Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PTMA- Oddział we Wrocławiu, dlaczego nie?
Czyli typowy syndrom organizacyjny: "weźmy się i zróbcie!"
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Kuba, ponieważ jesteś bardzo młody i pełen zapału, powinna Ci pomóc starsza osoba w tych działaniach, która pozałatwia wszelkie sprawy papierkowe, urzędowe. Ty możesz zając się skrzyknięciem ludzi i przekonaniem ich że warto coś wspólnie zrobić.
Pozdrawiam- burza [Obecnie z 54.6896 N, 1.2280 W]
Odpowiedz
No tak, tylko trochę będzie ciężko. Wogóle, żeby coś takiego powstało, to trzeba pogadać z ludźmi z wrocka na żywo, bo tak przez AF, Maila czy GG sie nie dogadamy... Ale na wszystko jest czas...
SW150/1200 na Dobsie, 7x50,8x30 (rozkolimowana) Baader Hyperion 21mm, KITowy okular 25mm, Baader ND5 (obrobiony) i... oczy Dobra muza tworzy dobry klimat! Relaks w czasie obserwacji! Smile Pozdrawiam, Jakub Jędrzejewski GG: 6302826 Mail: kuba.2103@gmail.com Tel. 500043154
Odpowiedz
hej, hej

Po to się zarejestrowałam, żeby odpowidzieć na ten post.

Otóż chciałam Wam powiedzieć, że ze strony prawnej moglabym dużo pomóc, nie chodzi o to, że w tym siedze, ale po prostu już rejestrowałam niejedno.
W odróżnieniu do lat poprzednich rejestracja chyba musiałaby być jednak w KRS lub ewentualnie ogólnopolskie PTMA mogłby dokonać zmianę w swoim KRS i podać dodatkowy adres. Musze Wam jednak powiedzieć, że wszystkie Stowarzyszenia, towarzystwa musza przedstawić  * umowę najmu * .
Czyli adres domowy - o.k., może być, ale PTMA musiałoby chociaż symboliczną złotówkę miesięcznie płacić tej osobie, która adres podaje jako adres oficjalny PTMA.
Ta osoba musiałaby tez zgłosić w swoim US, że podaje własny adres jako ades towarzystwa.

No i sprawozdania finansowe roczne do KRS, w tym akurat też moge pomóc bezproblemowo.

Najpierw więc sugerowałabym zastanowić się jednak nad bardzo przyziemnym.... wybraniem adresu.

Jesli domowy - uczynić ta osobę np. prezesem, jesli nie domowy, to gdzie ???
Nie mam chwilowo pomysłu, macie jakiś dostęp do taniej sali na terenie jakiejś szkoły, uczelni ? 
Wszelka korespondencja - nie tylko fachowa ale i księgowa, prawnicza będzie przecież szła na ten adres.

Proponuję burzę mózgów na pomysły adresowe. 

Może ktoś prowadzi własną firmę i mógł by udostepnić 1 m kwadr. na skrzynkę adresową ? Spotkania i tak byłyby w innych miejscach.

A.
Wrocław 

Odpowiedz
aha telefon do mnie:

71 - 328 74 03

Rzadko jestem 24 h na dobę w domu, ale zachęcam próbować aż się na  mnie trafi. Wieczorkiem.

Podaję telefon, bo nie wiem kiedy znowu zajrzę.

A.

Odpowiedz
Może zamiast PTMA, zrobić Wrocławski Klub Astronomiczny? Chyba by się nam to bardziej opłacało.

Dobra wiadomość jest taka, że gdyby co (chciałbym aby ten klub powstał) to mam wujka-wicedyrektora w gimnazjum i może udałoby mi się załatwić salę po lekcjach Smile
SW150/1200 na Dobsie, 7x50,8x30 (rozkolimowana) Baader Hyperion 21mm, KITowy okular 25mm, Baader ND5 (obrobiony) i... oczy Dobra muza tworzy dobry klimat! Relaks w czasie obserwacji! Smile Pozdrawiam, Jakub Jędrzejewski GG: 6302826 Mail: kuba.2103@gmail.com Tel. 500043154
Odpowiedz
Kuba, aleś Ty uparty. Może to i dobrze, ale idziesz w niewłaściwym kierunku.

Chcesz założyć klub astronomiczny? Ale to forum już jest takim internetowym klubem, gdzie można podyskutować z ludźmi z całej Polski i nie tylko. A jak ktoś potrzebuje umówić się na obserwacje, też znajdzie chętnych.
Nie trzeba uzgadniać terminów i stać w korkach, żeby dojechać na spotkanie (wrocławska plaga). Powiedz, w czym klub w realu jest lepszy od wirtualnego?

Problemem nie jest brak miejsca, nazwy czy formy organizacyjnej. Problemem jest brak człowieka, który chciałby to poprowadzić. Poszukaj takiego wśród nauczycieli w szkole (może emerytowany nauczyciel fizyki czy matematyki) czy drużynowych w harcerstwie. Chodzi o ludzi, którzy mają czas i chęć działać i pracować z młodzieżą.

Spróbuj też znaleźć kilku kolegów w swoim wieku, razem łatwiej przekonać kogoś w szkole, żeby urządził astronomiczne kółko zainteresowań. Może szkoła zechce zapłacić za kilka godzin tygodniowo, jeśli nauczyciel nie będzie chciał tego robić "społecznie". Jest sporo programów dostępnych dla szkół, typu "teleskop on-line", ostatnio jacyś uczniowie odkryli w ten sposób planetoidę.

To naprawdę lepsza recepta na sukces, niż powtarzanie "zróbmy PTMA we Wrocławiu". Jak będzie potrzebne, to kiedyś powstanie. Ale zacznij od czegoś, na co sam możesz mieć wpływ.

Powodzenia
Pozdrawiam z Wrocławia -- Mariusz
Odpowiedz
Wiesz, przekonałeś mnie. W gimnazjum (bo teraz w 6klasie juz nie warto) chcę zrobić kółko astronomiczne i popytać tu i tam, czy znalazłby się jakiś nauczyciel (taki o jakim mówileś). Bo zależy mi na tym, aby więcej ludzi poznało czym jest astronomia. Nie tylko skomplikowane wzory i potężne teleskopy a'la Keck. Ale, że jest to wspaniałe spędzanie czasu i nie potrzeba do tego 1m Newtona ;D. Wystarczy chcieć poznać. W mojej szkole tak naprawdę dużo osób jakoś się o to ociera, ale ma "słomiany zapał" więc może to ich zbliży jeszcze bardziej.

nie wiem co z tego wyniknie. Uważajcie mnie za uparciucha, ale ja chcę, i dążę do tego, aby powstało chociażiby takie kółko.
Odpowiedz
Mam nadzieję, że złożyłeś papiery do jakiejś dobrej szkoły.
BTW: czytałeś: "Wrocław płaci za szóstki": http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,4113549.html
Cieszę się tym bardziej, że wspomniana jest tam moja stara "czternastka" - dobrze, że mimo różnych zawirowań trzyma poziom (i pion).
Pozdrawiam z Wrocławia -- Mariusz
Odpowiedz
Klub astro SYRIUSZ we Wroclawiu zalozyl Piotr Zaslona i koledzy, moze warto sie przylaczyc.....

Dlaczego nie potrafisz korzystac z google chociazby , Kubo  Wink ???
Pozdrawiam- burza [Obecnie z 54.6896 N, 1.2280 W]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości