Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Widokówki
Jak ktoś ściągnął i zainstalował to POWINIEN wysłać Wink
Bez względu na to, co pisze autor programu- to przejaw taktu, kultury, wdzięczności, dopisania się do listy astro-braci. I tyle  Tongue

Nie chcę być uważany za jakiego purystę, czy innego bojownika- ale naprawdę mamy użyteczny program za baaardzo niewiele Smile
I tym razem całkiem poważnie - wynika tak z tego, co od dawna czytam- ten program nie tylko dorównuje zagramanicznym, ale nawet je przewyższa  8)
Odpowiedz
Nie bardzo rozumiem o jaką widokówkę się rozchodzi:
czy to ma być moja "facjata"?,
czy widokówka kupiona w informacji turystycznej?
czy ma być wysłana e-mailem?
czy pocztą?
Jedni się pytają o PW inni mówią że kosztuje 3zł, nie wiem, nie wiem, nie wiem.
Program sciągnołem ale co dalej?
www.zsma.pl http://jand.webd.pl/met/ Bresser 70/700 SkyLux; BPC5 8x30
Odpowiedz
Qrcze- poczytać na stronie wystarczy!
Cytat:
"Pobierz  AstroJaWil 8.0  -  program Cardware.

(Cardware - w zamian za używanie programu, na którego poświęciłem 2,5 tys. godzin pracy,

proszę tylko o przesłanie mi widokówki z Waszych okolic)"

JASNE? Wink
Poczta - widokówka (najładniejsza)- znaczek- pozdrowionka - skrzynka.
Tylko się Solar czasem na mnie nie denerwuj, że tak łopatologicznie- to nie tylko do ciebie. Najbardziej chyba do tych, którzy od dawna używają... a czasu na wysyłkę nie mieli...
Odpowiedz
Widokówka – to taka pocztówka ze zdjęciami np. Twojej miejscowości. I taką widokówkę należy wysłać listonoszem  Big Grin.
Odpowiedz
W całej rozciągłości popieram Wiecha i tak samo jak On uwazam, że jak ktos sciągnął program to przynajmniej  sprawdził jak go używać, a to znaczy ,że go testował i widokówkę powinien wysłać.Pozdrawiam
Takos- Synta 200 x 1000.   Mieszkam i obserwuję N.52,817 i E.16,833[Obrazek: b9464986055e233cm.jpg]
Odpowiedz
  Minął prawie miesiąc i AstroJaWila pobrań jest już ponad 430, a widokówek dostałem 22. Zatem jak widzę zainteresowanie użytkowaniem programu jest niewielkie (ok. 5%). W związku z tym zdecydowałem się, że następne wersje będę wysyłał mailem tym, którzy dopełnili Licencji Cardware i są zainteresowani dalszymi wersjami programu.
Jeśli ktoś już wysłał mi widokówkę i nie podał na niej swojego maila to proszę o maila do mnie jawil@astrojawil.pl z podaniem swojego maila i imieniem i nazwiskiem tak jak figuruje podpis na widokówce.
  Tak więc dzisiaj zacznę wysyłać mailem wersję 8.2 AstroJaWila z nowym rozdziałem SELENOGRAFIA i innymi poprawkami i uzupełnieniami (zobacz screeny na mojej stronie).

Janusz

TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Janusz, w ramach dyskusji o programie mam pytanko:
Zainstalowałem i odpaliłem właśnie wersję "7". Zauważyłem, że wschody i zachody Słońca odstają od moich poglądów o nawet 9 minut. Czy w Twoim programie momenty te dotyczą zjawisk astronomicznych, czy widocznych?
Czy w "8" coś się w tym zakresie zmieniło?
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Dla mnie wschód Słońca jest wtedy kiedy środek tarczy Słońca jest na horyzoncie. W programie uwzględniam także refrakcję. Z moich obserwacji program liczy dobrze, może 1-2 min jest czasem rozbieżności, ale na pewno nie 9 minut.
Sprawdź z Guide - ale nie w wyliczeniach - bo tam są te różnice, tylko sprawdź w GUIIDE kiedy Słońce ma wysokość zero.
Wtedy będziesz wiedział, kiedy jest dla mnie  wschód - czyli wys\okość Słońca =0

Janusz
TN 122/630 MIKRON, ED80 SW polecam mój darmowy program AstroJaWil [Obrazek: iloveajw.jpg] polecam mój darmowy program Nocny Obserwator [Obrazek: iloveno.jpg]
Odpowiedz
Wszystko jasne. Piszesz wyżej o astronomicznych wschodach Słońca.
Ja używam tzw. wschodów widocznych będących momentami pojawienia się na linii widnokręgu górnej krawędzi Słońca pozornego (prawdziwego przesuniętego o kąt refrakcji), czyli moment pierwszego kontaktu wzrokowego ze Słońcem. Stąd ta różnica.

Dla przykładu: 13 grudnia Słońce zachodzi w Polsce najwcześniej w roku. W Gdyni o 15:20. Mowa o zachodzie widocznym, a nie astronomicznym. Skoro w AstroJaWilu są zachody astronomiczne, to musi tam być moment o ok. 9 minut wcześniejszy. I jest. Bo w momencie zachodu astronomicznego Słońce, które widzimy (pozorne) jest jeszcze sporo nad widnokręgiem. Aby to był zachód widoczny wysokość środka tarczy Słońca prawdziwego musiałaby być już ok. 52' pod horyzontem. Aby AstroJaWil pokazywał momenty widoczne, a nie astronomiczne, musiałby podawać je dla wysokości h= -52'. Jest to jednak zagadnienie czysto nawigacyjne, a mniej astronomiczne. A program jest aplikacja astronomiczną, więc wszystko jest OK.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
"Minął prawie miesiąc i AstroJaWila pobrań jest już ponad 430, a widokówek dostałem 22. Zatem jak widzę zainteresowanie użytkowaniem programu jest niewielkie (ok. 5%)..."

Panie Januszu! Oczywiście dobrze Pan robi, że kolejne wersje wysyła Pan na maila. Jednak Pana powyższy wniosek raczej nie jest prawdziwy. To tak, jakby Microsoft określał liczbę użytkowników Windowsa na podstawie liczby pobrań uaktualnień krytycznych (odkąd wymagane jest sprawdzenie legalności systemu). Trzeba sobie zadać trud, kupić kartkę i wysłać...
Pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości