Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
100ED maaaam...
Gratki  Smile

Ja jak kupiłem swój sprzęt, to też skakałem po suficie  ;D
Optisan 20x60 Synta 8" 203/1200 DOB PYREX <a href="http://www.forum-astronomiczne.xx.pl/">Forum Astronomiczne</a> - oderwij się od monotonnych pytań!
Odpowiedz
Piotrze, odkręć tylko z obręczy tą gównianą śrubę do "piggy backa". Potrafi porysować tubus jak się poluzuje.
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz
(10.01.07, 23:44)lwackowski link napisał(a): Ogladalem sprzet ze strony w uk i ma  pytanie odnosnie kupowania. Czy przed zakupem ogladales sprzet? jak z wysylka?

witam,
szukalem lokalizacji ktore sa w moim zasiegu (CF5). Tak kupilem 100ED i LXD 55.
Obydwa sprzety obejrzalem przed zaplata. Odchodzily dosc spore koszty wysylki i moglem je przeznaczyc na benzynke - bylem spokojniejszy Smile

Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Jestem w Irlandi i ciezko o uzywany sprzet. W Dublinie jest jeden sklep z teleskopami ale ceny maja straszne.
Celestron 114SLT+C8N Pozdrawiam Lukasz
Odpowiedz
Big Grin
Witam!
Tak się składa że też obecnie stacjonuję w Irlandii w Dublinie.
Na początku lutego kupuję ten sprzęt w Polsce.
Ja planuję zakup montażu Sologora Eq3. W związku z tym mam zapytanie, czy tego typu montaż waszym zdaniem jest odpowiedni do tego refraktora? (nie planuję astro foto), a dla kolegi z Dublina przesyłam pozdrowienia i zapraszam do Zagłoby (stoję za barem Smile)
chętnie podzielę się wrażeniami.
Mam jeszcze pytanie, zamierzam ten sprzęt przewieźć samolotem z Polski, ale nie wiem czy są jakieś obostrzenia dotyczące takiego sprzętu.
Pozdrawiam wszystkich astromaniaków!!!
udanych obserwacji, niebawem dołączę znów do grona aktywnych Smile
Arek
Orion8'',Sky-Watcher-pro/ed 100/ lornet;10x50Bresser-i trochę dobrego szkła...Smile)do lukania
Odpowiedz
EQ3-2 jest dosc lekki ale tez w porownaniu z typu EQ5 tandetny . Roznica w kasie jest duzo mniejsza niz w klasie tych montazy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości