Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Master Mind w wersji 8.6
7 lutego dostaniecie mailem (oczywiście Ci, którzy wysłali mi widokówkę) z nakładką AJW 8.6 na wersję 8.5.
Na stronie www.astrocd.pl pojawi się też pełna nakładka na wersję 8.0.

W tej nowej wersji przybyła trzecia gra, do której przymierzałem się od dawna, ale dopiero postanowiłem ten pomysł zrealizować.

Gra jest grą klasyczną. W latach szkolnych często w nią grałem. Reguły gry są takie same.

Komputer losuje kolory czterech kółek, a my mamy za zadanie zgadnąć jakie to są kolory.

Po wytypowaniu przez nas czterech kolorów - komputer podpowiada ile kółek trafiliśmy we właściwym kolorze na swoim miejscu (czarne kółka) oraz ile trafiliśmy kółek z wylosowanymi kolorami, ale znajdującymi się w innej kolumnie.

Wstawiamy co raz to inne kolory i myślimy, aż komputer wystawi nam cztery czarne kółeczka.

Aby gra szybko się nie znudziła, wprowadziłem zliczanie ilości trafień i program wylicza średnią z 10-ciu kolejnych rozegranych partii. Aby nie było zbyt łatwo nie da się wyjść z gry, kiedy kiepsko wychodzi myślenie. Każda taka próba kończy się zaliczeniem karnych 9 punktów na taką partię. Jeśli się włączy grę należy doprowadzić do końca pojedynczą partię i dopiero wtedy można bez punktów karnych opuścić grę.

Im mniejsza jest wartość średniej tym lepiej - jest to wskaźnik szczęścia i myślenia.

Ciekawy jestem jakie uzyskacie wyniki. Rekordowa średnia z 10-ciu gier znajduje się na stronie głównej programu pod klawiszem: "MasterM"

[Obrazek: ajw_master_mind3_m.gif]

Powiększenie :
http://www.astrojawil.pl/foto5/ajw_master_mind3_d.gif

[Obrazek: ajw_master_mind2_m.gif]

Powiększenie :
http://www.astrojawil.pl/foto5/ajw_master_mind2_d.gif

Życzę Wam miłej zabawy.

Janusz

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Ja już rozegrałem swoją pierwszą partię 10-ciu gier w Master Minda.
Uzyskałem średnią 4.60. Kto mnie pokona ??
Zapraszam do zawodów  ;D

[Obrazek: ajw_mm_jw_46_m.gif]

powiększenie obrazka:
http://www.astrojawil.pl/foto5/ajw_mm_jw_46.gif
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Czekam na wersję pięciu kolorów z ośmiu.  Wink
Odpowiedz
(07.02.07, 21:38)SSW link napisał(a):Czekam na wersję pięciu kolorów z ośmiu.  Wink
To czekaj Stasiu, ale chyba się nie doczekasz, bowiem nie zmienia to sposobu myślenia. Jeśli będę miał czas i chęć to wstawię jakąś inną grę.  Może macie pomysł na CZWARTĄ grę w AstroJaWilu?
Odpowiedz
(07.02.07, 22:03)Janusz_Wiland link napisał(a):To czekaj Stasiu, ale chyba się nie doczekasz, bowiem nie zmienia to sposobu myślenia. Jeśli będę miał czas i chęć to wstawię jakąś inną grę.  Może macie pomysł na CZWARTĄ grę w AstroJaWilu?

Nie zmienia sposobu myślenia ale z uwagi na znacznie zwiększoną liczbę wariantów czyni grę znacznie ciekawszą i trudniejszą.
Marudzę jednak, gdyż i tak jestem pod wrażeniem Twoich zdolności i inwencji w programowaniu. Tylko pogratulować!.  Wink
Odpowiedz
Witam! Taka mi się myśl nasunęła możeby opublikować listę wszystkich astrojawilowców bowiem jest już nas sporo i być może ktoś chciałby wiedzieć czy przypadkiem niema kogoś z jego okolic zamieszkania.Możnaby to umieścić tutaj prośba do Pana Janusza na stronie startowej "AstroJaWila"A jeżeli chodzi o jeszcze jedną grę to pamiętam kiedy wchodziły na rynek gry telewizyjne była i jest do dzisiaj w np."Kurniku"gra polegająca na zapełnieniu tarczy swoimi kółkami o nazwie"Otello"Co Pan na to Panie Januszu?Oczywiście to tylko moje propozycje.
Takos- Synta 200 x 1000.   Mieszkam i obserwuję N.52,817 i E.16,833[Obrazek: b9464986055e233cm.jpg]
Odpowiedz
Albo listę użytkowników  dodać do "kartoteki" i rozesłać przy najbliższej aktualizacji programu.
Orion 150/750 na EQ5, Kronos 20x60 na statywie.
Odpowiedz
No i udało mi się pokonać mój rekord. Teraz mam 4,30.
Odgadłem 7 razy za 4-tym razem i 3 razy za 5-tym.

[Obrazek: ajw_mm_jw_430_m.gif]

Powiększ :
http://www.astrojawil.pl/foto5/ajw_mm_jw_430.gif
Odpowiedz
A to moja pierwsza gra w MM w wersji AstroJaWila.  Wink
Odpowiedz
Stasiu, rewelacyjnie !!  Jestes chyba jasnowidzem Smile   Gratuluję !!    Teraz już rozumiem dlaczego chciałeś pięć kółek w ośmiu kolorach    ;D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości