tongue
Aaaaaaa trzeba było być Aniu... Wink

pozdrawiam serdecznie
Ori
Odpowiedz
(17.01.07, 15:30)Anka_U link napisał(a): Jako członek PTMA chciałabym się dowiedzieć, jak przebiegało zebranie i czy coś uchwalono. Członkuję wprawdzie w Krakowie, ale jestem bardzo zainteresowana wczorajszymi obradami. 8)

Prezes zobowiązał się do napisanie tego i owego o tym zebraniu. Dajmy mu chwilę. Z tego co wiem, to jeszcze dzisiaj coś skrobnie.

Tak jest! Trzeba było być!  >Sad
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Witajcie ...

Już "skrobię"... wybaczcie opóźnienie...

Chciałym na początku serdecznie podziękować wszystkim przybyłym na wczorajsze spotkanie. Ciemne Moce nie okazały się aż takie czarne i udało nam się podjąć kilka ważnych i przełomowych decyzji.

Pierwszą jest przedłużenie kadencji obecnych władz o pół roku (zgodnie z Art. 14. Par. 4, Rozdziału IV Statutu PTMA). Nowe wybory odbędą się dnia 20. marca 2007 roku o godzinie 18:30 w Centrum Organizacji Pozarządowych. Wszystkich już teraz w imieniu Zarządu Oddziału gorąco zapraszam.

Ponadto pod koniec stycznia (dokładnie w sobotę – 27. 01 od godziny 16:00) na Skwerze Kościuszki w Gdyni spotkamy się na ASTROSAFARI z Księżycem, Plejadami, i kilkoma planetami w tle. Będzie to otwarty dla mieszkańców pokaz nieba, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli ktoś ma znajomości u Pani-Chmurki – można już zamawiać ładną pogodę Smile

W lutym natomiast spotkamy się w Planetarium Akademii Marynarki Wojennej na kolejnym już odsłuchu muzyki pod gwiazdami w reżyserii El_Capitano, na który nikogo nie trzeba namawiać... Szczegóły pojawią się w odpowiednim czasie na Forum.

Na tym nie dość wieści... na początku marca spotkamy się na jeszcze większej imprezie, której patronować będzie Zaćmiewany Księżyc, a więc... szykujcie się.

OPPTMA Strikes Back...  ;D
Pozdrawiam
Odpowiedz
Anka zejdź na ziemię i nie bujaj w obłokach. Gwiazdy są ciekawe i hmm... ważne, ale nie samymi gwiazdami żyje człowiek  Tongue

Trzeba w życiu znaleźć czas na chwilę przyjemności.
Odpowiedz
Niepotrzebnie demonizujesz znaczenie muzyki podczas spotkań w planetarium. Nigdy jeszcze nie spotkałem osoby "w tym zakresie" niezadowolonej. Może za rzadko słuchasz dobrej muzyki? W planetarium zazwyczaj leci w tle, jako podkład, a podstawą programu jest wycieczka po niebie, czyli tzw. seans. Jeżeli ma to być koncert video albo DVD, to jest on tylko odrębną częścią spotkania, a seans jest po koncercie i ma pierwszorzędne znaczenie.
Odpowiedz
Podam dwa przykłady.

Nie przyjechałaś jesienią tylko dlatego, że graliśmy w planetarium koncert Davida Gilmoura. Po pierwsze, każdy astroamator w pewnym wieku wie, że takie koktajle, jak astronomia+Pink Floyd, astronomia+Vangelis, astronomia+Jean Michel Jarre, astronomia+Mike Oldfield, astronomia+Tangerine Dream, astronomia+Klaus Schulze albo astronomia+Christopher Franke smakują wręcz wybornie. Dlatego astromuzyka (jest nawet na ten temat wątek na Forum) sączy się nie tylko w tle, ale i dobiega nas z odtwarzaczy w otwartych samochodach podczas obserwacji w terenie. I tak też będzie podczas najbliższego AstroSafari. Przynajmniej w promieniu kilku metrów od moich rurek.

Gdy trzy lata temu zrobiliśmy sobie dwuczęściowe spotkanie w planetarium poświęcone nie gwiazdom, a dyskografii Vangelisa (2 × 2,5 godziny), to nie tylko osoba prowadzącego przeżyła to dogłębnie. Informacje o Vangelisie, o jego albumach i utwory z tych albumów przeplatały się z tym, co na niebie. Wszystko w egipskich ciemnościach, bo słuch wyostrza się wtedy niesamowicie. Rzadko miewamy możliwość posłuchania sobie czegoś głośniej i w szczególnych warunkach akustycznych (i bez słuchawek na uszach). Można mieć orgazmy nie poruszając żadnym członkiem. Po prostu, wpół leży się w fotelu.

Kiedyś jedna astroamatorka, mająca ambiwalentne podejście do Pink Floyd, po koncercie DVD P.U.L.S.E. wyszła z planetarium zmasakrowana. O orgazmach nic nie mówiła. Ale była oczarowana.
Odpowiedz
Aniu, no wiesz?! To, że zapomniałem o paru  Smile Wink Big Grin ;D :Smile Tongue :-*  nie znaczy, że Cię nie lubię. Powyższe pisałem z uśmiechem na japie, a nie z nożem w zębach. Słowo.

PTMA, jako organizacja ogólnopolska, to wapno, które od lat się sypie. Panuje tu marazm, zniechęcenie, często tumiwisizm. Z "profitów" korzysta parę osób jeżdżących w ramach jakieś tam sekcji na konferencje zagraniczne, itp.

Problem jak działać w strukturach zacnej organizacji (co ułatwia szereg spraw formalnych), żeby lokalnie było OK? To tak, jak by rząd miał wszystko gdzieś, a wojewodowie i samorządy były prężne i bardzo chciały działać. I tak jest. Jedne oddziały działają, inne figurują, a Zarząd Główny... po prostu jest.

Aniu, ja jestem w PTMA od 30 lat i do dziś nie wiem, jak wygląda legitymacja. Nigdy mi jej z ZG, jako członkowi, mimo licznych monitów, nie przysłano. Nawet organizacją pożytku publicznego być nie możemy, bo jakiś dziadek z jakimś innym dziadkiem procesują się o jakąś kamienicę. Dobrze, że nie o miedzę na dwa palce...

Zobacz to:
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=4968.0

Jest jeszcze jeden wątek o marazmie w PTMA i ogólnie schodzeniu na psy, ale nie mogę go znaleźć.
Odpowiedz
Zloty, które miałyby mieć zaplecze socjalne na pewnym, nie hardcorowym,  poziomie, są dla kilkunastu osób raczej nieopłacalne. Mnie np. wegetacja na karimacie już nie interesuje. Dlatego im więcej uczestników, tym lepiej - pobyt w lepszych warunkach jest wtedy tańszy. Jestem jednak przeciwnikiem maksymalnego, niemal na siłę, obniżania ceny pobytu (nocleg + wyżywienie). No i na zlocie organizowanym przeze mnie nie tolerowałbym masowego chlania wódy i piwa, co bywa zmorą tu i ówdzie. Raz nawet zdominowało to OZMę.

W międzyczasie tu i ówdzie odbywają się spotkania lokalne, o których cicho na Forum, ogłaszane mailami, smsami i telefonami - tak, żeby nie dowiedziały się o nich osoby, które nie byłyby tam mile widziane. Nie bądź zaskoczona, jak w najbliższym czasie otrzymasz takie zaproszenie do pokazania się w zwartej ekipie w stylu "zajrzyj do nas, zobaczysz jak jest fajnie".

Na wiosnę planuję zorganizować zlot w Czernicy (Bory Tucholskie). Jest tam baza na takie imprezy. Tylko, że jak się u nas planuje zlot, to zaraz jest się posądzanym o złośliwe torpedowanie innych "konkurencyjnych" imprez. Na pewno nie byłby to weekend na początku maja.

Napisałaś:
A może trzeba zorganizować jakąś majówkę dla członków pomorskiego PTMA? 2-dniową wyjazdową - żeby się poznać, ustalić zadania na następne półrocze, poznać swoje możliwości. Z konkretnym planem i wnioskami.
Jeżeli oddział krakowski organizuje co roku zlot w Bieszczadach, to czy pomorski nie może co roku robić majówek? Nie ogólnopolski spęd, ale tylko dla swoich członków - w celu omówienia problemów przeszłych i przyszłych, a na deser - lukanko.

To dotyczyłoby osób, które, jak piszesz, nie znają się, nie znają swoich możliwości i nie wiedzą co mają robić przez najbliższe półrocze  Wink
Ale Czernicę będzie można do takiego celu wykorzystać. Przedstawisz się nam. Opowiesz o swoich możliwościach...  Wink Big Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości