Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co dodać do przyszłych wersji.
Znalazłem archeologiczny wątek, ale pomysł (chyba) mam aktualny.

Czy najnowsza wersja AJW posiada obliczanie momentów wybranych koniunkcji np pomiędzy planetami, czy też wybranymi innymi dwoma obiektami: np planetoidą a planetą, gwiazdą i planetą? Ostatnio zrobiłem na forum spis takich koniunkcji na rok 2011, ale był on robiony nieco na oko i nie było wyznaczonych dokładnych momentów, bo nie mam takiego programu co to robi.
Po obliczeniu koniunkcji jeszcze można by podać odległość kątową od Słońca by ocenić jej widoczność.

Z góry przepraszam za posta jeśli AJW takie coś już posiada. Niestety program ma tyle możliwości, że znam i korzystam jedynie z tych co udało mi się odkryć.

P.S. Widokówkę wyślę autorowi do wersji 21 Wink. Tak sobie kiedyś wymyśliłem Tongue
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Na wersję 21 szybko się nie doczekasz Smile

Co do Twojego pomysłu to od dawna myślałem o wyliczaniu takich koniunkcji, ale poszedlem na łatwiznę i koniunkcje pomiędzy planetami masz już gotowe policzone do roku 2048 w EXTRA. Trzeba je stamtąd tylko "wyłuskać".
Ale teraz mam od Ciebie "bodziec", aby coś takiego dopisać w programie.
Na pierwszy ogień pójdą koniunkcje planet z gwiazdami.
Zrobię to jak tylko podciągnę tłumaczenia w wersji angielskiej do akceptowalnego poziomu.
Pozdrawiam.
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości