Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ankieta: Czy jeste? za ponown? emisj? ca?ego cyklu program? "Sonda" w TV ?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Zdecydowanie TAK !
0%
0 0%
Nie mam zdania
0%
0 0%
Zdecydowanie NIE !
0%
0 0%
Razem 0 głosów 0%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Archeo
Nie gniewajcie się, ale nie do końca rozumiem, co jest kontrowersyjnego w dyskusji na temat praw autorskich w tym przypadku? Może coś mi umknęło, ale teraz rozmawiamy tylko o powodach dla których TVP (być może) nie chce emitować programu - co jest w tym, hm, niebezpiecznego?

Oczywiście podporządkowuję się prośbie admina, nie ma sprawy. Może czegoś tu nie rozumiem, dlatego pytam. Możecie mi to wyjaśnić na priv  Smile
Odpowiedz
Kochani, mam GENIALNY POMYSŁ!

(To znaczy - za równie genialny jeszcze musiałaby go uznać TVP  Tongue )

http://www.atm.com.pl/index.jsp?pageid=518
Cytat:Pod koniec roku 2005 zostanie zakończony projekt celowy. Na jego bazie będą prowadzone dalsze prace. Przede wszystkim do uczestnictwa w realizacji dalszego programu będzie wciągana jak największa liczba odbiorców, którzy mają warunki do interaktywnego odbioru. Mogą się oni rejestrować na stronie www.itvp.pl podając własny adres internetowy, na który będą przesyłane informacje dotyczące realizacji projektu oraz możliwości jego testowania i współtworzenia programów interaktywnych. W najbliższym czasie będzie uruchomiona biblioteka wybranych audycji, zapewniająca dotarcie do archiwum TVP.

Spójrzcie tutaj:
http://www.itvp.pl/

W katalogu ITVP jest już całkiem sporo programów możliwych do obejrzenia online!

Myślę, że to do redakcji ITVP należy uderzyć!!! Skoro TVP uważa, że nie warto pokazywać Sondy na antenie ze względu na zbyt niską oglądalność - niech udostępnią Sondy online!

Uważam, że to jest bardzo realistyczne. Należałoby do nich wystąpić z prośbą.

Odpowiedz
Jeszcze jedno. Za parę dni spróbuję złapać kontakt z osobą którą znam i która może mieć coś wspólnego z projektem Telewizji Interaktywnej.

Zapytam ją, na jakiej zasadzie są dobierane programy, które udostępnia ITVP, czy widzowie mają na to wpływ,a jeśli tak, to w jaki sposób należy składać swoje prośby i sugestie w sprawie programów.
Odpowiedz
Uwaga, jeszcze jedno:

Warto przejrzeć forum ITVP. Pracownicy projektu odpowiadają tam na bieżąco na pytania. Np. tutaj:
http://www.itvp.pl/forum/viewtopic.php?t=2731
http://www.itvp.pl/forum/viewtopic.php?t=705

Myślę, że mając gotowy spis Sond z namiarami na poszczególne taśmy w archiwum, mamy naprawdę duże szanse. Nie będą musieli nic szukać w archiwum - damy im gotowy spis. Ponadto wydaje się skądinąd, że część Sond jest już ucyfrowiona, więc tym bardziej robota z głowy.

Koniecznie musimy nawiązać kontakt z ITVP i zaproponować im to!!!

Odpowiedz
Pomysł w sumie dobry...
ale by obejrzeć online trzeba mieć łącze 512kbit.

Chyba, że istnieją techniki zrobienia z tego avika.
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
(25.06.06, 14:44)Alferek link napisał(a): Pomysł w sumie dobry...
ale by obejrzeć online trzeba mieć łącze 512kbit.

Skąd ta akurat liczba?
FAQ ITVP:
Cytat:  Przy programach zarchiwizowanych na naszych stronach możesz wybrać pomiędzy przepustowością łącza 28-128Kbps (słaba jakość) a 160-1200Kbps (dobra jakość).

(25.06.06, 14:44)Alferek link napisał(a): Chyba, że istnieją techniki zrobienia z tego avika.

FAQ nie odpowiada jednoznacznie na to pytanie. Z jednej strony:
Cytat:Nie mogę ściągnąć filmu ze strony. Dlaczego?

Wszystkie materiały zamieszczone na naszych stronach chronione są prawami autorskimi. Tak więc obecnie nie ma możliwości pobrania zamieszczanych przez nas plików audiowizualnych – można z nich korzystać jedynie do użytku własnego, odtwarzając je bezpośrednio z naszych stron internetowych.

Z drugiej zaś:
.........aaj! Nie ma drugiej strony!! Rzeczywiscie nie da sie tego nagrywac!!! ---zmienione---
Odpowiedz
To bardzo dobry pomysł jesli tak to można nazwać. Na tych stronach można znaleść np.  archiwalne odcinki programu Labolatorium ...
Odpowiedz
Aniu wersja 128kbit w zasadzie nie nadaje się do oglądania dlatego napisałem, że minimum przyzwoitości to łącze 512kbit.

Może sa jakies rippery do łącz strumieniowych. Audio to wiem, że są. Może też i video?
Teleskop TAŁ1 - Mizar, lornetka Tento 10x50, Nikon 7x50.
Odpowiedz
Wejdź tutaj:
http://www.itvp.pl/sys/wymagania/i.tvp
Można tu porównać jakość dla różnych przepustowości. Moim zdaniem da się oglądać od 141 Kbps.
Odpowiedz
Ja uważam że minimum to 320 kbps choc zalecana wg mnie to 512 a rozsądna wartość to 640 kbps pewnie że to niemało ale dziś 1 Mbps łacza są tanie i raczej dość powszechne niestety TPSA jest droga i kichowata dlatego jej nie polecam !!!
Myśle że oferowane strumienie powinny być w 3 formatach 128 Kbps ( ale to dla masochistów) 320 i 640 kbps
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości