Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autostar Meade - podłączenie do kompa
OK, mam już ten kabel, posiadam też program Astronomer's Control Panel. No i tyle, bo nie mogę się połączyć z Autostarem. Nie wiem czemu. Czy długość kabla ma jakieś znaczenie ? Mój ma 8 metrów. Jest to 4 żyłowy kabel telefoniczny linowy. Założyłem sobie elegancko końcóweczkę RJ-11 a na drugim końcu szeregowe łącze PIN 9 pod COMMa. No i co dalej ? Jak mam się połaczyć z Autostarem.
Odpowiedz
Witam,
no nie żałowałeś kabla Big Grin ;D, jest to nieekranowana skrętka - no nie wiem czy nie za dlugi :-\,
ACP ja osobiscie nie używam, korzystam z Cartes du Ciel, ale to nie ma problemu, chodzi tez ze SkyMapem, musisz wybrac tylko wlasciwego COMa z menu, i wybrany port nie moze byc obciążony (np. softem do synchronizacji danych z jakiegoś handhelda, czy komórki).
Ze strony:
http://www.meade.com/support/auto.html
możesz sciągnąć meadowski program ASU i na nim przetestować komunikację.
Pozdrawiam,
Jurek
Jerzy Łukasiewicz Takie tam szkiełka...
Odpowiedz
Dzięki Ci Jurku, skróciłem kabelek i działa. Mam w pełni kontrolę nad Autostarem z PCeta. Wszystko dzięki Tobie ;D
Odpowiedz
Fajnie, że wszystko Ci działa - miłej zabawy Wink
Jerzy Łukasiewicz Takie tam szkiełka...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości